Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 23 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Військову техніку на базі КрАЗів прийняли на озброєння ЗСУ

 

13 ноября 2019 14:15

33 одиниці зразків військової техніки. 

Військову техніку на базі КрАЗів прийняли на озброєння Збройних Сил України. Серед 33 одиниць зразків ОВТ, прийнятих на озброєння ЗСУ цього року, є і техніка військового призначення спільного або ж власного виробництва ПрАТ «АвтоКрАЗ».  

Це, зокрема, реактивна система залпового вогню «Верба», станція контрбатарейної боротьби 1Л220УК «Зоопарк-3», комплекс автоматизованого управління вогнем артилерії «Оболонь-А», кран автомобільний  КТА-25, екскаватор одноковшовий гідравлічний ЕОВ-4421МУ, сідельний тягач КрАЗ-6510ТЕ, спеціальна апаратна СА-РСО. Прийняттю на озброєння передувала низка попередніх заводських, визначальних відомчих та державних випробувань.

Статистику щодо прийняття на озброєння зразків техніки під час брифінгу в Інформагентстві МО України озвучив начальник управління ВТП та формування ДОЗ Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки В. Шостак.

 Повнопривідний сідельний тягач КрАЗ-6510ТЕ  з колісною формулою 6х6 (виконавець ПрАТ «АвтоКрАЗ»).  

Автомобіль-тягач сідельний КрАЗ-6510ТЕ компоновки «кабіна над двигуном»  високої прохідності призначений для перевезення різноманітних вантажів  усіма видами доріг   та бездоріжжям. Основні  його відмінності від решти тягачів КрАЗ - безкапотна кабіна з місцем для відпочинку, двигун потужністю 460 к.с., коробка – автомат, лебідка з гідроприводом та сідельно-зчіпний пристрій з трьома ступенями свободи під шворінь 3,5”. 

Станція контрбатарейної боротьби 1Л220УК «Зоопарк-3» (спільно з ДП «Іскра»).

«Зоопарк-3» визначає ворожі гармати за десятки кілометрів. 1Л220УК завдяки потужній антенній решітці, яка працює в мікрохвильовому діапазоні, розпізнає снаряди, що летять зі сторони противника, а потужна цифрова система вибудовує траєкторії їхніх польотів.   Складовими частинами контрбатарейного радару стали повнопривідний сідельний тягач-суперваговоз КрАЗ-6446,  двовісний напівпричіп КрАЗ-Н251Н2   та  машина керування на базі автомобільного шасі КрАЗ-6322 колісної формули 6×6.   

Комплекс автоматизованого управління вогнем артилерії «Оболонь-А»(спільно з ДП «Львівський державний завод «Лорта»).

Комплекс «Оболонь-А» являє собою автоматизовану систему управління нового покоління і високоінтелектуального рівня. Вона дає змогу в автоматичному режимі здійснювати планування вогню, передачу цілевказівок кожному вогневому засобу, розгортання бойових машин із маршу і відкриття вогню за декілька секунд.   Штабна машина комплексу (кузов-фургон) ОБШ302  базується  на шасі КрАЗ-5233НЕ.   Спецвиріб по суті є робочим приміщенням для особового складу, у якому (і в КУНГу, і в кабіні) розміститься функціональна апаратура.

РСЗВ «Верба» (спільно з ДП «ХКБМ)

Українська реактивна система залпового вогню . Керування вогнем, прицілювання та перезаряджання здійснюються в автоматичному режимі з кабіни, без безпосереднього втручання розрахунку в її роботу. Боєкомплект складається з 40 одиниць 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Перезаряджання повного комплекту з 40 ракет здійснюється протягом 10 хвилин механізованим способом. Для цього розроблено транспортно-заряджальну машину.   У складі комплексу ракетна установка на базі шасі КрАЗ-63221 з дворядною,   чотиридверною кабіною та  транспортно-заряджальна машина на базі шасі КрАЗ- 6322.

  Автокран  КТА-25 (спільно з ТОВ «ВКФ ДЗАК»)

Кран змонтований на шасі КрАЗ-6322. Кранові установки на шасі КрАЗ мають ряд переваг: високу несучу здатність автомобільного шасі, прохідність і стійкість, економічність, простоту і надійність, високу вантажопідйомність.

Екскаватор одноковшовий гідравлічний ЕОВ-4421МУ(спільно з ТОВ «ВКФ ДЗАК».

Змонтований на шасі КрАЗ-63221, призначений для механізації земляних робіт та навантажувально-розвантажувальних  при ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків. Він використовується для копання траншей та котлованів в ґрунтах 1 — 4 категорій без розпушування, в мерзлих ґрунтах після їх попереднього розпушування. Наявність гакової підвіски дозволяє підіймати, опускати та переміщати різноманітні вантажі.

У попередні роки вже прийнято на озброєння ЗСУ низку техніки військового призначення вітчизняного виробника – «АвтоКрАЗу». Це, зокрема, землерийна машина ПЗМ-3 на шасі КрАЗ-5233НЕ, автопаливозаправник АЦ-12 на шасі КрАЗ - 63221, сімейства КрАЗ-6322 (6х6) та КрАЗ-5233ВЕ (4х4).  

«АвтоКрАЗ» готовий у повному обсязі забезпечити військові підрозділи ЗС України необхідною сучасною вітчизняною технікою. «КрАЗ» може поставити автомобілі-всюдиходи колісних формул 4х4 та 6х6, броньовану техніку, а також різну бойову спецтехніку, виготовлену на базі КрАЗ. 

 

 

За матеріалами АвтоКрАЗ

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться