Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 7 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Викликати приватного педіатра чи слухати сімейного лікаря – як бути кременчужанам, коли захворіла дитина

 

10 декабря 2018 16:15

Медреформа незручна для батьків чи до неї ще не призвичаїлись?

Кременчуцькі батьки все більше обурюються ситуацією, що склалася довкола дитячих сімейних лікарів. Відповідно до останніх медреформ, лікарі не приїздять на всі виклики – вони самостійно вирішують чи варто приїздити. Що – як зауважують містяни – дещо не співпадає з попередніми обіцянками та уявленнями про медичну реформу. Адже зачасту лікарі не приїздять взагалі, а перелякані батьки просто викликають до будинку приватного лікаря. Відтак, дочекатися лікаря при погіршенні стану дитини практично не можливо.

Як повідомила одна із кременчуцьких матусь, вчора ввечері у її сина піднялася температура до +39. Вона її періодично збивала, та зранку вирішили викликати швидку. Температура трималася на рівні 37,5 градусів. 
Жінка зателефонувала до реєстратури, та там їй у допомозі відмовили, повідомивши, що за таких температур вони не виїздять і що їй варто везти сина до лікарні самотужки.

Тож і виходить, що коли у дитини температура за 39 і кашель, а ти вимушений везти її в мороз в поліклініку. 

Або, знаючи батьківську паніку, можемо лише припустити, що зазвичай у такому разі батьки звертаються до приватних лікарів, їх виклик обходиться від 100 грн плюс оплата таксі у обидва кінці дороги медику. 

Кременчуцька газета поцікавилася у одного сімейного педіатра – за яких же умов та чи вдається лікареві приїздити до свого маленького пацієнта.

«Виїзд залежить від специфіки ситуації. Скажімо, якщо у дитини температура піднялася до 39 градусів - збивати її повинні батьки і тримати в курсі лікаря. Потім на наступний день вам бажано під’їхати до поліклініки на огляд до лікаря, здати за потреби аналізи. Але щоб уже приїздив сам лікар – це вирішується індивідуально з батьками і лікарем, або коли є невідкладні ситуації. Це втрата свідомості, зміна кольору шкіри, віддишка (якщо дитині до року), сильна тошнота чи діарея. І то, лікар зможе у таких випадках приїхати до вас по закінченню свого робочого дня», - розповів лікар-педіатр.

За його словами, сімейні лікарі і так здійснюють патронажі до малюків-грудничків і їздити за іншими викликами (при навантаженому прийомі) у них немає можливості, лише по закінченню робочого дня. 

У той же час батьки наголошують, що переносити на ногах, приміром, вірус грипу особливо шкідливо для здоров’я. І так само стояти в чергах поміж інших очікуючих на прийом лікаря пацієнтів. 

На це педіатр відповів, що черг біля ізоляторів з оглядом немає. Та що в них постійно чергує лікар і медсестра. 

Чи приїде ваш педіатр до дитини у вкрай складній ситуації – певно, що так. Інша справа – таке чекання «найгірших» симптомів – як мінімум не нормально для батьківських нервів. 

Нагадаємо, до кого «швидка» на виклик може не приїхати.

 

 

Ліна Романченко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться