Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 23 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Відомий бізнесмен Тарас Чекурда відхрещується від земельних махінацій на Полтавщині та адвокатки Бехтер

 

16 вересня 2021 15:15

«Якщо факти порушень будуть встановлені, то ті люди мають відповісти по закону лише після встановлення таких обставин у передбаченому законодавством порядку...».

Від 1 липня земля в Україні стала товаром. На ній можна заробити, і про це, вочевидь, заздалегідь поміркували ті, хто «підготувався» до земельних махінацій. Кременчуцька газета продовжує серію матеріалів стосовно оборудок із землею, які відбуваються у новоствореному Кременчуцькому районі. Ми стежимо за розвитком подій навколо пайовиків ТОВ «Полтавазернопродукт» («ПЗП»), серед яких дехто (як, наприклад, пенсіонерка Валентина Куницька) навіть не знав, що вже не є пайовиком цього підприємства, натомість має договір оренди з ТОВ «Райземінвест -2017».

Ця історія своїм корінням сягає кількох років давнини. Тоді один із керівників виробничих підрозділів «ПЗП» (базується у Глобиному) перед звільненням, схоже, зробив так, аби заднім числом, а то й без особистої участі пайовиків переоформити договори оренди землі на інше підприємство, яке згодом сам і очолив.

Але пані Куницька не здалася і виводить шахраїв на чисту воду, намагаючись відстояти правду і свою землю. По-перше, жінка навіть не знала, що навколо її ділянки точаться судові дебати, а її інтереси представляє адвокатка Лілія Бехтер. Мало того, як виявилося згодом, пенсіонерка навіть не знала адвокатку і, відповідно, не давала жодного дозволу на ведення своєї справи!

По-друге, Куницька вже написала звернення у Полтавську обласну прокуратуру. У ньому вона вказала на протиправні дії посадовців Криворудської сільської ради, внаслідок яких земля жінки перейшла без її відома до іншого управителя.

Куницька просить правоохоронців опитати секретаря Криворудської сільради для підтвердження факту того, що вона не приїжджала до цієї сільської ради, аби видати довіреність. А також вважає за потрібне вилучити для проведення відповідних експертиз оригінали журналів проведення реєстраційних дій за 2019 рік (де містяться нібито підписи жінки) та оригінали довіреностей, які залишилися у сільській раді.

Крім того, жінка просить опитати Тетяну Мареху та Марію Куценко, які здобули її підписи та присилали макет довіреності від сільської ради поштою без будь-яких підписів. Також просить призначити почеркознавчу та технічну експертизи документа з метою підтвердження факту підробки підпису заявниці в довіреностях, угоді про дострокове розірвання договору оренди землі з «ПЗП» та договорі оренди з ТОВ «Райземінвест-2017», або встановлення факту вдрукування тексту після підпису жінки на чистому аркуші.

Крім того, Куницька написала скаргу до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області на адвокатку Бехтер.

У скарзі Куницька пише, що 22 липня 2021 року їй стало відомо, що Бехтер (надавши свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю) без укладення із заявницею будь-яких договорів, без будь-яких погоджень та врозріз з інтересами Куницької, завідомо неправдиво повідомила суду про повноваження представляти її інтереси в Хорольському районному суді Полтавської області. Також надала суду оригінал ордера та неодноразово пояснювала, нібито діє у даному судовому процесі від імені Куницької під звукозапис.

23 липня 2021 року суддя у цій справі винесла окрему ухвалу, адресовану кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури Полтавської області щодо даного факту.

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області Тамара Воротінцева заявила нашій редакції, що скаргу передадуть до дисциплінарної палати комісії та упродовж місяця вивчать. За цей строк приймуть рішення, про яке повідомлять скаржниці та адвокатці. Воротінцева не виключає, що в разі відкриття проти Бехтер дисциплінарної справи розгляд провадження може відбуватися за участі преси.

Також Куницька написала ще одну заяву до Полтавської обласної прокуратури. Адже вважає, що в діях Бехтер вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 4001 (представництво в суді без повноважень) КК України.

Тож, заявниця просила прокурорів прийняти та невідкладно зареєструвати подану нею заяву та повідомити їй письмово у встановленому законом порядку та терміни про початок досудового розслідування цього кримінального провадження.

Днями наша редакція отримала офіційного листа з прокуратури, в якому сказано, що за заявою Куницької відомості внесені до ЄРДР. Ми стежитиме за ситуацією. 

А зовсім нещодавно ми відвідати село Крива Руда, де саме сталися земельні махінації, аби дізнатися думку селян щодо цих подій і зрозуміти, звідки «ноги ростуть».

У селі ми поспілкувалися із багатьма людьми, і майже кожен із них розповів, що село розділилося на два табори. Одні захищають «Полтавазернопродукт», інші – «Райземінвест-2017».

Проте багато селян переконані, що правда має взяти гору, якою б вона не була, тому зацікавлені у розслідуванні резонансних земельних махінацій. Там ми вирішили запитати, хто ж «вище», на думку селян, стоїть за Сліпаченком та фірмою «Райземінвест-2017».

Селяни кажуть, що за цим підприємством стоїть Тарас Чекурда.

У Вікіпедії написано, що він «український підприємець-новатор, державний службовець, меценат; співзасновник мережі дельфінаріїв «Оскар» та аквапарку «Острів скарбів»; співвласник меблевої фабрики «VMV Holding», учасник скандалів щодо рейдерських захоплень підприємств»... Але коли намагаєшся прочитати про рейдерство, то виявляється, що цей матеріал вже видалили.

