Кременчуцька газета
Середа, 24 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Влада теж воює: проте не депутати з міськради Кременчука

24 червня 2024 08:30

«Підуть депутати на фронт — піду і я», «чому діти простих людей воюють, а синки депутатів тікають за кордон?», «всіх у селах гребуть, поки депутати там відсиджуються». Кожен з нас чув подібні вислови, а може навіть озвучував. Що стоїть за ними: недовіра до влади, вплив ворожих ІПСО чи страх мобілізації? А що, як виявиться, що депутати теж воюють, захищають державу, стають ветеранами та гинуть, обороняючи нас від росіян? «Полтавська хвиля» та «Кременчуцька газета» дізналися, скільки представників влади регіону служили та продовжують служити в лавах ЗСУ від початку повномасштабного вторгнення.

Держава-агресор постійно поширює шкідливі наративи про те, що депутати ховаються за спинами цивільних та не хочуть воювати/ховають своїх дітей чи незаконно переправляють їх через кордон, аби тих не мобілізували. Вороже ІПСО (інформаційно-психологічна операція) «кричить» про це на кожному кроці та поширює подібні дописи й відео у кожній соцмережі, аби роз'єднати українців. Почасти, це підкріплено правдою, але не завжди збігається з реальністю.

Наприклад, у 2023 році рух «Чесно» досліджував кількість депутатів місцевих рад, які воюють на фронті. Станом на серпень того року було відомо про понад 600 депутатів, які захищають Україну від росіян, з урахуванням того, що дві партії відмовилися надавати конкретні цифри.

Наративи про депутатів на фронті — не нові. Їх поширюють соцмережами, вони стають «народними мемами», приводами для жартів і сценок гумористичних шоу. Такий «феномен» можна пояснити певною недовірою до влади. За словами кандидатки соціологічних наук Тетяни Єрескової, питання довіри чи недовіри до представників влади актуалізується саме у ситуаціях невизначеності чи ризику. Це все уособлює собою повномасштабна війна.

«Коли у людини зростає невпевненість у майбутньому, збільшується кількість проблемних ситуацій, соціальна реальність навколо стає складнішою, простір безпеки «розмивається», влада може уособлювати «джерело» проблем», — додає Тетяна.

Тож «Полтавська хвиля» звернулася до міських рад області, аби порахувати, скільки депутатів воюють чи воювали на фронті від початку повномасштабної війни. Для цього ми також звернулися до Полтавської облради й Кременчуцької районної ради. Паралельно поспілкувалася з представниками різних рад Полтавщини.

Згідно з відповідями на інформаційні запити «Полтавської хвилі» до 17 рад, станом на травень 2024 року 22 депутати з Полтавщини воюють на фронті. Частину з них мобілізували, деякі — пішли захищати країну добровольцями. За власними підрахунками журналістів, ще троє депутатів з Лубенської та Гадяцької міськради ймовірно служать на фронті.

«Полтавська хвиля» зазначає, що деякі дані в матеріалі можуть бути неточними, однак інформацію отримували від представників органів місцевого самоврядування.

«Кременчуцька газета» надає інформацію стосовно депутатів з нашого регіону та обласного центру.

Депутати з Полтавщини, які боронять Україну на фронті

Отже, 22 депутати з Полтавської області взяли до рук зброю, аби захищати Україну. Здебільшого вони входять до фракцій ВО «Свобода» та «Європейська солідарність». Перелік депутатів, які воюють від початку повномасштабного вторгнення:

Полтавська міська рада:

Служать:

Ігор Скляр (фракція «Свобода»)

Тарас Синяговський (фракція «Свобода»)

Загинув:

Юліан Матвійчук (фракція «Свобода»)

Служили:

Катерина Ямщикова (фракція «Слуга народу»)

Вадим Ямщиков (фракція «Слуга народу»)

Кременчуцька районна рада:

Служать:

Євгеній Тарануха (фракція «Європейська солідарність»)

Олег Шаповал (фракція «ОПЗЖ»)

Олег Бельський (фракція «Рідне місто»)

Микола Гудим (фракція «Європейська солідарність»)

Сергій Захожий (фракція «Європейська солідарність»)

Загинув:

Михайло Кравченко (фракція «Батьківщина»)

Однак у Кременчуцькій міській раді ми не побачили тих, хто служить. Не зміг нам повідомити цю інформацію і секретар міськради Юрій Гриценко.

Представники влади, які воювали за країну

Також у регіоні є депутати, які ставали на захист України, але їх вже демобілізували:

Пирятинська міськрада – Сергій Пазюк (фракція «Батьківщина»)

Полтавська міськрада – Катерина Ямщикова та Вадим Ямщиков (фракція «Слуга народу»)

Решетилівська міськрада – Сергій Колотій (фракція «Довіра»)

Миргородська міськрада – Анатолій Соломаха (фракція «Свобода»)

Захисники назавжди

На жаль, 4 депутати зі згаданих вище міських рад, загинули, обороняючи країну від окупантів на фронті. Юліан Матвійчук, який входив до фракції «Свобода» у Полтавській міськраді, захищав Донеччину. Лікарі кілька днів боролися за його життя, однак врятувати чоловіка не вдалося. 20 травня його серце зупинилося.

Військовий та депутат Кременчуцької районної ради, який входив до фракції «Батьківщина», Михайло Кравченко воював у складі 58-ї окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського. 9 червня 2023 року стало відомо про його загибель.

Олександр Оксанченко був не лише депутатом Миргородської міськради від фракції «Сила і честь», а й найкращим льотчиком-винищувачем у світі. На початку повномасштабного вторгнення воїн загинув, відвернувши на себе увагу ворожої авіації, чим врятував життя людей.

Військовий та депутат Миргородської міськради, який входив до фракції «Європейська солідарність», Анатолій Карбан захищав Донеччину. Чоловік загинув у квітні 2023 року, виконуючи бойове завдання.

Тож бачимо, що воюють всі. І влада також. Але не Кременчука. Міські обранці давали присягу служити народу, але поки служать лише у сесійній залі. Чому серед них немає добровольців як у інших радах – не зрозуміло.

Тут слід нагадати, що за словами соціологині Тетяни Єрескової, здебільшого негативне ставлення до влади пов’язане з домінуванням у суспільстві соціальних очікувань у форматі «побажання». Себто, ставлення до влади завжди залежить від її дій, а влада завжди обіцяє більше, аніж може виконати. Саме розчарування невиконаними обіцянками призводить до негативного ставлення людей до представників влади.

Нагадаємо, від руки ворожого снайпера загинув ексдепутат Кременчуцької райради, багатодітній батько Олександр Кузнєцов.

На честь льотчика-аса з Полтавщини - одного із «Привидів Києва» - назвали вулицю в столиці.

 

Євгенія Мазниця poltavawave.com.ua

Клим Соколов kg.ua


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися