Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Віктор Лотоус: Безпідставні справи проти Полтавського ГЗК сіють недовіру щодо спроможності України захистити міжнародні інвестиції

28 листопада 2023 12:30

«Припускаю, що це якийсь елемент змагання між правоохоронними органами — хто відкриє більше справ, хто більше нарахує збитків. Якою б не була причина, це абсолютно ненормальна практика. У нашому законодавстві прописано, що людина не може бути притягнута двічі до відповідальності за один злочин, а у нас зараз паралельно два суди й розслідування, які стосуються нібито одного правочину».

Під час розслідування кримінальних справ щодо топ-менеджменту Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, що входить до групи Ferrexpo, правоохоронні органи вдаються до численних порушень законодавства, чим шкодять інвестиційній репутації України.

Про це в інтерв’ю Forbes заявив голова правління підприємства Віктор Лотоус.

«Правоохоронні органи паплюжать імідж України та сіють недовіру до спроможності України захистити інвестиції. Нам важко наших інституційних інвесторів [мова йде про міжнародні інвестиційні фонди BlackRock і Schroders, які мають значні частки у Ferrexpo], переконати, що інвестиції в Україну справді треба продовжувати», — заявив керівник.

Він повідомив, що йому відомо про приблизно сім справ щодо підприємств Ferrexpo в Україні, які розслідують різні правоохоронні органи. Лотоусу за останні 4 місяці повідомлено про підозри по трьом із них. Дві стосуються незаконного видобутку відходів, третя — рентних платежів. 

«Нам закидають, що ми без ліцензії видобували та реалізовували нефракційний відсів. Але ми його не видобуваємо. Ми отримуємо його у процесі виробництва — це відходи виробництва. У нас так побудований технологічний процес, що ми не можемо його не виробляти», — заявив Віктор Лотоус.

Він повідомив, що комбінат збував відсів з 1977 року, і ніколи за цей час не отримував застережень з боку правоохоронних та контролюючих органів. Адже відсів не є корисною копалиною, а його виробництво та збут не потребують спеціальних дозволів.  Також є акти перевірок, які підтверджують, що компанія нічого не порушувала.

Зокрема, відповідні акти перевірок виписувала Державна служба геології та надр України, яка зараз визнана потерпілою стороною.

Також за його словами, справи про незаконний видобуток корисних копалин одночасно розслідують Національна поліція України і Державне бюро розслідувань, підслідність якого — злочини в державному секторі. У той же час Полтавський ГЗК є приватною компанією. Офіс генпрокурора відмовився обʼєднати ці справи.

«Припускаю, що це якийсь елемент змагання між правоохоронними органами — хто відкриє більше справ, хто більше нарахує збитків. Якою б не була причина, це абсолютно ненормальна практика. У нашому законодавстві прописано, що людина не може бути притягнута двічі до відповідальності за один злочин, а у нас зараз паралельно два суди й розслідування, які стосуються нібито одного правочину», — заявив Лотоус.

Голова правління Полтавського ГЗК прокоментував і нещодавню підозру Бюро економічної безпеки, повʼязану із нібито недоплатою рентних платежів у 2018-2021 роках. Він вважає це кримінальне переслідування абсолютно безпідставним та безперспективним, навівши приклади інших підприємств галузі, які вже здобули перемоги у судах з цього питання.

Нагадаємо, у вересні Печерський райсуд арештував Лотоуса із правом внесення застави майже в 1 млрд грн, пізніше її зменшили до 400 млн грн. Рекордну заставу згодом внесла компанія Ferrexpo.Поліція підозрює його у налагодженні схеми реалізації корисних копалин без ліцензії. Підприємство відкидає всі звинувачення.

Захмарні судові застави у надуманих справах: непрофесіоналізм чи умисне намагання знищити бізнес?

Безпрецедентний випадок: керівника Полтавського ГЗК Лотоуса правоохоронці намагаються вивезти прямо з лікарні і залишити без меддопомоги (Доповнено)

Офіційна позиція Полтавського ГЗК щодо заяви ДБР

 

Клим Соколов 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися