Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

В університетській бібліотеці КрНУ відкрита виставка до 300-річчя Григорія Сковороди

8 грудня 2022 17:45

Бібліотекарі запрошують на виставку, тут чимало цікавого.

У грудні 2022 року світ відзначає 300-річчя видатного українського філософа і письменника Григорія Сковороди. До ювілею знаменитого українця у читальній залі університетської бібліотеки (корпус №1) відкрита тематична виставка «Невловний птах…». В експозиції представлені маловідомі портрети Григорія Сковороди та рідкісні книги.

А також фахівці бібліотеки підібрали найцікавіші вислови Григорія Сковороди. Директор бібліотеки Олена Швець зазначила, що найсимволічнішим, на її думку, є вислів Сковороди: «Світ ловив мене, але не спіймав…». Він віддзеркалює ставлення філософа до життя та до його пасток і сумнівних подарунків долі:

– Нам дуже хотілося показати Григорія Сковороду, як живу і дуже непересічну, цікаву людину, а не лише як видатного філософа! – каже Олена Швець.

Олені Швець вдалося знайти фотокопії маловідомих зображень Григорія Сковороди – це роботи, виконані з шамотної глини кременчуцьким художником Олексієм Леоновим. Виставка тих робіт відбулася у Кременчуці більше 10 років тому, натомість фахівцям бібліотеки вдалося розшукати їх фотокопії. На них Сковорода зображений ще досить молодою людиною.

Також на виставці представлене рідкісне видання «Энциклопедического словаря русского библиографического института Граната». Це одне з перших видань в імперській Росії, де згадується ім’я видатного українського філософа. Про Сковороду у словнику написано наступне:

– Григорий Сковорода, первый русский самостоятельный светский мыслитель. Сын казака, украинец.

У енциклопедичного словника цікава доля. Після революції 1917 року він потрапив до кременчуцької бібліотеки клубу імені Карла Маркса. Під час Другої світової війни кременчужани дивом вберегливід фашистів старовинні книги з бібліотеки, зокрема і словник. Після війни його передали до новоутвореної бібліотеки кременчуцького ГК КАП(б). Звідти у 80-ті роки він потрапив до бібліотеки міського Будинку політпросвіти, а коли будинок розформували, а компартію в Україні заборонили, енциклопедичний словник опинився в університетській бібліотеці.

Бібліотекарі запрошують на виставку, тут чимало цікавого.

 

За матерріалами прес-служби КрНУ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися