Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 31 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

В Україні почала діяти повна заборона на тонкі поліетиленові пакети: які штрафи за порушення

Ми в Telegram

31 січня 2023 12:00

Контролюватиме дотримання законодавства у цій сфері Держпродспоживслужба.

1 січня 2023 року у повному обсязі набув чинності Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» від 01.06.2021 № 1489-ІХ, що запроваджує механізми стимулювання розвитку виробництва біорозчинних пластикових пакетів та забороняє розповсюджувати тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані “маєчки” та інші маленькі) товщиною до 50 мкм. Ці пакети заборонені навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та м’яса на платній основі.

Роз’яснення щодо відповідальності за розповсюдження надтонких пакетів опублікували у Полтавському бюро правової допомоги № 1.

Тонкі і надтонкі поліетиленові пакети мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг. Їх мають замінити біорозкладні пакети, що
відповідають європейським стандартам та мають спеціальне маркування і які можна викидати із органічними відходами у спеціальні контейнери для органіки.

Дозволеними залишаються товсті поліетиленові пакети – ті, що зазвичай можна знайти в прикасових зонах супермаркетів, та аналогічні за товщиною. Їх продаватимуть за гроші.

Відповідальність за розповсюдження надтонких пакетів несуть продавці і власники торгових точок. Покупці, зауваживши порушення, можуть нагадувати їм про відповідальність і покарання. Адміністративно-господарські санкції (штрафи) за порушення законодавства становлять:

за перше порушення — у розмірі від 500 до 1 тис неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 тис 500-17 тис грн),

за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення — у розмірі від 1 тис до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис до 34 тис грн.),

за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення — у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Контролюватиме дотримання законодавства у цій сфері Держпродспоживслужба.

У разі виникнення додаткових питань, можете звернутися до Полтавського бюро правової допомоги № 1 за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за телефоном (0532) 56-02-88.

Також функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:

скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням,

або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE.

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися