Кременчуцька газета
Субота, 15 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Вже і депутати кажуть про будівельну мафію Кременчука і пов’язують з нею віце-мера Кравченка:  народні обранці оглянули суперечливі новобудови міста

19 серпня 2021 13:00

Депутати прийшли оглядати будівництво, а чиновники їх проігнорували. Мер Малецький на питання ЗМІ чітко не відповідав. Але депутати не поступляться, тож далі буде...

19 серпня члени комісії з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики Кременчуцької міської ради на чолі з її головою Денисом Терещенком оглянули суперечливі новобудови міста. Задля цього вони запросили до участі у виїзних засіданнях комісії колег-депутатів, представників правоохоронних та контролюючих органів. Проте жоден з чиновників міськвиконкому не прибув на засідання комісії.

«Справа в тому, що місто корумповане. За моєю інформацією, вказівку, аби сюди ніхто не прийшов давав Кравченко Дмитро Васильович, який курирує будівництво»,- заявив голова комісії Д.Терещенко.

Але це не зупинило депутатів і вони почали знайомитися з першим об’єктом.

Д.Терещенко розповів, що на земельній ділянці у парку «Ювілейний» по вул. Першотравневій, 2-А, наразі триває будівництво.  Відповідно до паспорту об’єкта, який сьогодні депутати не побачили, а раніше сфотографували,  роботи виконуються на замовлення Григорян Кристини, а генпідрядник - ТОВ «Будівельна група «Інжиніринг Проект».

На жаль, зазначене повідомлення не обліковується у Реєстрі будівельної діяльності. Але там зареєстровано повідомлення про початок будівельних робіт по об’єкту «Будівництво кафе». Підрядником зазначено ТОВ «Фабрика будинків», що суперечить інформації з паспорту.

Крім того, зазначено, що поверховість об’єкту становить три поверхи, коли у паспорті - 5.

Також земельна ділянка площею 0,0335 га перебуває в оренді у Григорян Кристини терміном на 10 років. Цільове призначення  ділянки - 03,09 для будівництва та обслуговування кредитно-фінансових установ, яке по своїй суті не відповідає будівництву кафе.

Крім того, виникає сумнів і щодо  відсотку забудови земельної ділянки.

Чим далі депутати знайомилися з можливими порушеннями, тим більше запитань було до профільного віце-мера Дмитра Кравченка.

«Він безпосередньо відповідає за будівництво. Я так розумію, він є безпосередньою корупційною ланкою між забудовником та містом»,- заявив Д.Терещенко.

Зазначимо, що участь у роботі комісії не побоявся взяти представник замовника Араік Григорян. Він запевнив присутніх, що всі документи отримані законно. Паспорт об’єкту невідомі зіпсували малюнками і його зняли, аби переробити.

«Будуємо кафе. Тут буде три поверхи. Будівництво не в зоні парку. Земля виділена з парку. Декларація про початок роботи є, проект пройшов держекспертизу. Самовільно не займаюсь нічим»,- пояснив А.Григорян.

Проте Д.Терещенко заявив, що будівельники здійснили самовільний захват землі навколо об’єкту.

Депутат, голова фракції «Європейська солідарність» Богдан Лазоренко обурився, що участь у засіданні не беруть працівники виконкому.

«Тиждень тому така ж комісія була на вул.. 29 вересня. Там всі були, а зараз нікого!» - він вважає, що в місті є корупційна будівельна мафія.

«900 чиновників сидять на роботі. Ми не є профільними спеціалістами. Тут необхідні фахівці і доступ до документів»,- заявив Б.Лазоренко.

Його підтримав депутат Федір Чураков.

«Зрозуміло, слід карати за порушення. Сам Кравченко ніде нічого не підписував, але його підлеглі можуть понести відповідальність. Це єдиний варіант привести їх до тями. Коли когось почнуть судити, звільнять з роботи, то вони зрозуміють, що є закон»,- заявив Д.Терещенко.

Тут до розмови знову запросили А.Григоряна і він повідомив, що влада попросила провести благоустрій території парку і він погодився.

«Після узгодження проекту благоустрою території нам дозволили будівництво»,- сказав А.Григорян.

«Він каже про корупційну  змову влади із забудовниками. Звучить так - Араік ти порушуєш, але приведи в порядок парк, то тоді ми дозволимо вам будувати»,- заявив Д.Терещенко.

Після вивчення ситуації на будівництві біля річвокзалу депутати поїхали на другий об’єкт.

 

За адресою: пр. Свободи, 16-А триває будівництво 7-поверхівки, замовником якого є ПП «Кременчукбудмонтаж».

«Цей будинок в місті називають «будинком Кравченка». Диму не бува без вогню. Це будівництво приписують заступнику, який сприяє незаконному будівництву по всьому місту.

Площа об’єкту будівництва - 990 кв м, а провівши дослідження - вона понад 1600 кв м, що є значним перевищенням розміру землі і це є самозахват.

Поруч з нами працює комунальна техніка. Я неодноразово просив на Богаєвського знести аварійні дерева, але туди комунальна техніка не доїжджає, а тут вона розчищає майбутній проїзд, прохід до будинку.

Зазначу, сам будинок - площа забудови 713 кв м. Тут площа забудови 75%, а по ДБН дозволена площа забудови 40%.

Також по документам тут 36 квартир, а на сайті продажу квартир - 42 квартири. В дозволах 1,2 кімнатні квартири, а тут інші. Йде фальсифікація документів.

За документами 7 поверхів, а пішли вже на 8 поверх. Як кажуть - це «будинок Кравченка», то тут все можливе, мабуть?» - сказав Д.Терещенко.

Депутат Євгеній Алексєєв віджартувався, що можливо сайт помилився?

«Площа забудови вже не б’є і треба отримати пояснення і потім реагувати»,- заявив депутат Алексєєв.

Депутат Богдан Лазоренко звернув увагу на паркан будівництва.

«Він травмонебезпечний і має бути вищим»,- вважає Б.Лазоренко.

Третім об’єктом, куди поїхали депутати, стала багатоповерхівка по вулиці Вадима Пугачова ( колишня - Московська). Там, за словами Д.Терещенка, фірма «Горлиця» без жодних документів збудувала будинок.

«Вона базується в Києві. Будівництво відбувалося без договору оренди землі. До того ж земля по класифікатору тут комерційного призначення. Будинок збудували в межах санзони кар’єру «Кварц», де заборонена житлова забудова.

В 2016 році міськрада прийняла рішення про повернення землі в запаси міста, але рішення було оскаржено і багато з нами судилися.

Зараз є рішення суду,  зобов’язати раду повторно розглянути питання надання їм в оренду землі.

Але є факт будівництва без документів. Це ознаки самовільного будівництва. В цьому випадку є процедури накладання штрафу і навіть звільнення ділянки.

Цей будинок збудований за останні 2 роки і на початок будівництва дозволів на землю вони не мали.

Крім того, фірма «Горлиця» заборгувала велику суму по інфраструктурі»,- розповів Д.Терещенко і депутати обурилися почутим. Вони зажадали сьогодні всі питання після оглядин заслухати на засіданні у мерії о 13.00. Тож далі буде...

А поки засідання не відбулося «Кременчуцька газета» під час засідання виконкому оперативно поставила ряд запитань меру Віталію Малецькому.

А поки засідання не відбулося, «Кременчуцька газета» під час засідання виконкому оперативно поставила ряд запитань меру Віталію Малецькому:

- Зранку депутати комісії з будівництва виїхали на об’єкти, які, на їхню думку, мають порушення. ЧОМУ чиновники проігнорували запрошення депутатів приймати участь у комісії?

- Бо вчора сесія була і всі працювали з депутатами, а листи від Терещенка надійшли вчора і колеги роботу вже спланували. Так не робиться, що з вечора придумав, а зранку поїхали. Я розписав, аби після 26 серпня всі ці об’єкти обстежили в плановому порядку.

- Фірма «Горлиця» по вул. Пугачова збудувала багатоповерхівку без відповідних документів - стверджує голова комісії з будівництва Терещенко. А чому міська влада це допустила і не бачила будівництва?

- Ми бачили і фірмі «Горлиця» наголосили на недоліки і перерахували борги. Вони почали платити і знають, що мають сплатити податки і оформлювати документи.

- Будинок за колишнім гастрономом «Ризький» по паспорту об’єкта має 36 квартир, а на сайті продажу квартир - 42. До того ж площа будівництва більша, ніж надана владою. Чому влада не контролює будівництво?

Замість чіткої відповіді мер почав казати, що журналісти дуже переймаються і наслухалися Терещенка та Лазоренка. А потім повідомив, що забудовник взяв більшу територію, аби привести до ладу сквер, плиткою переклав  доріжки в районі, зробить спільний дитячий майданчик для дворів.

- Парк біля річвокзалу. Там будується багатоповерхове кафе. На паспорті 5 поверхів а видано дозвіл на 3. Як це розуміти?

- Паспорт не правильний. Все перероблять. Кафе буде не вище багатоповерхівки, що поруч.

- Депутати будівельної комісії прямо кажуть, що в галузі Дмитра Кравченка - будівництві, «розбрід і хитання» і дуже багато корупції. Що на це скаже сам Д.Кравченко?

На це запитання також чіткої відповіді не пролунало.

Тож тепер депутати зберуться на комісію та згодом повідомлять пресу про прийняті рішення, бо самих журналістів у будівлю мерії, через карантинні обмеження, не допускають. Слідкуйте за нашими подальшими публікаціями.

Доповнено.

О 13.00 в мерії Кременчука розпочалося засідання комісії з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики Кременчуцької міської ради. Голова комісії Денис Терещенко, побачивши, що до зали засідань знову не з’явилися необхідні керівники, заявив: «Ми бачимо повну відсутність взаємодії з будь-яким керівництвом Кременчука, крім Юрія Гриценка, за що йому подяка і за що він отримає на горіхи... Нашу комісію всі керівники та чиновники проігнорували... Це ні для кого так просто не пройде. Де земельне управління, архітектура? Такої зневаги я не пам'ятаю за всю свою роботу».

Далі Д.Терещенко розповів про перевірку об’єктів і виявлені порушення на них: від порушення земельного законодавства до державних будівельних норм та стосунків між забудовниками та містом.

«Всі об’єкти мають значне перевищення по землі, яку використовують, з тим що їм давали. А «Горлиця» взагалі без оформлення землі збудувала 10-ти поверхівку...

У нас, якщо хочеш збудувати щось незаконне, то просто потрібно зробити благоустрій і роби, що завгодно»,- обурився Д.Терещенко.

Депутат, голова фракції «Європейська солідарність» у Кременчуцькій міській раді Богдан Лазоренко, як виявилося, на просп. Свободи поспілкувався із сусідами новобудови і вони обурені таким будівництвом.

«Ми обурені відсутністю контролю з боку виконкому за порушеннями законодавства.

Ми запросили всі документи і приймемо рішення, аби рухатися в напрямку зупинення всіх незаконних забудов в місті.

У нас мають бути єдині правила забудови в місті і без корупційних вимог - збудуй нам і ми тобі дамо добро на твоє»,- чітко промовив голова комісії з будівництва.

Депутат Євгеній Алексєєв заявив, що всі виявленні порушення депутати мають передати до інспекції з будівництва.

«Якщо є порушення державних будівельних норм і ми їх зафіксували, то ми маємо звернутися із заявами до ДАБІ про проведення перевірки. Це цивілізований шлях. Давайте запросимо документи і можливо ми помиляємося десь»,- заявив депутат Алексєєв.

Але виявилося, що звернення депутатів в комунальну державно-будівельну інспекцію не є підставою для перевірки.

«Як це звернення депутатів не достатньо? Навіщо ми виступаємо тоді?»,- здивувався депутат Алексєєв.

«Я в Фейсбуці написав про будівництво кафе-багатоповерхівки і поверх вже один прибрали. Балкони прибрали. Дивно чути від чиновників, що так перевіряти неможливо.

Тоді давайте звернемося від групи фізичних осіб...

А виходить, депутати нічого не вирішуємо, навіть зі своїми структурними підрозділами?!» - здивувався Д.Терещенко.

Він вкотре звернувся і до віце-мера з питань будівництва Дмитра Кравченка: «Шановний друже, Кравченко! Дуже дякую за допомогу в роботі комісії. Ми допрацюємо через суди все і чекатимемо ухвали по діям посадових осіб виконавчого комітету».

Богдан Лазоренко вважає, що за вакханалію в будівництві Кременчука має відповідати і мер міста Віталій Малецький.

«Склад виконкому запропонував мер і це його ініціатива, то нехай бере і несе відповідальність за свого заступника...

Зараз напрошується два висновки або нас проігнорували і це ставлення до членів комісії або це проблемне питання, за яке ніхто не хоче брати відповідальність»,- сказав Б.Лазоренко.

За підсумками засідання депутати вирішили підготувати звернення на ДАБІ для проведення перевірки об’єктів будівництва, звернення до мерії щодо перевірки законності використання землі по трьом адресам, які вони сьогодні відвідали та звернення в архітектуру щодо можливості ознайомлення з проектами будівництва.

Крім того, вже 25 серпня о 9.00 комісія планує оглянути ще спірні об’єкти будівництва у центрі міста, коли замість школи на комунальній землі збудували багатоповерхівки.

«По Софієвській на місці майбутньої школи, яка була в генплані збудували 2 багатоповерхівки. Це грубе порушення генплану та порушень правил розробки детальних планів. Коли це затверджували, то казали, що зауважень не надходило, а там вони були! Документи підроблені?

Хто так землю крав, хто підписав на місці майбутньої школи багатоповерхівки має відповісти по закону»,- заявив Д.Терещенко.

Депутати запропонували, аби він підготував відповідний позов до суду про скасування рішень про затвердження детальних планів забудови центру міста.

«Скасуємо детальні плани забудови центральної частини міста, де, як мені кажуть я отримав 2 квартири, як хабар. Скасуємо ці розмови і план... До того ж, будинки збудовані а детальний план прийняли місяць тому лише... Засідання комісії завершено, але робота тільки починається!»- підсумував Д.Терещенко.

 

Саме засідання депутатської комісії з питань промисловості, будівництва можна переглянути ТУТ

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися