Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 14 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

В ТЦ «Амстор» у Кременчуці випустили ракету, яку розробляли для враження морських цілей

 

1 липня 2022 17:30

Через специфіку ракет Х-22 їхні пуски по "нештатним" цілям неминуче призводитимуть до інцидентів, схожим з кременчуцьким.

Історія з попаданням російської ракети в ТЦ в Кременчуці сигналізує, що у Росії закінчилася будь-яка більш-менш точна зброя. 

Як повідомляє УНІАН, таку думку озвучив російський блогер Анатолій Несміян (Ель Мюрид).

При атаці на Кременчук Росія використовувала Х- 22 "Буря" - радянські надзвукові крилаті ракети. Саме таку ракету можна побачити на відео з моментом атаки на ТЦ "Амстор", опублікованому президентом Володимиром Зеленським.

"Це хороша і добротна ракета, нехай навіть таких часів розробки і випуску. Ось тільки діапазон застосування у неї специфічний", - заявив блогер. 

Х-22, як зазначив Несміян, були розроблені "за часів, коли ніякого GPS не було".

На момент створення (1950-ті роки) вони були оснащені передовою на той час системою захоплення цілі. І застосовувати такі ракети мали проти ворожих кораблів.

"Ракета була оснащена передовою на той момент системою захоплення цілі, суть якої - скерувати ракету на найбільш радіоконтрастну ціль. Тобто, на найбільшу в межах досяжності ракети на останній ділянці траєкторії. Враховуючи, що ракета мала застосовуватися по морських цілях, така логіка виглядає бездоганною: у відносно щільному морському строю кораблів противника потрібно знайти найбільший корабель (а він-то однозначно буде пріоритетною метою) і прорватися до нього зі своєю тонною вибухової речовини. Масований пуск таких ракет по авіаносному ордеру противника може стати фатальним для величезного авіаносця, що, власне, і змушувало противника триматися на шанобливому видаленні від радянських берегів", - пише блогер.

Рішення по системі наведення, використане в Х-22, було простим і вкрай ефективним у разі використання за призначенням. У разі ж використання Х-22 "не за призначенням" починаються проблеми, зазначає Несміян. 

"По щільній міській забудові, наприклад. Великий за розмірами торговий центр для системи наведення виглядає більш пріоритетною метою, ніж невеликі цехи, куди і намагався скерувати ракету оператор. А тому система наведення буде коригувати "помилку", вирішуючи завдання в рамках закладених алгоритмів", - пояснює блогер. 

Те, що саме таку ракету використовували при атаці на Кременчук, як вважає Несміян, сигналізує про те, що зараз "якісно інший етап" війни, розв'язаної Росією. У противника закінчилася "високоточна" зброя, тому в хід йде те, що є. 

"Більш-менш точне (не стану застосовувати термін високоточне, так як потрібно в такому випадку зрозуміти, які критерії у "точного" на думку тих, хто його застосовує) зброя закінчилася. Свого часу Шойгу звітував, що на озброєння за якийсь там квартал надійшло 60 ракет "Калібр", випущених російським ВПК. Простіше кажучи, 60 "Калібрів" в квартал і 240 в рік — це і є можливості російського ВПК. Ну, може, ще на героїзмі додадуть 60. Один залп американського "Арлі Берка", яких у США 32 одиниці. І це тільки "Арлі Берк", а є ще багато чого, і теж не з кольтами 45 калібру. Загалом, ракети, схоже, йдуть в застосування прямо з цехів. Як парадні розрахунки з параду 7 листопада 41 року йшли відразу на фронт. А тому постає питання про застосування того, що ще є. Ракети Х-22 ще є. Але через специфіку їх пуски по "нештатним" цілям неминуче призводитимуть до інцидентів, схожих з кременчуцьким", - зазначає блогер.

На думку Несміяна, в таких умовах бойові дії "переходять до практики Другої світової, коли вибірковість бомбардувань була в числі найостанніших завдань, які вирішували противники". 

Нагадаємо, у Кременчуці зросла кількість загиблих у ТЦ «Амстор» під час ракетного обстрілу.

Тут скрізь запах смерті: 4 день поспіль рятувальники працюють у надскладних умовах на руїнах ТЦ "Амстор".

 

За матеріалами УНІАН


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися