Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 8 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

В Україні автономізовано 70 % спеціалізованих закладів охорони здоров’я. Лідер серед регіонів – Полтавщина

 

13 ноября 2019 17:15

У 2020 році у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій, яку реалізуватиме Національна служба здоров’я України.

Наступного року процес трансформації торкнеться спеціалізованої та високоспеціалізованої медицини. Державної субвенції на фінансування закладів спеціалізованої медичної допомоги у 2020 році не передбачається. Тож, щоб отримувати державні кошти, всі ці заклади повинні підписати договір з Національною службою здоров’я України. Для цього вони мають бути автономізовані. 

Станом на 12 листопада 2019 року в Україні автономізовано 70 % закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу. Найбільше таких закладів у Полтавській - 97,2 %, у Вінницькій  - 96,9 % та Харківській - 91,8% областях

У Києві автономізовано вже 93 спеціалізованих медичних закладів.

Ще одна важлива умова для підписання договору з НСЗУ - комп’ютеризація закладу та його підключення до електронної системи охорони здоров’я. У рамках підготовки до впровадження Програми медичних гарантій, комп’ютеризовано 31,54 % спеціалізованих закладів

Найвищі показники щодо комп’ютеризації – на Полтавщині (81,69 %), Львівщині (64,64 %) та Вінниччині (62,6 %). 

В електронній системі охорони здоров'я з 1 листопада 2019 року вже зареєструвалися 263 спеціалізованих та високоспеціалізованих медичних закладів. Тут лідерами є – Вінницька, Львівська та Одеська області.

Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко: «В Україні триває трансформація системи охорони здоров'я. Первинна медична допомога вже півтора роки працює за новою моделлю фінансування, у 2020 році - черга за спеціалізованими закладами. В Україні 70% таких закладів уже автономізовані. Понад 150 закладів уже зареєструвалися в електронній системі охорони здоров’я. Отже, вони вже зробили перші і дуже важливі кроки до підписання договору з НСЗУ. Зробили разом з місцевою владою, яка розуміє важливість того, щоб у їхні заклади у 2020 році пішли гроші за пацієнтом. Щоб люди, які проживають у цих містах та селах, отримали якісну та доступну медичну допомогу.”

Начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай: «Наше місто є одне з перших в Україні, де активно впроваджується єдиний медичний інформаційний простір. На сьогодні у нашому місті автономізовано 100 % закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу.

Ми розпочали комп’ютеризувати медичні заклади ще минулого року. На це міськрада виділила 3,5 млн грн. Цього року на комп’ютеризацію лікарень місцева влада виділила 7 млн грн. Комп’ютеризовано близько 60 % закладів спеціалізованої медичної допомоги. До кінця року ця цифра зросте, бо на зекономлені кошти закупимо додаткові робочі місця.

Також міська влада виділила близько 20 млн 300 тисяч гривень на ремонт і оновлення реанімаційних відділень Миколаєва. За ці кошти придбано новітнє медичне обладнання, зокрема, апарати штучної вентиляції легень та монітори для цілодобового спостереження за тяжкохворими пацієнтами. Реформування галузі триває».

Марина Грачова, головний лікар КНП «Міська лікарня № 1» Миколаївської міської ради: «З початком медичної реформи у нас з’явилася надія. І у медиків, і у керівників медичних закладів. Зміни у галузі є нагальними. Система не має бути прив’язана до ліжко-днів. Місту не потрібно 40 відділень неврологій чи терапій, у яких «тягнуть» ліжко-дні. Потрібно лікувати інтенсивно та професійно. 

В Україні мають бути зручні чисті лікарні, де надають якісну медичну допомогу. Так, як у цивілізованих країнах.

Завдяки процесам реформування ми почали мислити інакше, почали розуміти пріоритети, раціональніше розпоряджатися коштами.

У нашій лікарні сформувалася команда молодих амбітних лікарів, які хочуть змінювати та вже змінюють систему охорони здоров’я. Завдяки місцевій владі закуплено сучасну медичну апаратуру. Відтак потік пацієнтів постійно зростає. Нам приємно чути від них, що й рівень обслуговування у лікарні зріс.

Сьогодні навіть ті, хто раніше критикував реформу, зізнаються, що це шанс для медичної галузі. Трансформацію вже не відмінити. Хто раніше це зрозуміє, той отримає більше дивідендів».

 

Прес-служба НСЗУ

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться