Кременчуцька газета
Понеділок, 22 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Військова поліція в Україні: які завдання виконуватиме новий правоохоронний орган

10 червня 2024 12:40

Військові поліцейські займатимуться превентивною діяльністю, кримінальним аналізом та виявленням правопорушень.

Одним із важливих завдань, покладених на військову поліцію, будуть внутрішні службові розслідування, що стосуватимуться не тільки військовослужбовців, але й цивільних співробітників Міноборони. Як повідомляють Контракти, про це повідомив експерт з питань безпеки, колишній радник МВС Валерій Поцелуйко в ефірі телеканалу “Київ24”.

За його словами, на військову поліцію будуть покладені приблизно такі самі завдання, які сьогодні мають Державне бюро розслідувань і звичайна поліція.

“Перше, основне - це запобігання вчиненню правопорушень не тільки військовослужбовцями, але й співробітниками Міноборони, які є держслужбовцями, Друге - це досудове розслідування, (будуть створені) слідчі органи, які будуть розслідувати злочини, кримінальні проступки”, - перелічив Поцелуйко.

Окрім того, військові поліцейські займатимуться превентивною діяльністю, кримінальним аналізом та виявленням правопорушень. Одним із важливих завдань, покладених на військову поліцію, Валерій Поцелуйко назвав внутрішні службові розслідування.

Як повідомлялося раніше, 31 травня комітет парламенту з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити законопроєкт про військову поліцію. Новому правоохоронному органу планували, зокрема, надати такі повноваження: тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць та автодоріг; зупиняти і проводити поверхневу перевірку транспорту, перевірку у водіїв документів на право користування та керування авто; проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури – у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, яких підозрюють у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом. Нагадаємо, Верховна Рада 5 червня зняла з розгляду законопроєкти №6569-д і 6570-д про створення в Україні військової поліції.

Народні депутати, до розгляду цих законопроєктів повернуться після проведення додаткових консультацій.
 

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися