Кременчуцька газета
Вівторок, 18 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Воєнне літо 23-го: який відпочинок може бути у кременчуцьких школярів

21 травня 2023 09:00

Пришкільні табори у нашому місті не збираються відкривати. Гуртки позашкільних освітніх закладів продовжують працювати, але за відкоригованими графіками, а за відпочинок в приватних таборах варто готувати тисячі і тисячі.

Ось і добігає завершення навчальний рік у школярів. Тут би здавалось батьки можуть видихнути і розслабитися після «принад» дистанційного навчання. Та не тут то було. Постає нове питання – куди відправити дітей на канікули? Варто нагадати, що у докарантинно-довоєнні часи у Кременчуці влітку працювали пришкільні табори. Це було доволі зручно: дитина нібито і вдома під наглядом, а в той же час оздоровлюється. Тож, знаючи, що питання дитячого відпочинку актуальне для багатьох, журналістка нашої редакції ще наприкінці квітня поцікавилась в міського голови Кременчука Віталія Малецького, чи запрацюють цього літа пришкільні табори при учбових закладах міської територіальної громади. Відповідь градоначальника була категорична: «Ні!». Він вказав, що у тих школах, де зроблять укриття, працюватимуть дитсадки. Тому розмістити пришкільні табори у них немає можливості. Ще мер вказав, що у позашкільних освітніх закладах нашого міста і влітку продовжать гурткову роботу, тож діти можуть проводити час у них. Проте це ж не на весь день. У свою чергу, ми поцікавилась у керівників цих закладів, що вони пропонуватимуть влітку дітям, та на що сподіватися батькам.

ОДЮК – обіцяють відкрити ігрові майданчики

У період літніх канікул, із 1 червня по 31 серпня, Об’єднання дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання (ОДЮК) працюватимуть з понеділка по п’ятницю із 14.00 до 19.00, а суботу з 10.00 до 15.00, за винятком періоду перебування педагогів-організаторів у щорічній відпустці. Але їх складають таким чином, щоб частина клубів і гуртків працювала. Табору денного перебування не передбачено, однак у цих об’єднаннях проводитимуть різні заходи, спортивні програми тощо. Перевага віддається розвагам на свіжому повітрі. У паркових зонах поблизу клубів упродовж літа організують роботу ігрових майданчиків. Гуртки можуть відвідувати усі бажаючі діти: і ті, що відвідують гуртки протягом року, і ті, кого віддадуть на період канікул. У воєнний час відвідування дітьми клубів і гуртків можливе на підставі заяви батьків. Адже заклади не забезпечені укриттями. Під час сигналу «Повітряна тривога» дітей терміново забирають батьки чи рідні, а після її відміни – освітній процес продовжується.

МФК «Кремінь» – тренування продовжуються

У міському футбольному клубі «Кремінь» під час літніх канікул тренувальний процес дитячо-юнацьких груп із футболу не призупиняється, групи працюють згідно із графіком. Його щотижня затверджує керівництво клубу. Тут займаються діти віком від 6 до 16 років, але перебування їх на кшталт пришкільного табору не передбачено. Укриття у МФК «Кремінь» відсутнє. Найближче–в ПТУ №26, але займатися там учбовим процесом немає можливості.

ДЮСШ – набір дітей триває і влітку

На базі Кременчуцької міської комплексно дитячо-юнацької спортивної школи ім. В. Кисельова працює 9 відділень із різних видів спорту: баскетбол, волейбол, волейбол пляжний, легка атлетика, футбол, фрі-файт, тхеквондо (ВТФ), черлідінг, кінний спорт. Під час літніх канікул тут робота пришкільного табору не передбачена. Але будуть проводитися навчально-тренувальні і тренувально-оздоровчі збори серед вихованців, які мають певні досягнення в спорті та спортивні розряди. Також у період із 31 травня по 31 серпня зміниться розклад занять, враховуючи надання відпусток тренерському складу спортшколи. Але набір на різні види спорту триває упродовж року. (Додаткову інформацію можна отримати в навчально-спортивному відділі школи чи на інформаційному стенді). Керівництво закладу інформує: хоч ДЮСШ забезпечена укриттям, але проводити в ньому заняття неможливо.

БДЮТ – освітній процес лише перший місяць літа

Кременчуцький міський будинок дитячої та юнацької творчості із 1 червня час працює за окремим планом, який затверджений директором. Під час літніх канікул поточного року пришкільний табір не передбачений. Так із 1 по 30 червня із урахуванням побажань батьків та необхідності підготовки творчих колективів у конкурсах, фестивалях заняття гуртків може продовжуватися. Але запис нових дітей в літній період не передбачений. Новий набір дітей віком від 3-х до 18-ті років розпочнеться із 1 вересня. Також за потреби працівники БДЮТ можуть залучатися до проведення розважальних заходів і майстер-класах. Але із 1 липня по 12 серпня педпрацівники перебувають у щорічних основних відпустках.
БДЮТ забезпечений найпростішим укриттям. Під час оголошення «Повітряної тривоги» освітній процес там продовжується.

10 днів = декілька тисяч гривень

Вся інформація, яку ми виклали вище, стосувалась навчальних закладів комунальної форми власності. Відвідування гуртків, секцій в них переважно безоплатно. Тож і влітку діти можуть займатися без витрат для батьківського гаманця. Але, як бачимо, розраховувати на те, що маленькі кременчужани будуть «прилаштована» на весь день, не варто сподіватися. Проте в приватних школах і розважальних центрах зараз активно готуються приймати дітей на відпочинок саме у форматі пришкільних таборів. Оголошеннями про це майорить весь інтернет. Пропозиції дуже привабливі. Якби не одне але… ціна за перебування дитини на такому відпочинку. Чи по кишені це батькам? Ми проаналізували деякі із пропозицій. Одна із них стосується повністю англомовного табору для дітей 7-13 років. Тут пропонують 2 заняття з англійської щодня, майстер-класи, IT- та ART- заняття, заняття з психологом тощо. Зміни передбачені по 2 тижні, тобто 10 робочих днів. Стандартна ціна–5 тис 800 грн. Ланч та обід уже у вартості путівки. Також є можливість доєднатися до відпочинку на тиждень чи на день.
Дітям від 8 до 15 років можна відвідувати літній IT-табір. Тут обіцяють навчати створювати 2D- та 3D-ігри, азам робототехніка, розробляти мобільні додатки та міні ігри тощо. Упродовж літа буде 6 змін, теж по 2 тижні кожна. Вартість путівки на зміну – 6 тис 200 грн (з харчуванням).

Є пропозиції щодо перебування дітей просто на відпочинку, без розвиваючих навчань. А також без організації харчування. Такі двотижневі тури (10 робочих днів) коштують від 3 тис 500 грн. Однак тут батькам треба подбати про харчування малюків.

Також зараз в оголошеннях про набір відпочивальників в табори пропонують знижки за раннє бронювання. У середньому 500 грн, але є пропозиції щодо зменшення в межах 1 тис грн. Але будьте готові до того, що коли почнете вже домовлятися за оформлення дитини, виявиться зовсім інша картина. На це вже зараз нарікають кременчуцькі батьки.

А що в Україні і за кордоном?

Цього літа позаміські табори Кременчуцької міської територіальної громади працювати не будуть. Але в інтернеті можна знайти чимало пропозицій щодо роботи таких місць відпочинку у різних куточках України. Так, наприклад, у 14-ти денному таборі в Київській області можна побувати за 13 тис грн чи за 15 тис 600 грн (в залежності від зміни). На такий же самий строк, але вже на відпочинок в Карпатах дитину можна відправити від 20 тис грн. Тут діє пропозиція і на тижневі тури, вартістю в межах 14 тис грн. Найцікавіше, що не дуже різниться ціна на літній відпочинок для дітей за кордоном. 12 днів відпочинок (включаючи дорогу) у Болгарії коштує від 16 тис грн (ціни на путівку у євро, але розраховуватися можна гривнями). До Румунії – 12-ти денна путівка коштуватиме в межах 16 тис грн. Є пропозиції і для молоді старше 18 років. Однак багато батьків під час війни просто на просто бояться відпускати далеко від себе дитину.

Олена Ліпошко

Використані дані відкритих джерел

Фото Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися