Минулого навчального року нічого подібного не виникало. Адже в бюджеті міської тергромади бузи закладено кошти на обіди для дітей-пільговиків, тоді як цього річ на сніданки
Учора, 23 вересня, на особистий прийом громадян до віцемерки Ольги Усанової прийшли відразу двоє кременчужан із схожими питаннями щодо харчування учнів-пільговиків у навчальних закладах нашого міста.
«Виходить дискримінація. У мене дитина приходить, ображена, каже: «А як так? Нас, по-перше, посадили всіх окремо». Ну там 3-4 людини, ВПО, за яких платить держава. Того року в першому класі вона ходила, усе нормально, їли всі разом. Зараз мало того, що відсадили за окремий стіл, і їм дали суп, там гречку з яйцем, а в тих - котлетки. Тобто ну як діти себе почувають?», - говорить батько учениці гімназії №9, що у Крюкові.
Ця родина вимушених переселенців живуть у гуртожитку, що на вулиці Івана Приходька у Крюкові.
На це віцемерка Ольга Усанова зазначила, що департамент освіти вже отримав завдання, щоб харчування було б однакове для всіх дітей під час того ж обіду у шкільній їдальні.
Проте кременчужанин говорить, що цього немає.
«От сьогодні мені дзвонить дружина, вона забирає дитину зі школи і в неї ледь не сльози на очах каже якось чому ж тих годують окремо, а нас відсадили якось?», - розповів чоловік, вказуючи, що до їх гімназії розпорядження від департаменту освіти не надійшло.
Ще один кременчужанин Дмитро Сукач, який прийшов на прийом до Ольги Усанової, говорить, що йому повідомили, у ліцеї№10 така ж ситуація.
Чому ж це так? Тобто чому дітей-пільговиків під час обіду відсаджують від усіх учнів і дають стави з іншого меню, ніж решті.
Пояснювати взявся директор департаменту освіти Геннадій Москалик.
За його словами, минулого навчального року нічого подібного не виникало. Адже в бюджеті міської тергромади бузи закладено кошти на обіди для дітей-пільговиків, тоді як цього річ на сніданки. А виходить, коли всіх учнів ведуть і шкільну їдальню на обід, то одні отримують страви із меню сніданків, а інші – з меню обідів. За обіди дітей не пільговиків платять батьки.
«Не повинно бути так, адже у когось із дітей-пільговиеів батько на фронті, так? Я знаю, що в 10-й школі, мені розповіли, така сама ситуація, і приходить дитина плачучи, каже, що комусь апельсинку дають, а мені якесь там незрозуміло що дають. Там комусь якусь смакоту, мені просто…Діти плачуть, ви розумієте чи ні?», - слова Дмитра Сукача.
Обурення кременчужан, які прийшли на особистий прийом громадян, не було меж.
А в чиновниці своя правда. «Не дійшов сигнал», - так прокоментувала вона ситуацію.
Вказала, що далі відповідальність на те, щоб не було дискримінації у шкільних їдальнях буде покладена на керівництво навчальних закладів, аж до дисциплінарного стягнення.
Та цікаво, як директорам шкіл, ліцеїв, гімназій виходити із ситуації. Адже на сніданки передбачено із міського бюджету одну суму, а обіди, звісно коштують дорожче. Хто буде доплачувати різницю.
Читайте: У Кременчуці дітей- пільговиків годуватимуть тепер сніданками, а не обідами. Чому це так?
Світлана Павленко
Відео Ігоря Борисевича.