Кременчугская газета
Вторник, 23 Октября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Відтепер за «б’є - значить любить» можна потрапити за грати

12 января 2018 13:30
Відтепер за «б’є - значить любить» можна потрапити за грати

Вступили в силу норми закону про кримінальну відповідальність за домашнє насильство.

В Україні вступили в силу норми закону № 2227-VIII.Відповідний документ опублікували у офіційному виданні «Голос України».

Відтепер, у законодавство ввели визначення "домашнє насильство" - умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство по відношенню до нинішнього або колишнього чоловіка або іншого родича, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого. Покарання - 150-240 годин громадських робіт або арешт до півроку, або обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років.

До повнолітнього, який здійснив домашнє насильство, разом із покаранням на строк до 3 місяців або довше можуть застосувати такі заходи: заборона перебувати вдома у потерпілого; обмеження спілкування з дитиною, якщо насильство було направлено проти неї або скоєне в її присутності; заборона наближатися до будинку, роботи або інших місць, де часто буває потерпілий; заборона контактувати з потерпілим, у тому числі, за допомогою месенджерів або інших людей; направлення на програму для кривдників.

Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне ухилення від програми для кривдників караються арештом до півроку або обмеженням волі до 2 років.

У перелік обставин, які пом'якшують покарання, внесли пункт про вчинення злочину в стані душевного хвилювання внаслідок жорстокого поводження або такого, що принижує честь і гідність, а також якщо з потерпілим так поводилися системно. Так, тяжке тілесне ушкодження, учинене в такому стані, карається громадськими роботами протягом 150-240 годин або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі до 3 років, або позбавленням волі до 2 років.

Злочин на ґрунті статі отримало позначку "обставина, що обтяжує покарання". У першому читанні це стосувалося також злочинів на ґрунті сексуальної орієнтації, однак такі слова вилучили. Також обтяжуючі обставини має злочин, вчинений відносно чоловіка, колишнього чоловіка або близького родича.

Та більшість норм Закону  вступлять в силу через рік після публікації – 11 січня 2019 року.

 

За матеріалами з відкритих джерел

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • УВАГА РОЗІГРАШ: вболівай за улюблену команду «Ворскла» під час домашніх матчів ЛІГИ ЄВРОПИ!

    Що потрібно зробити, щоб отримати свій ЩАСЛИВИЙ КВИТОК і повболівати за улюблену команду – читай нижче.    

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться