Кременчуцька газета
Субота, 18 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

В Україні збільшилися розміри мінімальних виплат особам з інвалідністю – серед учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

23 квітня 2024 11:00

Максимальний розмір пенсії досяг 23 тис 610 грн.

Розмір таких виплат залежить від середньої заробітної плати за попередній рік (у 2023 році – 14308,46 грн). Про це інформує головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

В українському законодавстві визначено, що у колишніх ліквідаторів з інвалідністю, яка стала наслідком Чорнобильської катастрофи, мінімальний розмір пенсійної виплати і середня зарплата пов’язані таким чином:

- у разі наявності інвалідності І групи розмір пенсії складе 100% середнього заробітку;

- для осіб ІІ групи інвалідності – не нижче 80%;

- для осіб ІІІ групи – не менше 60%.

Зазначені розміри мінімальних пенсійних виплат встановлюються незалежно від того, згідно з яким законом особі призначено пенсію. Зокрема, на «пенсійному» обліку в Полтавській області налічується 761 особа, що на момент ліквідації аварії мали офіцерські звання, стали особами з інвалідністю та одержують пенсії за відповідним законом. Середній розмір таких пенсій становить 16,8 тис. грн.

Окрім тих людей, яких називають «ліквідаторами», на обліку в Пенсійному фонді Полтавщини налічується близько чотирьох тисяч осіб, що стали заручниками ситуації та втратили здоров’я, одержавши інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою. Які зміни відбулися цьогоріч у пенсійному забезпеченні таких українців?

З 01.03.2024 зафіксовані нові розміри виплат особам з інвалідністю зазначеного виду. Зокрема, вони не можуть бути нижчими таких розмірів:

- для I групи інвалідності – 8839,20 грн;

- для II групи інвалідності – 7071,36 грн;

- для III групи інвалідності – 5450,85 грн;

- для дітей з інвалідністю - 5450,85 грн.

Якщо у колишніх ліквідаторів і постраждалих є надбавки, додаткові пенсії, підвищення до пенсії, пенсії за особливі заслуги перед Україною, то такі виплати встановлюються понад проіндексовані розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначені ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З 1 березня 2024 року була проведена не лише щорічна індексація пенсій, а й перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня п.р.

Разом із тим, слід врахувати, що індексація пенсій щоразу відбувається з певним обмеженням. Йдеться про максимальний розмір пенсії, який з 01.03.2024 досяг 23 тис 610 грн. Таким чином, максимальний розмір усіх пенсій, і «чорнобильських» у тому числі, нині не може перевищувати цієї суми.

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися