Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 30 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Відомий педагог був хорошим підприємцем та «героєм-коханцем»: кременчужани пройшлися «Слідами Макаренка»

 
 

 

20 сентября 2020 12:30

Екскурсія у Крюкові.

Вчора, 19 вересня, у Крюкові пройшла прогулянка, присвячена відомому крюківчанину, людині, яка за оцінкою ООН увійшла до п'ятірки великих педагогів 20 століття -  Антону Семеновичу Макаренку. За дві години пішохідної екскурсії «Слідами Макаренко в Крюкові» гості заходу обійшли добру частину Правобережжя.

Захід пройшов у рамках програми осінньо-зимових екскурсій туристично-інформаційного центру Кременчука.

 

«Ми говоримо про одного з чотирьох видатних педагогів 20 століття за оцінками експертів ООН – Антона Семеновича Макаренка, який був тісно повязаний своєю діяльністю і життям з Кременчуком», -  розповів нам організатор прогулянки Роман Пацовський.

Тож, спершу ми направилися до школи,  де Макаренко починав свою педдіяльність.

«Тут з 1905-1911 та 1917-1919 працював видатний педагог і письменник Антон Семенович Макаренко», - значиться на стелі навчального закладу.

 

Як розповіла начальник дому-музею А.С.Макаренка у Кременчуці Наталія Кущенко, перший поверх колишнього училища №29 був побудований ще на початку 20 століття, а другий – набагато пізніше. І різниця в кладці разюча.

«Тільки уявіть, в цих коридорах ходив Макаренко і казав: «Діти, головне в житті - це людяність», - із захватом розповідала Н.Кущенко.

Далі учасникам екскурсії показали будівлі, які зводилися для працівників заводу та їхніх дітей. Роман Пацовський  же розповів, як на території нинішнього профілакторію розстрілювали крюківських підпільників.

«Щоб побудувати парк « Крюківський» свого часу висушили озера.

Тут було помістя місцевого священника Архангельського, з яким сперечався Макаренко. Адже його донька Єлизавета Федорівна Григорович покинула сім'ю на користь молодого педагога», - вела далі екскурсовод.

І тут, вмостившись зручненько на лавочках у затінку дерев, гості екскурсії почули неймовірні історії про життя та справи амурні Антона Семеновича.

Він з'явився на світ передчасно і був дуже кволою дитиною. У 1900 його родина переїздить до Кременчука

Перше кохання Антона - Поліна(Пелагея) Миронова -донька власників будинку, де сім'я знімала житло. Йому тоді було 17 і його батько ховав револьвер, щоб син не застрелився. Дружина свяженника Єлизавета Григорович мала відмовити молодого Макаренка від раннього шлюбу, а в результаті залишилася з ним. У громадському шлюбі Макаренко з Григорович прожили 20 років. А потім він раптово одружився із Галина Салько. Яка, за однією з версій, мала зв'язки в КГБ, тому Антон Семенович, не будучи комуністом, не був репресований.

Щодо історії його смерті, теж є цікаві факти. Помер Макаренко в потязі від розриву серця. Однак є версія, що він блявся втратити покровительство дружини,  яка дізналася про його зраду.

Говорять, що вдова не проводила покійного в останню путь. А вже після його смерті Галина Салько стала однією із найбагатших жінок радянського союзу, створивши лабораторію на працях Макаренка.

Після цікавих «посиденьок» у парку гостям заходу провели екскурсію і в музеї Макаренка, де розповіли про його історію життя та педагогічну діяльність. Цього дня зацікавлені містяни відвідали також Успенський кафедральний собор, могилу батьків Макаренка, клуб імені Котлова, стадіон «Вагонобудівник» та інші локації.

 

 

 

 

Тетяна Красельникова

Фото Олександра Попенка

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися