Триватиме експозиція до 21 травня включно.
Сьогодні у кременчуцькому Міському палаці культури відкрилася незвичайна і класна виставка «Зоопарк під мікроскопом», або «Таємничий світ під мікроскопом».
Її сміливо можна називати «ювелірною», адже усі експонати ретельно відібрані дбайливим біологом. І можна без перебільшень називати живою: адже під десятками лінз рухаються живі бактерії та планктон, плавають органи у інфузорії туфельки, дихає разом із пульсуючим серцем Daphnia cucullata.
Також тут можна побачити ціле сімейство (!) одних із найменших бактерій - коловертки. Її величина складає ¼ товщини людської волосини. Але під мікроскопом сьогодні Кременчуцькій газеті вдалося навіть побачити, як одна із члену родини навіть народжувала ще одну особину. У все це складно повірити, але там – поза нашим зором - усі ці дрібні живі істоти живуть собі своїм життям, і навіть бактеріологічно спілкуються між собою. Щоправда, життя їх дуже коротке – переважно одну добу.
Тому і доводиться засновнику експозиції – Олексію Новікову – ретельно щовечора відбирати до кожного експонату нові зразки. І час від часу ходити до річки чи купувати у спеціальних лабораторіях зразки тих чи інших живих елементів, які він потім саджає під скло.
За спеціальністю Олексій – біолог. З дитинства захоплювався фото-мікрозйомкою. А потім якось натрапив у журналі «Дерево пізнання» фото мвкроводорослів під мікроскопом і зрозумів, наскільки цікавий світ ми не бачимо звичайним оком. І вирішив його роздивлятися. Так, 18 років тому за близько 100 доларів США придбав свій перший мікроскоп.
Поступово захоплення розрослося до аж отакої експозиції, де ви зможете побачити і від будови крильця метелика і хобітка комахи до будови цукру, солі, пластинки гірської породи (схожої під мікроскопом на калейдоскоп), і до незвичайно красивої різнокольорової будови меду. Прийшовши сюди, ви точно почнете дивитися на цей світ трохи інакше.
Триватиме експозиція до 21 травня включно.
Нагадаємо, Буде захоплююче: кременчужани вже завтра можуть поглянути на Таємничий світ під мікроскопом
Ліна Романченко
Фото Марини Лавренюк