
Глядачі активно підспівували гурту та підтримували неповторну атмосферу очікуваного виступу.
Вчора кременчуцький парк «Придніпровський» був наповнений драйвовою, теплою та патріотичною атмосферою. Адже там, на літню сцену, як і планувалося, близко 19 вийшов відомий український гурт «Kozak System». Послухати душевних пісень українською зібралося чимало громадян різного віку. На декому з молоді на плечах був накинутий жовто-блакитний правпор, багато хто з самого початку виступу проводив стріми з телефонів.
Благодійний концерт у тому числі був приурочений Дню міста, частину святкувань якого скасували через військову ситуацію у країні. А сам виступ теж планували перенести, тож до парку цього дня прийшли найвідданіші поціновувачі творчості гурту.
«У нас були гори
У нас були крила
Літати би, але війною накрило», -розпочався виступ піснею «Подай зброю»
Романтичній пісні «Хто, як не ти» дружньо підспівували слухачі. На що музиканти повідомили, що спробують заспівати її по-новому. І у новому виконанні направляли мікрофон до присутніх, даючи можливість присутнім долучитися до виступу.
Зауважимо, концерт був благодійним. Передбачалося, що замість вхідного квитка слухачі, хто скільки зможе, пожертвує кошти на збір для Збройних сил України. Поміж глядачів ходили волонтери з пластиковими ящиками. У них бажаючі клали і 200-сотки, і 500-гривневі купюри.
«Кожна ваша гривня може бути конвертована у зброю проти русні», - сказав І.Леньо і розповів, як він з волонтерами відвозив на лінію оборони до Миколаївщини допомогу воїнам. Додав, що там зустрів очільника Батальйону патрульної поліції Кременчука Олександра Борзенка, після чого покликав його на сцену.
А потім розповів про зустріч із відомим українським автором та виконавцем Тарасом Чубаєм і як вони вирішили удвох зіграти ніжну «Біля тополі». Готуючись до композиції, гурт повідомив про новий експеримент, після чого запросив до сцени бажаючих дітей. І разом, з підтримкою біля сцени, заспівали «Біля тополі».
«Наступну пісню присвячую українським жінкам. Якось я зустрівся із жінкою, яка виховала чотирьох синів. Двоє з них загинули в «Азові», третій застрелився у російському полоні. З четвертим, 14-річним, вона виїхала за кордон, щоб вберегти і його, і своє життя. Ось такі бувають складні долі. Але усе це ми маємо пережити задля однієї мети – нашої перемоги. У нас немає іншого вибору», - сказав він та анонсував пісню на слова Василя Симоненка «Не моя».
Під час цього на сцену вийшла кременчуцька волонтерка Маргарита Туаєва, яка, по-дружньому, обіймаючи Івана, протанцювала з ним під дану композицію.
Далі усі разом заспівали «Засвітить Сонце», відому «Ой у лузі червона калина», ремікс на «Три слова».
Під час цитування одного з вірші сучасного українського письменника та поета Сергія Жадана, глядачі проговорювали тексти з вірша. І як висновок – пролунала «Коли вона».
Пізніше гості виступу водили запальний хоровод при пісні «Маланка».
І тут…Леньо попередив, що може лунати нецензурна лексика, при якій дітям варто буде закривати вуха.
«Але правди з пісні не викинеш. Бо ми маємо себе поважати, і розрізняти правду від змирення», - проанонсували музиканти далі. І зіграли «Маніфест» хіт про те, куди має піти руський корабель на чолі з бункерним диктатором.
Після чого пролунали слова одного із найвідоміших хітів останніх місяців - з «Азов-Сталь»:
«…У темряві бачу я очі твої
Повір, тут ми всі нестерпно живі
Повір, що я чую молитву твою
За тебе, за неньку, за вас тут стоюМоє серце — сталь!
Моя кров — Азов!
Не плач, моя люба!
Воскреснемо знов!» - співали музиканти, а глядачі підспівували ці слова, підіймаючи вгору руки.
По завершенню усі разом з ввімкненими ліхтариками на телефонах заспівали Гімн України.
Зауважимо, по завершенню концерту глядачі могли взяти участь у аукціоні патріотичних речей: брелків, картин.
Одну із них, картину О.Бойко «Охоронець волі» юна кременчужанка Варвара разом з мамою виграли за 3 тис грн.
Зазначимо, загалом під час концерту вдалося зібрати 53 тис грн.
Ліна Романченко
Фото Олександра Попенка