
Загалом, з початку видачі, роздали понад 25 тис пакетів з гуманітаркою від WCK.
Сьогодні у Кременчуці 13-й раз видавали гуманітарну допомогу від некомерційної організації World Central Kitchen (WCK). Про це нам розповів співзасновник благодійного фонду «Смілива Україна» Юрій Горнєв.
І це не останній раз, як подейкують люди. Адже за словами волонтера Артема Марченка, планується повернутися до видачі наприкінці вересня.
Однак представники цієї організації дійсно надіслали листа, у якому звернули увагу на те, що робитимуть акцент на співпрацю з містами, що опинилися у прифронтовій зоні.
Сьогодні роздавали 1 тис 200 наборів для внутрішньо переміщених осіб, а також для малозабезпечених та багатодітних кременчужан. Загалом, з початку видачі, роздали понад 25 тис пакетів з гуманітаркою від WCK. Допомагали у цьому 52 волонтери.
«У команді волонтерів не лише кременчужани, а також переселенці. Які керуючись серцем, допомагають для того, щоб Україна скоріше перемогла», - розповіла Вікторія Фоміна, волонтерка Благодійного фонду Артема Марченка.
А поки триватиме пауза у співпраці з WCK, БФ Артема Марченка очікує допомогу від благодійного фонду з Великої Британії.
БФ «Смілива Україна» також приготувалася до таких подій. За словами Ю.Горнєва, зараз в організації є продуктові набори, які планується роздати у наступні 2 тижні.
Однак, скоріш за все, скоротиться кількість осіб, які їх зможуть отримати – приблизно на 50%.
«Говорити про майбутнє, а саме, які категорії населення отримуватимуть допомогу, поки важко. Однак намагатимемося охопити усіх тих, хто отримував її раніше», - розповів Ю.Горнєв.
Також він розповів, що вага пакунку, який планується видавати, ще більше – у межах 17,5 кг. Нагадаємо, продуктовий набір від WCK важить 12 кг.
Зараз представники БФ «Смілива Україна» ведуть перемовини з фондом Чехії. Зокрема йдеться про те, щоб додати до вже існуючої допомоги засоби гігієни.
«Потреба у засобах гігієни зараз у разів 10 більша, ніж у продуктах», - розповів Ю.Горнєв.
Окрім цього ведуться перемовини з італійськими партнерами.
«Нам допомагають українці, які вже певний час живуть в Італії, і які не залишаються байдужими до ситуації, що відбувається в Україні... Ще з’явилися партнери з Іспанії. Вони можуть допомогти нам медициною, дитячою та жіночою гігієною», - про це розповів Володимир, волонтер БФ «Смілива Україна».
За словами, Ю.Горнєва іноземних партнерів вдається знайти під час спілкування з переселенцями. Саме вони розповідають, від яких великих фондів їхні близькі отримували допомогу в інших містах. Тож зараз фонд обрав три напрямки для співпраці, серед яких - Канада. З цією країною також ведуться перемовини.
Він нагадав, що у Кременчуці проживає понад 50 тисяч переселенців. Тож хоч за масштабами наше місто не дуже велике, але потребує чималої допомоги для тих, хто тікав від війни.
«Звернули увагу, що з кожним днем, зацікавленість Кременчуком збільшується. Тому що дуже багато волонтерів… Тому що надається звітність у різних соцмережах, тобто партнери бачать, що ту допомогу, яку отримуємо, реально віддаємо людям», - розповів співзасновник БФ «Смілива Україна».
Тож сподіваємося, що у наступних наших матеріалах ми продовжимо сповіщати про гуманітарну допомогу, яку видаватимуть у Кременчуці обидва благодійних фонди.
Понад півтори тисячі осіб вкотре отримали у Кременчуці продуктові набори від World Central Kitchen.
Олена Сінтюріна
Фото автора
Відео Кирила Воронцова