Кременчугская газета
Вторник, 23 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

В Кременчуці продається пам’ятка архітектури місцевого значення – будівля «Укрсоцбанку»

22 ноября 2017 16:40
В Кременчуці продається пам’ятка архітектури місцевого значення – будівля «Укрсоцбанку»

Міська влада розглядає питання придбання об’єкту.

Пам’ятка архітектури місцевого значення – Будинок Державного Банку, де зараз розміщуються відділення «Укрсоцбанку», виставлена на продаж. Про це сказано в проекті рішення міськвиконкому «Про внесення пропозицій Кременчуцькій міській раді Полтавської області щодо розгляду питання придбання комплексу будівель та споруд по вул. Перемоги, буд. 9/1 в місті Кременчуці».

У документі зазначається: «розглянувши звернення ПАТ «Укрсоцбанк», враховуючи  протокол  Правління  ПАТ «Укрсоцбанк»  від  26.07.2017 № 130, керуючись  ст., ст. 327, 328 Цивільного кодексу України,  ст. 20 Закону України «Про охорону культурної спадщини», п.п. 5, 9 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області вирішив використовуючи право   привілейної  купівлі  пам’ятки архітектури місцевого значення, визнати за доцільне та  ініціювати придбання  Кременчуцькою міською радою Полтавської області у комунальну власність територіальної громади міста Кременчука з власності ПАТ «Укрсоцбанк»  комплексу будівель та споруд по  вул. Перемоги, буд. 9/1 в місті Кременчуці».

За для цього Управлінню міського майна доручено підготувати та винести на розгляд міської ради проект рішення про надання згоди на придбання у комунальну власність комплексу будівель та споруд по вул. Перемоги, буд. 9/1 із зазначенням умов придбання  (в т.ч. вартості об`єкту) та затвердженням проекту договору купівлі-продажу.

Міському фінансовому управлінню доручено передбачити кошти на придбання комплексу будівель та споруд по вул. Перемоги, буд. 9/1 в новому бюджеті.

В мерії повідомили, що однією з умов продажу об’єкту є затвердження терміном на три роки договору оренди приміщень з банком аби він працював у місті і надалі.

Що стосується ціни об’єктів, то вона поки не розголошується.

Проте відомо, що сам продаж будівель буде здійснений у 2018 році.

*Будинок Державного Банку — історична будівля в Кременчуці на перетині вулиць Перемоги та Ігоря Сердюка, побудована 1900 року.

1892 року правління банку звертається до міської управи з проханням виділити землю для спорудження власного будинку. Протягом 1892–1895 рр. міська влада пропонує п'ять ділянок в різних районах Кременчука. Але керуючий хотів побудувати на Соборній площі (пл. Перемоги). Його прагнення суперечило чинному будівельному законодавству, згідно з яким зводити будь-де в районі соборного храму заборонялося. Проти будівництва банку на площі затіяли багаторічну і безплідну боротьбу священики Успенського собору.

1896 року приймається остаточне рішення про виділення бажаної ділянки. Банк побудували з цегли одного з заводів, власником якого був Щелкунов (село Кривуші). Цегляний завод Щелкунова знаходився на місці дачного масиву (від вул. Жовтневої, Лугової до плавнів).

1900 року банк почав свою роботу. Банківська будівля ні своїм місцем розташування, ні зовнішнім виглядом не вписувалося в ансамбль будівель початку XIX століття.

Будівля Держбанку горіла. Можлива причина — підпал задля отримання страховки, але в 1905 році була відновлена.

Другий раз будівля згоріла в 1943 р. (під час відступу фашистів) настільки, що залишилася лише цегляна коробка. Відновлено була будівля у 1945–1947 роках.

 

Олег Булашев

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться