Кременчугская газета
Воскресенье, 23 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Влітку кременчужанам слід сплатити податок на нерухомість, автівки та землю: скільки, кому?

 

10 марта 2018 09:00
Влітку кременчужанам слід сплатити податок на нерухомість, автівки та землю: скільки, кому?

Податкова роз’яснює.

До 1 липня 2018 року Державна фіскальна служба має розіслати повідомлення-рішення і квитанції, в яких зазначені суми податку, що необхідно сплатити за «зайві» квадратні метри. Про це Кременчуцькій газеті повідомили у місцевій податковій інспекції.

Як каже керівник підрозділу Андрій Якименко, вам слід сплатити податок, якщо ви маєте у власності нерухоме майно загальною площею:

- квартири/квартир більше 60 кв. м;
- житлового будинку/будинків понад 120 кв. м;
- різні типи об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх частин (у разі одночасного перебування у власності квартири/квартири і житлового будинку/будинків, у тому числі їх частин), понад 180 кв. м.

«Податок нараховується лише на площу, яка перевищує ці значення. Наприклад, за квартиру площею 70 кв. м податок треба буде сплатити за 10 кв. м. Якщо у власності є житловий будинок на 140 кв. м і квартира на 70 кв. м, то треба буде заплатити державі за 30 кв. м (140 кв. м мінус пільгові 120 кв. м для будинку і 70 кв. м мінус пільгові 60 кв. м для квартири).

При цьому, якщо площа нерухомості розділена між кількома співвласниками (без виділення частки в натурі), пільгова площа, на яку нараховується податок, покладена на кожного з власників. Тобто якщо квартира площею навіть 110 кв. м, але нею володіють дві особи, то податок не нараховується (60+60=120).

А власники нерухомості дійсно великої квадратури – квартири площею більше 300 кв. м або будинки понад 500 кв. м – зобов’язані додатково платити щорічний податок на розкіш в 25 тис грн, незалежно від кількості власників.

Ставка податку визначається рішенням органів місцевого самоврядування, але не може перевищувати 3% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази», - каже пан Якименко і додає, що в 2018 році громадяни сплачують податок за 2017 рік.

Андрій Якименко зазначає, що розрахунок податку здійснюється на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

«В минулому році багато мешканців міста, які є особисто власниками  3–4-кімнатними квартир та будинків площею понад 120 кв. м, не отримали повідомлення про сплату податку на нерухомість. Яка ж причина?  Головна - реєстр, на підставі якого нараховується податок на нерухомість, заповнюється з 2003 року. Про квартири, які були у власності раніше та не проходили ніякої перереєстрації, невідомо. Тому ми постійно запрошуємо жителів для звірки.

Необхідно відзначити, що є багато сумлінних громадян, які приходять до податкової з документами, на підставі яких ми робимо наповнення бази платників, але проблема с Реєстром нерухомістю дійсно існує.

На даний час ми робимо те, що в наших силах – проводимо роз’яснювальну роботу. З минулого місяця заклик про необхідність звітувати до податкової для проведення звірки по податку на нерухоме майно з’явилося у квитанціях Єдиної комунальної системи «ВАС»», - каже головний податківець міста.

Він уточнює, що податок на нерухоме майно фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Слід звернути увагу саме на слово «вручення». Якщо людина не розписалася за отримання повідомлення – вона не зобов’язана платити податок. Але не треба розраховувати, що про вас у податковій не будуть пам’ятати вічно, рано чи пізно квитанцію вручать і доведеться платити відразу за всі попередні роки.

Тим, хто отримав квитанцію, але не сплатив нарахований податок у встановлений термін, буде нараховане штраф – 10% від суми. Якщо прострочення перевищить два місяці – розмір штрафу зростає до 20%.

Крім того, з моменту виникнення заборгованості нараховується пеня в розмірі 120% облікової ставки НБУ (на сьогоднішній день вона складає 14%).

Якщо ж загальна сума боргу з податку перевищить 689 тис грн, неплатнику загрожує кримінальна відповідальність за ст. 212 Кримінального кодексу України «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів».

Скільки ж платити:         

Як вже зазначалось, податковим кодексом визначено пільгові площі (податок сплачується тільки за понад пільгову площу): для квартир – 60 кв. м, для будинків – 120 кв. м, для власників одночасно квартир та будинків – 180 кв. м.

Рішенням  Кременчуцької міської ради від 31 січня 2017 року встановлено такі ставки:

- для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб становить – 0,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. м бази оподаткування (понад пільгову площу).

3 тис 200 грн х 0,5% = 16 грн.

- для об’єктів нежитлової нерухомості за 1 кв. м - 0,15% розміру мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2017 року.

3 тис 200 грн х 0,15% = 4 грн 80 коп.

+ 25 тис грн, якщо квартира більше за 300 кв. м, або будинок більший за 500 кв м.

Хто є платником у разі перебування об’єктів нерухомості у спільній частковій або сумісній власності кількох осіб

Статтєю 266 Податкового кодексу України визначено, що в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, платником податку є:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб – кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі – одна з таких осіб – власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі –  кожна з цих осіб за належну їй частку.

Земельний податок

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами до 1 липня за поточний рік.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Транспортний податок

У 2018 році  оподатковуються автомобілі, ринкова вартість яких перевищує 1 млн 396 тис 125 грн.

Так, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середня ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

З 01 січня 2018 року мінімальна заробітна плата складає  3 тис 723 грн.

3 тис 723 грн х 375  =1 млн 396 тис 125 грн

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

З переліком об’єктів оподаткування можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі  25 тис грн за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться