Фотопрес.
Щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам'яті жертв політичних репресій. Цей день встановлений Указом Президента України у 2007 році, з метою гідного вшанування пам'яті репресованих українців, донесення до суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України.
Сьогодні, 19 травня, напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій у Кременчуці відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків «Жертвам сталінських репресій» та Героям Небесної Сотні.
Представники кременчуцької громади на чолі з міським головою Віталієм Малецьким, гості з Литви - радник Посольства Литовської Республіки в Україні Маріюс Дунда, заступник мера Алітуса, міста-побратима Кременчука, Бронюс Беляускас, радник мера міста Алітус Саулюс Івошка зібралися на цьому місці, щоб вшанувати пам’ять українців різних поколінь, які стали жертвами тоталітарних режимів.
Традиційно в ці дні у нашій державі згадують і тих громадян, які стали жертвами сталінських репресій. За офіційними даними, у 1930–1953 роках у справах ОДПУ-НКВС-МВС було засуджено 3,8 мільйона осіб, а розстріляли за період 1923–1953 років 800 тисяч. Історики вважають, що ці дані занижені в декілька разів.
У ті часи тільки у Кременчуці зібрані дані та матеріали про більш, ніж на 3000 невинно загублених наших земляків, які потрапили в жорна тоталітарного режиму минулого століття.
У День пам’яті жертв політичних репресій кременчуцька громада також вклоняється пам’яті Героїв Небесної Сотні, які у 2014 році загинули у боротьбі за волю та свободу українського народу під час Революції гідності.
Зараз в Україні триває активна фаза 9-ти річної російсько-української війни. Українці, як і багато років тому встали на боротьбу з агресором, щоб викорінити зі своєї землі ідеологію окупанта та вибороти для свого народу можливість назавжди жити у незалежній країні, будувати життя, вільне від репресій і тоталітаризму.
На знак шани та поваги про подвиги героїв України присутніми на заході були покладені квіти до підніжжя пам’ятних знаків.
Клим Соколов