Кременчуцька газета
Середа, 17 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Скільки коштує провести в останню путь під час війни

10 жовтня 2022 08:30

За яких умов можна забронювати місце на цвинтарі та як скористатися послугами крематорію?

Наразі у Кременчуці існує два діючих кладовища, на яких здійснюються поховання: Свіштовське та Деївське. У 2021 році на них провели 2 тис 389 поховань, станом на 1 вересня 2022 року – 1 тис 311. Таку інформацію надали на комунальному підприємстві «Спеціалізований комбінат ритуальних послуг» (СКРП) у відповідь на наш інформаційний запит. Як зазначає керівництво СКРП, під час дії воєнного стану змін в питаннях поховання у нашому місті не відбулося.

Також нагадали, що погребіння тіл померлих або їх праху після кремації проводять лише на діючих і напівзакритих кладовищах (колумбаріях). Але лише при наявності вільного місця в огорожі або ніші близького родича.

В окремих випадках, за рішенням місцевих органів влади, дозволяється поміщати урни з прахом в могилу чи колумбарну нішу близьких родичів і на закритих кладовищах.

У 2020 році на напівзакритих кладовищах Кременчука (а таких 16) поховали 434 осіб, станом на 31 серпня 2022 року–483.

Комунальники пропонують довоєнні тарифи

Зараз у Кременчуці діють розцінки на копання могил. Їх ввели згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 12 серпня 2021 №1032. Ознайомитися з ним можна на вебпорталі міської ради. Зайшовши на сторінку СКРП, відкриваємо вкладення, у прайс-листі бачимо ціни на послуги. Розкажуть про них й у столі замовлень підприємства за адресою: вул. Махоркова, буд. №31.

Зауважимо, при СКРП є стіл замовлень, куди можна звертатися у робочий час для отримання послуг. А ось дільниця перевезень померлих працює цілодобово. Приватні ритуальні фірми зазвичай працюють 24/7.

Згідно з прайс-листом, ціни за деякими пунктами у СКРП та приватних фірмах мають розбіжність від сотень до тисяч гривень. Кременчужани, які користалися послугами СКРП, розповідали, що не завжди все є в асортименті. Так містянка, яка нещодавно хоронили свекруху, зауважила, що довелось купувати труну вартістю 7 тис грн, тому що дешевших (у межах 2 тис грн) вже не було. Хоч родина розраховувала на інший бюджет похорон (див. інформацію про ціни, затверджені СКРП).

Нерідко приватні фірми пропонують ритуальні послуги так званими «пакетами». Зараз найдешевший «Соціальний» пропонують від 5 тис грн. До цієї суми входить: труна дерев'яна, оббита тканиною, похоронний комплект (покривало, подушка, церковний набір), транспорт (по місту), похоронна бригада, хрест могильний, вінок зі штучних квітів. Є «пакети», в яких передбачені витрати на поховання в межах і 50 тис грн.

Немає могил родичів – немає броні

Чимало запитань у кременчужан щодо того, як оформити бронь на поховання, найчастіше родинного. І чи можна її оформити, якщо ніхто з родичів ще не похований на кладовищах міста? На СКРП нагадали, що відповідно до ст. 25 Закону «Про поховання та похоронну справу», «за бажанням одного з родичів, визначених у ч.5 cт. б цього закону, для поховання двох чи більше померлих безоплатно виділяється місце для родинного поховання». Для оформлення родинного поховання необхідно звернутися до столу замовлень СКРП, написати відповідну заяву, надавши документи, передбачені законом та Інструкцією про організацію поховань. Така заява розглядається як звернення громадян і у встановлений чинним законодавством термін заявнику надається відповідь про можливість виділення такого місця. Надається воно безкоштовно, за оформлення відповідної документації та підготовки ділянки сплачується 63 грн, згідно з затвердженим прайс-листом, про який згадано вище. Але за умови, що на цьому кладовищі вже має бути похований один з родичів.

Зауважимо, виділення місця під майбутнє поховання, якщо на кладовищі ще ніхто не похований, законодавством не передбачено.

Могили рідних можуть прибрати замість вас

І за умов воєнного часу у Кременчуці можна замовити послугу по догляду за могилою. Це зручно тим, хто зараз перебуває за кордоном і не може власноруч навести лад на ділянці. Але треба зазначити, що для отримання даної послуги в СКРП необхідно звернутися до столу замовлень. Це може зробити посередник, який має надати копію свідоцтва про смерть та підписати відповідний договір. Розрахуватися можна через банківський рахунок. Такі умови пояснюють тим, що потрібні точні дані, аби не помилитися. Вартість, яка встановлена згідно з затвердженим прайс-листом, залежить від виду обраної послуги. Наприклад, одноразове прибирання поховання з двох могил коштує 700 грн. На рік така послуга вартує 3 тис 800 грн. Це 6 прибирань. Після кожного з них замовнику відправляють фотофіксацію виконаних робіт. До речі, на одному із сайтів безкоштовних оголошень пропонують такі ж послуги. Але тут їх можна замовити в онлайн-режимі. Вартість одноразового варіюється від 300 до 500 грн, залежно від ступеня засміченості та забрудненості, що узгоджується після виїзду на місце. Також надається фотофіксація до і після прибирання.

Допомога на поховання у воєнний час: як отримати та куди звертатись

На початку березня на Урядовому порталі України розмістили роз’яснення Пенсійного фонду щодо отримання допомоги на поховання під час воєнного стану. Для цього необхідно мати наступні документи: заява про виплату допомоги на поховання; паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу; довідка про смерть пенсіонера або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання. Під час воєнного стану в Україні таку допомогу можуть отримати особи, які організовували процес похорону, враховуючи, до якої категорії осіб належав померлий. Якщо померла застрахована особа, необхідно звернутися до її роботодавця або до найближчого відділення Фонду соціального страхування України, незалежно від місця реєстрації.

Якщо помер пенсіонер, необхідно звернутися до будь-якого сектору обслуговування громадян Пенсійного фонду України.

У ПФУ зазначили, що і внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до будь-якого відділенні ПФУ. Адже під час воєнного стану немає жодної прив’язки до місця реєстрації померлого. Тому за наданням допомоги можна адресуватися до зручного. Зараз розмір допомоги – двомісячна пенсія, яку отримував пенсіонер на час смерті. Якщо померлий є пенсіонером з числа військовослужбовців, то розмір допомоги – тримісячна пенсія. Якщо померла особа, яка не досягла пенсійного віку на момент смерті, не працювала, не перебувала на службі, не зареєстрована у центрі зайнятості, необхідно звернутися до місцевих органів влади за останнім місцем проживання померлого. Розмір допомоги на поховання встановлює орган місцевого самоврядування, і у різних регіонах він може бути різний.

Кремація підчас війни: що потрібно знати

Через інтернет кременчужани можуть знайти ритуальне бюро, через яке замовити послуги кремації. Надавачі послуги нагадують, що в Україні існує три крематорії — у Києві, Одесі та Харкові. Найближчий до нас–у Харкові та Києві. Але тут варто зважати, що у Харкові буває дуже «гаряче» через ворожі обстріли. Тож оптимальний варіант – Київ. Мінімальна вартість кремації в Харкові та Києві – 16 тис грн (актуальна на період військових дій 2022 року). У мінімальну вартість входить: доставка тіла від Кременчука до Харкова чи Києва та шлях назад, послуга кремації, урна та послуги крематорію, труна дерев’яна (оббита тканиною), доставка урни у місто, послуги катафалка (транспортування тіла Харковом або Києвом). За бажанням можна додатково замовити труну вищого класу, релігійні обряди на похованні, транспорт для рідних та близьких тощо. Звісно, ціна зросте.

Витрати на похорони

Труна – від 365 до 32 тис грн

Вінок – від 220 до 2 тис 500 грн

Організація похорону – від 305 до 810 грн

Автобус в межах міста – від 2 тис грн

Копання могили – від 1 тис (влітку), до 2 тис грн (взимку)

Хрест могильний – 260-730 грн

Табличка – до 50 грн

Катафалк – від 1 тис 200 грн

Похоронний набір – 30 грн.

Нагадаємо, скорботні реалії життя.

Черговий «сюрприз» від влади Малецького: доставити тіло в морг Кременчука стало значно дорожчим.

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися