Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 16 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Взаємні звинувачення: голова Опішні «наїхав» на «одного із перших осіб з ОДА», а керівництво області каже зовсім протилежне і тепер справою зайнялися правоохоронці

 

22 вересня 2021 15:15

Варіанти сторін.

Голова Опішнянської громади Микола Різник у Фейсбуці розповів історію, як обласний чиновник хоче стати земельним олігархом, розподіляючи державні кошти.

«Кілька місяців назад мені зателефонував один із перших осіб з ОДА і сказав, що до мене, як до прогресивного голови, завітають люди, які запропонують прогресивні ідеї.

І дійсно через декілька днів, до мене зателефонували люди, які представились інвесторами з Харківщини.

Назначили зустріч, прийшли до мене в кабінет, спочатку повідомили мені, що вся земля тепер належить громадам і треба правильно нею розпоряджатись, а правильно це віддати їхнім людям (фіз.особам з Харкова) по 2 гектари і поклали на стіл 500 кольорових викопіювань зроблених на карті нашої громади на 1000 Га землі. Поля, ліси, балки, все підряд. Коли я запита, в кого вони представляють, вони перепитали чи телефонував мені один з заступників голови з Полтавської обласної державної адміністрації, я сказав що так.

Тоді мій співрозмовник продовжив і повідомив мені, що якщо я погоджуся віддати всю землю, то можу розраховувати на усіляку підтримку з боку ОДА, на всілякі субвенсіі з держ бюджету, ДФРР (кошти на ремонти) та інше.

Якщо ж відмовлюся то буде «по-поганому», як саме не уточнили.

Я відмовився, бо роздати землю харків’янам - не моя історія . А далі почалося найцікавіше.

Настав час подачі проектів на ДФРР (кошти з держ.бюджету) наш проектний відділ, як зазвичай подав онлайн заявку - термомодернізацію опорного закладу але допустив помилки, про що чесно повідомив листом і попросив не враховувати заявку цього року.

Але до мене зателефонували знову люди і попросили зустрітись. Зустріч була пізно ввечері в Полтаві на заправці. Ці особи представились друзями і повідомили або я даю 100 Га землі або вони заводять кримінальну справу проти селищної ради, за підробку документів під час подачі електронної заявки в ОДА.

Звісно, я знову відмовився. І все б нічого, я навіть було подумав, що, можливо, ті люди прикривались «чесним ім’ям» заступника голови ПОДА.

Але на днях я дізнаюсь, що на посадових осіб Опішнянської селищної ради написана заява і підписана знаєте ким? Так, правильно, тим самим заступником голови Полтавської ОДА. Все відбулося так, як і говорили ті люди, котрі вимагали землю.

Нас багато. Масштаб цієї схеми стає зрозумілий, коли ви дізнаєтесь, скільки нас таких голів громад Полтавської області, до кого приходили ці «посланці» з вимаганням землі, частина з них боїться і мовчить, частина здалася і почала виконувати вимоги і віддавати землю, але є частина, яка не погоджується з таким станом речей.

Ми пережили часи Януковича -  не мовчали і не боялися - переживемо і це.

Такими темпами за пару років Полтавщина залишиться без землі, від слова взагалі. Висновки робити вам»,- пише Микола Різник.

На цей допис вже відреагували у Полтавській облдержадміністрації. Полтавська облдержадміністрація вже звернулася до поліції та прокуратури щодо перевірки можливого факту підробки документів головою Опішнянської ТГ Миколою Різником. Про це сказано на сайті облдержадміністрації.

«Одним із джерел фінансування для реалізації тих чи інших проєктів як на рівні області, так і на рівні територіальних громад є Державний фонд регіонального розвитку. Попередній список проєктів, які можуть реалізовувати в 2022 році за рахунок коштів ДФРР, оцінені, відібрані й подані до Міністерства розвитку громад та територій України. Для участі у конкурсному відборі на фінансування з ДФРР у 2022 році проєкти були подані 25 громадами. Загалом зареєстровано 45 проєктів загальною кошторисною вартістю понад 1,5 млрд грн, потреба у фінансуванні ДФРР – понад 816 млн грн.

Попередній відбір цих проєктів для подання до Мінрегіону проводить регіональна комісія з оцінки та проведення конкурсного відбору інвестиційних програм, яка створена в 2015 році та діє при Полтавській обласній державній адміністрації. Одним із проєктів, що не були допущені до оцінювання, став проєкт «Реконструкція (енергоефективна термомодернізація) будівлі головного корпусу школи по вул. Соборна, 18 в смт Опішня Зіньківського району Полтавської області». Він був поданий за підписом Миколи Різника, голови Опішнянської селищної територіальної громади. Під час перевірки документації регіональний адміністратор виявив, що один із документів проєкту, а саме експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини вищезазначеної проєктної документації, наданий Миколою Різником, мав ознаки підробки.

Експертний звіт за проєктом «Реконструкція (енергоефективна термомодернізація) будівлі головного корпусу школи по вул. Соборна, 18 в смт Опішня Зіньківського району Полтавської області» датований 15.04.20 за №1867 та підписаний відповідним експертом ТОВ «Центр експертизи» (м. Суми). Заявлена кошторисна вартість – 14,3 млн грн.

Щоб встановити правдивість експертного звіту, ОДА звернулася до ТОВ «Центр експертизи» (м. Суми). У відповідь на запит ТОВ надало копію експертного звіту за номером 1867 (саме цей номер був зазначений в експертному звіті, поданим Миколою Різником), однак там була вказана інша дата звіту – 24.02.20 року, інша назва проєкту – «Капітальний ремонт частини фасаду будівлі ДНЗ ясла-садок «Берізка» по вул. Свято-Михайлівська, №12 в смт Опішня Зіньківського району Полтавської області» та інша кошторисна вартість проєкту – 15,1 млн грн.

Зважаючи на вищевикладене, Полтавська ОДА ще в серпні звернулася до ГУ Національної поліції в Полтавській області та до Полтавської обласної прокуратури щодо перевірки фактів можливого правопорушення.

Заяву М.М. Різника щодо «тиску і шантажу» з боку Полтавської ОДА вважаємо свідомою маніпуляцією з намаганням вивести ситуацію у політичну площину з метою уникнути відповідальності, вигородити себе перед громадою за можливу підробку документів та відсутність результатів роботи»,- сказано в повідомленні.

До нього на сайті додаються копія експертного звіту щодо розгляду кошторисної частини проєктної документації №1867, яка має ознаки підробки та яка завізована селищним головою М.М.Різником; дійсний експертний звіт №1867, наданий ТОВ «Центр експертизи» (м. Суми); звернення до правоохоронців щодо перевірки фактів можливого правопорушення М.М.Різником.

 

Лазор Леснін 

   

 

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися