Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Віцемер з команди Олега Бабаєва – Геннадій Музика, якого «Кременчук Тудей» називав сепаратистом, виграв суд і фейки відносно нього визнані недостовірними

28 лютого 2024 17:30

Деталі.

Сьогодні в Автозаводському райсуді Кременчука розглядався позов кременчужанина, колишнього віцемера з команди народного мера Кременчука Олега Бабаєва - Геннадія Музики - до видання «Кременчук Тудей» (у народі «Бред Тудей») про встановлення факту поширення сайтом недостовірної інформації у статті «Хто у Кременчуці є агентом кремля і путіна?» від 22 лютого 2022 року.

Перед початком розгляду доданих матеріалів справи (відповідей після звернень позивача про надання інформації до ГУ Нацполіції у Полтавській області, СБУ, кіберполіції, «Центру захисту інформаційного простору України», «Центру компетенції адресного простору мережі інтернет-консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» про встановлення імені власника інтернет-ресурсу «Кременчук Тудей»), суддя Сергій Нестеренко зазначив, що було також встановлено електронну адресу інтернет-провайдера, який обслуговує інформаційний сайт «Кременчук Тудей». Це провайдер ФОП «Скуріхін».

Сам ФОП «Скуріхін» надав відомості, що доменне ім’я «Кременчук Тудей» зареєстроване на Василя Фарташа. У відповіді також була зазначена його електронна адреса та поштова адреса Соборна, 33/1 у Кременчуці. Також у відповіді містився номер телефону одного з мобільних операторів власника сайту «Кременчук Тудей». Даних про місце, рік народження пана Фарташа у відповіді не було.

Суддя заявив, що він намагався винайти дані про особу Василя Фарташа через інтернет-пошукові системи і таке ж ім’я та прізвище було знайдене лише у Чернівецькій області, як ФОП. При цьому ні дати, ні року народження, ні ідентифікаційного номера пана Фарташа не було знайдено.

«Також була проведена перевірка його електронної адреси – і вона у пошукові в інтернеті не підтягується», - сказав суддя.

А далі С.Нестеренко поцікавився, що було встановлено по ситуації заявником та його адвокатом.

Адвокат позивача Руслан Лазоренко повідомив, що він особисто перевірив адресу на Соборній, де начебто зареєстрований пан Фарташ, а також адвокатом був перевірений мобільний провайдер, який повідомив, «що даний номер не обслуговується».

«Коли я виїхав за даною адресою, то з’ясував, що це адміністративна будівля, яка належить Укрзалізниці. Я поспілкувався з працівниками, сказав, що шукаю Василя Фарташа, проте мені відповіли, що такого там не було. А вказані будівлі не здаються в оренду і там  не може знаходитися ні фізична-особа-підприємець, ні зрозуміло, не може бути зареєстрована за цією адресою будь-яка фізична особа», - сказав адвокат.

Зауважимо, що з моменту попереднього засідання треті особи по справі – представники Нацполіції чи СБУ не вживали жодних заходів по розвитку даної справи.

Тож остаточно ідентифікувати особу власника сайту, як і адреси його точної реєстрації – не вдалося.

Далі перейшли до дебатів.

Суддя надав можливість заявнику прокоментувати свою заяву. На що той повідомив, що дана публікація – не єдина, яка спотворила його ім’я ще з 2014 року. Г.Музика заявив, що конкретно дана публікація нанесла йому моральну шкоду, шкоду його іміджу та шкоду його батькам, яким сусіди повідомили після її прочитання, що їх син буцімто, сепаратист.

Пан Музика повідомив, що ще роками раніше, коли лився бруд з сайту «Кременчук Тудей», він особисто подав запити до СБУ – чи були на нього відкриті бодай-якісь кримінальні провадження. На що – повідомив – ще тоді отримав заперечну відповідь.

Згодом суддя провів перевірку документів та попрохав заявника зачитати дану статтю.

Після повернення з нарадчої кімнати, суддя виніс рішення, яким заяву задовольнив і встановив факт поширення недостовірності інформації відносно Геннадія Музики, яку поширили у статті «Кременчук Тудей» під назвою «Хто у Кременчуці є агентом кремля і путіна?», а сааме - вислови, що у Кременчуці агентів кремля фінансує олігарх Жеваго, що у 2014 році ставленик Жеваго Музика керував будівельною галуззю Кременчука, що Музика є керівником штабу Жеваго і до 2014 року був смотрящим Януковича по Кременчуку…

Також суд відмовив заявнику у частині вимог про спростування недостовірної інформації шляхом опублікування рішення суду в ближчому номері газети «Кременчуцькі новини».

Повне рішення суду буде виготовлене 4 березня 2024 року.

Нагадаємо, В Автозаводському райсуді назвали прізвище провайдера інтернет-ресурсу «Кременчук Тудей»

 

 

Ліна Романченко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися