Кременчуцька газета
Четверг, 5 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Відкрито кримінальне провадження і перевіряється, чи є у «Соняшника», з яким люди пов’язують батька нардепа Мовчана, незаконна свердловина (Доповнено, Змінено)

5 вересня 2023 14:00

Реагуючи на звернення «Кременчуцької газети».

Фермерське господарство «Соняшник» працює у селі Великі Кринки на Глобинщині вже давно. Згідно з даними аналітичного сайту youcontrol.com.ua, офіційна реєстрація підприємства – 2000 рік.

Воно займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Наразі господарство очолює Роман Гавлік.

Але в самому селі люди кажуть, що за підприємством наглядає батько нардепа, члена фракції «Слуга народу» Олексія Мовчана – Василь Мовчан. Це саме той Василь Мовчан, який є співвласником підприємства, яке на початку повномасштабного вторгнення ворога мало власників з росії.

СФГ «Соняшник» зацікавило нас тим, що за даними людей, підприємство обробляє поля водою з великого штучного озера. А ще люди кажуть, що для того, аби наповнити озеро на території підприємства, ще багато років тому пробурили велику свердловину і саме звідти качають воду. До того ж люди надали нам в редакцію відео цього, так би мовити, озера, до якого йдуть труби.

Редакція намагалася знайти офіційний дозвіл, яке має мати господарство на свердловину та використання води, але поки не знайшла. Не виключено, що свердловину пробурили спеціально на території господарства, куди звичайному смертному хода заборонена.

Не виключено також, що саме прикриттям від контролюючих органів може бути нардеп Олексій Мовчан, а також ще один їх родич – нардеп, ексчлен фракції «Партії регіонів», а нині член фракції партії «За майбутнє» Юрій Шаповалов.

Враховуючи вище викладене, редакція звернулася до контролюючих органів з проханням провести перевірку діяльності селянського фермерського господарства «Соняшник» на предмет незаконного буріння свердловини та використання підземних вод.

Крім того, керівника поліції Полтавщини Євгена Рогачова редакція просить за поданим зверненням порушити кримінальне провадження, в рамках якого провести перевірку діяльності селянського фермерського господарства «Соняшник» на предмет незаконного буріння свердловини та використання підземних вод.

При цьому редакція просить не перенаправляти наше звернення до Кременчуцького РУП, яке очолює О.Холондович, через недовіру журналістів до цього керівника. Редакція просить передати звернення на розгляд до слідчого управління ГУНП в Полтавській області.

Сьогодні редакція отримала відповідь на своє звернення від начальника Спеціалізованої екологічної прокуратури Юрія Балоня, в якій зазначено, що звернення редакції розглянуте і внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 240 Кримінального кодексу України.

«Підслідність у вказаному кримінальному провадженні визначена за Слідчим управлінням Головного управління поліції в Полтавській області. Обставини викладені у зверненні перевіряються у ході досудового розслідування», - сказано у листі до редакції.

Нагадаємо, Мешканці Великих Кринок кажуть, що у СФГ «Соняшник», з яким люди пов’язують батька нардепа Мовчана, є незаконна свердловина

 

Доповнено.

В ході нашого вивчення ситуації стало зрозумілим, що у Великих Кринках є два аграрні підприємства з назвою "Соняшник". Перше, яке має близько 10 га землі - це СФГ "Соняшник" та ТОВ "Агрофірма "Соняшник".

За наявною інформацією, з батьком нардепа Олексія Мовчана пов’язують саме ТОВ "Агрофірма "Соняшник".

 

Олег Булашев 

 

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися