Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 25 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Водій тролейбусу винний у ДТП з автівкою кременчужанки: суд визначив суму моральної та метеріальної шкоди

23 мая 2019 10:50

Водій тролейбусу мав технічну можливість запобігти зіткненню з автомобілем Volkswagen-Touran.

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олена Предоляк розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом кременчужанки Олени П. до комунального підприємства «Кременчуцьке тролейбусне управління» та водія даного підприємства про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Як сказано в рішенні суду, яке розміщено у реєстрі судових рішень, 1.09.2017 року в районі перехрестя з круговим рухом по проспекту Л. Українки, 142 тролейбус зіткнувся з легковиком Volkswagen-Touran.

Відповідно судово-транспортно-трасологічній експертизі, у момент зіткнення тролейбус ЗиУ-9 під керуванням водія знаходився у рухомому стані, тобто, рухався у своєму напряму. Автомобіль «Volkswagen-Touran» в момент зіткнення знаходився в нерухомому стані, тобто стояв.

У даній дорожній обстановці, за вказаних учасниками пригоди обставин, водій тролейбусу ЗиУ-9 мав технічну можливість запобігти зіткненню з автомобілем Volkswagen-Touran.

Унаслідок цієї дорожньо-транспортної пригоди заподіяна матеріальна шкода, відповідно до висновку авто- товарознавчого дослідження, становить 7 тис 650 грн.

Позивач просила стягнути з відповідача на її користь у відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 7 тис 650 грн 31 коп, моральну шкоду у розмірі 10 тис грн, витрати на професійну правничу допомогу у зв`язку із розглядом справи відносно водія тролейбусу за ст. 124 КПАП у розмірі 5 тис грн, та у повернення витрат за проведення автотоварознавчого дослідження 650 грн.

У ході розгляду справи відповідачем подано відзив, відповідно до якого відповідач визнає позов частково, а саме - в частині відшкодування матеріальної шкоди та вартості авто товарознавчого дослідження на суму 650 грн. В іншій частині просять відмовити.

У судовому засіданні позивач заявлений позов підтримує у повному обсязі, просить задовольнити. Моральну шкоду к розмірі 10 тис грн вважає справедливою сатисфакцією заподіяною ій неправомірними діями водія тролейбусу як моральної шкоди, так і матеріальної.

Представник відповідача КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» підтримав поданий відзив. Пояснив, що на звернення позивача щодо відшкодування матеріальної шкоди підприємством запропонувано звернутись до суду, оскільки в судовому рішенням за ст. 124 КУпАП не встановлено вину особи. Натомість водій тролейбусу наявність вини заперечує.

Водій тролейбусу категорично заперечує свою причетність до вчинення ДТП, тому вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити.

Суд, вислухавши пояснення позивача, представників позивача та відповідача, третьої особи, дослідивши матеріали справи, в межах наданих сторонами доказів, вирішив позов Олени П. до комунального підприємства «Кременчуцьке тролейбусне управління» та водія тролейбусу про відшкодування шкоди задовольнити частково.

Стягнути з тролейбусного управління на користь позивача матеріальну шкоду завдану пошкодженням автомобіля у розмірі 7 тис 650,31 грн, моральну шкоду у розмірі 3 тис грн, витрати на оплату автотоварозназнавчого дослідження в сумі 650 грн та у повернення сплаченого судового збору 383,36 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подання в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.

Нагадаємо, нещодавно суд визнав директора Кременчуцького тролейбусного управління Вертюха виним.

Над Кременчуцький тролейбусним управлінням згущаються хмари: депутати вимагають перевірки його роботи.

Депутат Терещенко наполягає на заміні директора КТУ Вертюха і вважає, що майбутнього у начальника транспортного відділу Івашини, напевно, немає.

 

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться