Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 7 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

В Полтавській області планують спрямувати 120 мільйонів гривень на доступність шкіл, садочків і лікарень

27 липня 2022 13:45

Через війну роботи не проводяться і фінансуватимуть програму після закінчення воєнного стану.

26 липня депутати Полтавської обласної ради на 14 позачерговій сесії 8 скликання затвердили цільову обласну Комплексну програму «Шлях до рівних можливостей» (Програма), яка передбачає приведення до норм безбар’єрності об’єктів соціального значення з одночасним впровадженням «Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року», схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України  №366-р від 14.04.2021.

Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін розповів, що фінансування програми розраховане на  2022-2025 роки і передбачає 120 мільйонів гривень.

«100 мільйонів гривень – це кошти з обласного бюджету, які виділятимуться кожного року по 25 мільйонів. Також планується залучити 20 мільйонів гривень з бюджетів громад (це по 5 млн щороку), – пояснив Дмитро Лунін.

Базисом для прийняття Програми стали результати обстежень та аудиторських перевірок близько 5000 об’єктів, в тому числі заклади освіти (1437), культури (1300), охорони здоров’я (999), будівлі адміністрацій (25), міських, сільських і селищних рад (60), заклади із статусом «національний» (15), об’єкти спорту (60), ЦНАПи. Матеріали аудитів є у вільному доступі на сайті обласної військової адміністрації в рубриці «Актуально» в розділі «Безбар’єрність» у папці «Моніторинг», за посиланням https://www.adm-pl.gov.ua/page/monitoring . Дослідження показали, що на 100 % ознакам доступності, будівельним вимогам і положенням Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю відповідають не всі.

«Цього року планували спрямувати кошти з обласного бюджету, щоб привести у відповідність до норм безбар’єрності 17 об’єктів, які будувалися в 2020-2021 роках. На них роботи були проведені фрагментарно, відповідно до проєктної документації, наприклад: здійснили утеплення фасадів, заміну вікон, відремонтували дах. Під час благоустрою забезпечувалася безперешкодна доступність лише до 1-го поверху», – розповіла головний архітектор області Ірина Особік.

Формат Програми дозволяє у наступних роках поліпшити становище маломобільних громадян, органи місцевого самоврядування мають можливість подавати пропозиції щодо удосконалення об’єктів на своїй території (школи, ЦНАПи, дитсадки, заклади охорони здоров’я тощо) та ініціювати співфінансування цих робіт.

Через війну роботи не проводяться і фінансуватимуть програму після закінчення воєнного стану.

ЩО НЕОБХІДНО ОБЛАШТУВАТИ НА ОБ’ЄКТІ:

- безбар’єрність прилеглої території (безперешкодний доступ від визначеного і промаркованого місця паркування до входу в будівлю, засоби навігації, пониження всіх бордюрів);

- вхідну групу засобами доступності (накритий або утеплений пандус відповідного ухилу, привести до норм ДБН сходинки, щоб усі сходинки однакового розміру, мали відповідні поручні й маркування);

- вхідні двері (скляні, армовані, з маркуванням, нормативна ширина), дверні прорізи мають також відповідати нормам, відсутність порогів і перепадів на вході;

- зовнішнє маркування об’єктів (аншлаги, підсвітка);

- внутрішні приміщення усіх об’єктів: нівелювання перепадів внутрішнього простору, відсутність порогів на входах в усі приміщення, пристосовані вбиральні, нормативна ширина дверей, маркування й навігація; якщо йдеться про спортивні об’єкти – пристосовані душові;

- якщо об’єкти двоповерхові, то має бути змонтована зовнішня підйомна платформа; якщо об’єкти вищі за два поверхи, то зовнішній ліфт (деякі школи серед 17 об’єктів потребують двох ліфтів).

 

Дивіться: перше сесія Полтавської облради відбудеться онлайн

 

За матеріалами прес-служби Полтавської ОВА


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися