
Судова справа.
Нещодавно Кременчуцький районний суд розглянув справу №536/166/21, в якій обвинуваченим був уродженець с. Максимівка. Йому інкримінували нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до загибелі.
Сама подія сталася у вересні 2020 року. За інформацією слідчих, обвинувачений о 22:00 прийшов до одного з домоволодінь, де мала б бути його дружина, але її там не було. Чоловік став її чекати, і опівночі вона прийшла. Відбувся конфлікт на ґрунті давно виниклих неприязних відносин, і підсудний двічі вдарив свою жінку в лоба, штовхнув у крісло та трусив за руки. Сварка тривала півтори-дві години.
Потім чоловік виштовхав потерпілу на подвір’я, де вдарив її у голову щонайменш чотири рази. Після цього подружжя разом пішло додому.
На світанку на узбіччі дороги було знайдено тіло потерпілої без ознак життя.
Причиною смерті жінки судмедекспертиза вказала закриту тупу травму голови, яка ускладнилася розвитком набряку головного мозку та дислокацією стовбурових структур у великий потиличний отвір
Свідчення обвинуваченого
Підсудний свою вину не визнав і надав свої пояснення. Він сказав, що його дружина зловживала алкогольними напоями та часто зникала з дому. У зв’язку з цим доводилося її часто шукати у спільних знайомих в с. Максимівка. У день злочину відбулася схожа ситуація, і обвинувачений, прийшовши до чужого домоволодіння, не знайшов там свою другу половинку. Він пішов у літню кухню, вимкнув світло, сів у крісло й почав чекати.
Приблизно через дві години до приміщення прийшла дружина, і почався діалог з метою повернути жінку додому. Обвинувачений вказав, що відібрав у неї пляшку та вилив горілку, але жодних тілесних ушкоджень не завдавав і за руки не трусив. Поговоривши, вони вийшли на вулицю та домовилися разом іти додому.
Коли до будинку залишалося дійти кількасот метрів, дружина сказала, що погано почувається, тож присіла на узбіччі дороги. Чоловік відійшов на 100 метрів, зателефонував сусіду та попросив привезти йому цигарки. Повернувшись до дружини, він побачив її тіло.
Перед суддею громадянин говорив, що весь цей час був з дружиною, не бив її, і сторонніх осіб не було. Коли відходив зателефонувати, то жінка була в його полі зору, і він був упевнений, що до неї в цей час ніхто не підходив.
На питання, звідки ж у неї були тілесні ушкодження, обвинувачений відповів, що йому відомо про грошові борги перед різними людьми і про те, що вона часто пила в компаніях різних осіб, тож побити її могли саме з цих причин.
Слова потерпілих
Стороною потерпілих була тітка загиблої. Племінниця неодноразово їй розповідала, що чоловік бив її через пиятику. Тітка й сама бачила тілесні ушкодження на тілі родички до того, як вона загинула. Тож потерпіла вважає, що її племінницю до смерті побив саме її чоловік. Вона просила для підсудного суворе покарання.
Ще одним потерпілим був син обвинуваченого та загиблої. Він підтвердив слова батька про грошові борги матері та зникнення її з дому. Також син розповів, що батько ніколи не бив матір, і він вважає останнього не винним у загибелі матері. Винними можуть бути особи, з якими вона пила, чи яким заборгувала.
Інформація від свідків
Також допитали свідків, які казали, що в селі ходили чутки про те, що обвинувачений періодично б’є жінку. Одна зі свідкинь зазначила, що особисто бачила, як чоловік ударив свою половинку. Дехто бачив синець під оком жінки, які відповідала, що її вдарив чоловік.
Племінник обвинуваченого розповів, що загиблій по дорозі додому стало погано, й вона померла. Також обвинувачений розповів племіннику, що правоохоронці застосували до нього фізичний та психологічний вплив, щоб змусити зізнатись у заподіянні тілесних ушкоджень.
Один з товаришів по чарці в день злочину бачив, як підсудний в літній кухні двічі вдарив свою дружину в лоба. Але не показав цього, а продовжував прикидатися, що спить (ймовірно в цій же літній кухні), бо боявся обвинуваченого. Після цього чоловік витягнув дружину на подвір’я, і свідок почув декілька звуків, характерних для ударів. Також він чув, як жінка кричала, що їй боляче, і щоб чоловік її не бив.
Цей же свідок під час повторного допиту сказав, що поспілкувався з обвинуваченим і вирішив повідомити суду, що до цього надав неправдиві свідчення. Йому нічого не відомо з приводу нанесення тілесних ушкоджень жінці, а зворотне він казав, тому що поліцейські на нього тиснули.
Рішення суду
Феміда дослідила відеозаписи слідчих експериментів, де не побачила ознак психологічного впливу поліції на обвинуваченого.
Перевіривши інші докази, а також слова свідків, прийшли до висновку, що чоловік побив свою дружину, що стало причиною її смерті. Чоловіку присудили вісім років ув’язнення, але запобіжний захід – це особисте зобов’язання до набрання вироком законної сили.
Поки вирок не чинний, засуджений має прибувати по першому виклику до суду, не відлучатися за межі Полтавщини без дозволу суду й повідомляти суд про зміну місця проживання або роботи.
Також з громадянина постановили стягнути 9 061,44 грн за проведення експертиз.
Артем Кузьменко