У 2016 році його призначили директором департаменту безпеки агрохолдингу «Астарта» («ПЗП» – одне з провідних виробничих підрозділів агрохолдингу «Астарта» – ред.), а в 2017 році – директором департаменту управління земельними ресурсами агрохолдингу «Астарта». Опосередковано можна вважати, що саме тоді він зрозумів, які кроки можна здійснити, аби через підставних осіб мати землю на Полтавщині.

Але в усьому має розібратися слідство. Проте, маючи великі кошти, Тарас Чекурда може і тут «проявити» себе – і слідство триватиме роками.

Стосовно коментаря про земельні махінації від самого Чекурди, то у минулому матеріалі стосовно вищезгаданої теми ми мали засмутити читачів: з’язатися із ним телефоном, вказаним на його особистому сайті, не вдалося. Жінка, яка підняла слухавку, заявила, що номер належить їй, а не пану Чекурді.

Проте редакція тоді надіслала Тарасу Чекурді листа на електрону адресу, яка також вказана на його персональному сайті. Ми чекали на відповідь і пан Тарас особисто зателефонував до редакції.

Він пояснив, що не має юридичного відношення до фірми «Райземінвест-2017», не є близьким родичем засновникам цієї фірми.

Як ми і писали раніше у мережі Youcontrol.com.ua, сказано, що органом управління ТОВ «Райземінвест-2017» є загальні збори засновників. Кінцевими бенефіціарними власниками підприємства є Петро Сліпаченко з с. Семенівка Кременчуцького району (володіє 15% акцій) та Василь Данилюк з Івано-Франківської області (85% акцій).

«Сліпаченка знаю. Фірма мого родича надає ТОВ «Райземінвест-2017», директором якого є Сліпаченко, різні сільгосппослуги...» - каже Чекурда і додає, що він знає і керівника «Астарти» Віктора Іванчика, адже дружина пана Чекурди - його племінниця.

Але повернемося до земельних питань. На наше запитання, чому селяни вважають, що за ТОВ «Райземінвест-2017» стоїть саме Чекурда, наш співрозмовник радить запитати у селян. Він не відмовляється, що приїздив у село Крива Руда, але це не стосується  питань, які досліджуються журналістами.

Також він відхрещується від адвокатки Лілії Бехтер:

«Бехтер до мене відношення не має. Про неї спитайте у Петра Сліпаченка та у ТОВ «Райземінвест-2017».

Щодо земельних конфліктів у Кременчуцькому районі, то Чекурді вони відомі, як і іншим користувачам інтернету.

«Мені відомі історії подій 2017 року, як і решті (мешканцям села Крива Руда, керівництву та працівникам ТОВ «ІПК «Полтавазернопродукт»), коли восени 2017 року в селі Крива Руда Семенівського району пройшли збори пайовиків ВП «Агрофірма «Семенівська», ТОВ «ІПК «Полтавазернопродукт», на яких люди висловили ряд претензій до ТОВ «ІПК «Полтавазернопродукт». Зокрема, що плата за паї - низька, робочих місць в селі не створено, пайовикам не видалася обіцяна сільськогосподарська продукція для корму домашньої худоби. Тодішній керівник ТОВ «ІПК «Полтавазернопродукт» Биков сказав, що зерна на видачу пайовикам не має, а на попередження пайовиків про ініціювання дострокового розірвання договорів оренди землі та повернення землі у користування людям повідомив, що це їхнє бажання, тому вони можуть роботи з землею те, що вважають за потрібне. Селяни повідомили Бикову, що достроково розривають договори оренди землі з ТОВ «ВПК «Полтавазернопродукт» та в подальшому будуть самостійно приймати рішення щодо розпорядження нею, яка їм належить», - розповів Тарас Чекурда.

Далі він додає, що правову оцінку дій усіх сторін конфлікту має дати лише суд, після того, як рішення по справі набирає законної сили.

«За 4 роки, коли це сталося, мені не відомо про те, що існують рішення у кримінальних справах про встановлення винних осіб або навіть про притягнення якихось посадових осіб до кримінальної відповідальності. Проте все має бути по закону. Якщо факти порушень будуть встановлені, то ті люди мають відповісти по закону лише після встановлення таких обставин у передбаченому законодавством порядку, а не при висвітленні ЗМІ однобічної сторони конфлікту», - вважає Чекурда.

І, дійсно, суди ще не поставили крапку у справах, але так чи інакше - це станеться. Тож ми і надалі стежитимемо за цими справами і вже анонсуємо, що далі буде ще цікавіше, бо журналісти «нарили» багато чого цікавого для правоохоронців.

Нагадаємо, земельні махінації, або Як адвокат Бехтер захищала інтереси пенсіонерки, яка їй не давала на це право.

Земельні махінації у Кременчуцькому районі нагадують прислів’я «Без мене - мене одружили»

Адвокатку Бехтер, яка захищала інтереси пенсіонерки, яка їй не давала на це право, можуть позбавити права на зайняття адвокатською діяльністю.

Нагадаємо, земельні махінації у Кременчуцькому районі, схоже, не обійшлися без чиновницького благословення.

Земельні махінації на Полтавщині, і до чого тут чоловік екс-дружини співака Олександра Пономарьова – Тарас Чекурда.

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися