Судова справа.
9 серпня 2024 року слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави розглянув клопотання старшого слідчого - криміналіста відділу розслідування злочинів, скоєних проти особи слідчого управління облуправління поліції про тимчасовий доступ до документів в рамках кримінального провадження від 14.07.2024 р., за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини», ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість».
Як сказано в ухвалі суду, досудовим розслідуванням встановлено, що у ОСОБА_4, у невстановлений слідством час, на місці виник умисел на викрадення людини, а саме - малолітньої дитини з метою її подальшого виховання.
Реалізуючи свій протиправний умисел, ОСОБА_4, достовірно знаючи, що у приміщенні Комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцький перинатальний центр» знаходяться новонароджені немовлята, вирішив скоїти викрадення малолітньої дитини.
14.07.2024 близько 15 год 45 хв ОСОБА_4 заздалегідь підготувавши пакет, направився до вищевказаного медичного підприємства.
Після чого, ОСОБА_4, будучи непоміченим, піднявшись на другий поверх медзакладу, зайшов до приміщення післяпологової палати №7, де виявив, що породіллі та медичний персонал в ній відсутні, а на одному з ліжок лежить новонароджена дитина.
Продовжуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, з метою незаконного викрадення малолітньої, скориставшись відсутністю породіль та медичного персоналу, таємно викрав з післяпологової палати № 7, яка знаходиться на 2-му поверсі некомерційного медичного підприємства малолітню новонароджену дитину ОСОБА_5, положивши її до заздалегідь підготовленого пакету, чим створив небезпеку для життя та здоров`я малолітньої потерпілої.
У подальшому, ОСОБА_4 будучи непоміченим, вийшовши з приміщення пологового будинку, за допомогою мобільного телефону замовив таксі та перевіз у пакеті викрадену малолітню ОСОБА_5 за місцем свого фактичного проживання, де незаконно утримував з 14 липня 2024 року по 16 липня 2024 року.
У кримінальному провадженні виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи новонародженої дитини ОСОБА_5.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 242 КПК України, проведення вказаної експертизи у кримінальному провадженні є обов`язковим.
16.07.2024 р. о 20:10 новонароджену дитину, виявлену у домогосподарстві ОСОБА_4, передали до дитячої лікарні Кременчука.
Проведеною судовою молекулярно-генетичною експертизою № СЕ-19/117-24/12434-БД від 19.07.2024 встановлено, що ОСОБА_6, є біологічною матір`ю дитини, вилученої із домогосподарстві на 99, 9999%.
З огляду на отриманий результат вищезазначеної експертизи новонароджена дитина ОСОБА_5, передана матері ОСОБА_6.
Медична карта новонародженого ОСОБА_6, за №8120/1 перебуває у розпорядженні дитячої лікарні.
Тож слідча просить надати тимчасовий доступ до медичної документації щодо надання медичної допомоги новонародженій ОСОБА_5, яка перебуває у володінні дитячої лікарні міста, зокрема: медичної карти новонародженого ОСОБИ_6 результатів лабораторних досліджень, рентгенограм, викопіровки з журналу прийому хворих приймального відділення лікарні - з можливістю ознайомлення з ними та їх вилучення.
Тож суддя надав слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №12024170530000444 дозвіл на тимчасовий доступ до медичної документації щодо надання медичної допомоги новонародженій ОСОБА_5, зокрема: медичної карти новонародженого результатів лабораторних досліджень, рентгенограм, викопіровки з журналу прийому хворих приймального відділення лікарні -з можливістю ознайомлення з ними та їх вилучення.
Ухвала оскарженню не підлягає. Строк дії ухвали - один місяць.
Викрадення немовляти у Кременчуці: керівнику перинатального центру оголосили догану
Олег Булашев