Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 26 Липня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Як кошти «Кременчукводоканалу» «конвертуються» із безготівкового обігу в готівку через рахунки фізичних осіб-підприємців

 

 

24 січня 2020 08:30
Як кошти «Кременчукводоканалу» «конвертуються» із безготівкового обігу в готівку через рахунки фізичних осіб-підприємців

Поліція розслідує кримінальну справу, в якій фігурує «Кременчукводоканал».

Наприкінці 2019 року слідчий суддя Октябрського районного суду Полтави Юлія Гальонкіна розглянула у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Нацполіції в Полтавській області капітана поліції Мухи О.Ю., погоджене прокурором військової прокуратури Полтавського гарнізону Куцаком В.А. про тимчасовий доступ до документів по кримінальному провадженню від 19 червня 2019 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Саме завдяки оприлюдненому у реєстрі судових рішень документі стає відомим, як кошти «Кременчукводоканалу» «конвертуються» із безготівкового обігу в готівку через рахунки фізичних осіб-підприємців.

Як сказано в ухвалі суду, слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором, в межах кримінального провадження про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні «Полтава-банк», «Приватбанк» та ряд інших банків.

На обґрунтування доводів клопотання слідчий посилається на те, що здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами органів виконавчої влади на території Полтавської області за попередньою змовою групою осіб з представниками комерційних структур при проведенні державних закупівель, з метою заволодіння грошовими коштами.

Досудовим розслідуванням установлено, що ТОВ «Компанія «Хлортехвод», ТОВ «Гіпохлорсервіс» та ТОВ «Дезсистема» здійснюють постачання такої продукції як «хлор рідкий», «гідрохлорит натрія марки А», «гідрохлорит натрія марки Б» та «гідрохлорит натрія технічний» в адресу КП «Кременчукводоканал» в об`ємах та по цінам, які документально завищенні від реальних, об`єми постачання зазначених продуктів на адресу КП «Кременчукводоканал» значно перевищують об`єми їх фактичного придбання зазначеними підприємствами у виробників (ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» (ЄДРПОУ 33075701), АТ «Дніпроазот», ТОВ «Трансхім-БФ».

В ході досудового розслідування здійснено аналіз операцій з постачання товарів за бюджетні кошти ТОВ «Компанія «Хлортехвод», ТОВ «Гіпохлорсервіс» та ТОВ «Дезсистема», яким встановлено, що зазначеними суб`єктами господарювання здійснюється спотвореність торгів під час закупівель за державні кошти, в т.ч. КП «Кременчукводоканал», а в їхніх діях вбачається узгодженість, адже участь у торгах приймають виробники товару, пропозиції яких відхиляються, наприклад, учасників ТОВ «Аульська хлоропереливна станція», АТ «Дніпроазот», які пропонують найнижчу ціну, під час закупівлі товару: 24310000-0 Основні неорганічні хімічні речовини (Хлор рідкий).

 

16 березня 2017 КП «Кременчукводоканал» уклало договір № 6513 з переможцем ТОВ «Компанія «Хлортехвод», пропозиція виробника товару: «Хлор рідкий» ТОВ «Аульська хлоропереливна станція» (ЄДРПОУ 33075701) відхилена. Дія договору до 31 грудня 2018.

02 серпня 2018 КП «Кременчукводоканал» укладено договір № 8347 з переможцем ТОВ «Компанія «Хлортехвод».

31 серпня 2018 КП «Кременчукводоканал» укладено договір № 8414 з переможцем ТОВ «Компанія «Хлортехвод», яке в свою чергу придбає товар: «Хлор рідкий» у фактичного виробника АТ «ДНІПРОАЗОТ» та ТОВ «Аульська хлоропереливна станція», що встановлено аналізом інформації наданих податкових накладних ТОВ «Компанія «Хлортехвод», отриманої у ГУ ДФС в Полтавській області.

В подальшому кошти, перераховані КП «Кременчукводоканал» на рахунки ТОВ «Компанія «Хлортехвод», перераховуються на ТОВ «Гіпохлорсервіс» та ТОВ «Дезсистема» та в подальшому виводяться з легального до тіньового сектору економіки, шляхом здійснення безтоварних операцій, яким надано вид легальних з метою маскування документальних слідів злочину, та «конвертуються» із безготівкового обігу в готівку через рахунки фізичних осіб-підприємців Іваненка; Макаренка; Сидоренка, які мають ознаки фіктивності. Зазначимо, прізвища змінено.

Відповідно до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку встановлено наступне: Іваненко працевлаштований на ТОВ «Компанія «Хлортехвод» та отримав доходу від підприємства за 2018 рік близько 4 млн грн.

За інформацією УЗЕ в Полтавській області на рахунок ФОП Іваненко перераховано з ТОВ «Компанія «Хлортехвод», ТОВ «Гіпохлорсервіс» та ТОВ «Дезсистема» - 79 тис 600 грн.

Сидоренко працевлаштований на ТОВ «Компанія «Хлортехвод» та отримав доходу від підприємства за 2018 рік близько 4 млн 800 тис грн, за 2019 рік - близько 4 млн 600 тис грн. За інформацією УЗЕ в Полтавській області на рахунок ФОП Сидоренко перераховано з ТОВ «Компанія «Хлортехвод», ТОВ «Гіпохлорсервіс» та ТОВ «Дезсистема» - 4 млн 333 тис грн.

 Макаренко працевлаштований на ТОВ «Компанія «Хлортехвод» та отримав доходу від підприємства за 2018 рік близько 4 млн 600 тис грн, за 2019 рік близько 4 млн 200 тис грн. За інформацією УЗЕ в Полтавській області на рахунок ФОП Макаренко перераховано з ТОВ «Компанія «Хлортехвод», ТОВ «Гіпохлорсервіс» та ТОВ «Дезсистема» - 3 млн 987 тис 800 грн.

За даними ГУ ДФС в Полтавській області ІР-адреса та електронна адреса, з якої подається податкова звітність Іваненка, Макаренка, Сидоренка, збігається - cabinet@sfs.gov.ua.

Податкова звітність ТОВ «Компанія «Хлортехвод», ТОВ «Гіпохлорсервіс» подається із електронної адреси dimakasian@ukr.net, ІР-адреса також збігається.

В подальшому грошові кошти знімають громадяни щодо яких наявні довіреності фізичних осіб-підприємців, а саме Пиріг; Петренко; Сметанко. Зазначимо, прізвища змінено.

Згідно Єдиного реєстру довіреностей Петренку видано довіреність щодо представництва інтересів ФОП Сидоренко строком дії до 04 жовтня 2020, ФОП Макаренко строком дії до 04 жовтня 2020; Гончара строком дії до 11 квітня 2022.

Згідно Єдиного реєстру довіреностей Пирогу видано довіреність щодо представництва інтересів ФОП Макаренко строком дії до 26 травня 2019; ФОП Сидоренко до 04 травня 2019.

Згідно Єдиного реєстру довіреностей Сметанку видано довіреність щодо представництва інтересів ФОП Сидоренко строком дії до 23 березня 2017, ФОП Макаренко строком дії до 20 липня 2017.

Крім цього, з органів ГУ ДФС в Полтавській області отримано інформацію, в якій зазначено, що за кодом ТОВ «Гіпохлорсервіс» вже значиться підприємство ТОВ «Гіпокомфорт», юридична адреса Херсонська область, м. Херсон, вул. Тираспільська, 1, директором значиться Нестеренко.

Дану інформацію перевірено з допомогою загальнодоступного сервісу «YouControl - сервіс перевірки контрагентів» за посиланням в результаті чого встановлено, що кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Гіпокомфорт» значиться Іваненко.

Таким чином, слідчий вказує, що з метою конспірації злочинної діяльності змінено назву, юридичну адресу та керівника підприємства ТОВ «Гіпохлорсервіс».

Окрім того, під час досудового слідства стало відомо про пов`язаність ТОВ «Компанія «Хлортехвод», ТОВ «Гіпохлорсервіс», ТОВ «Дезсистема», у яких фактично засновниками та керівниками є одні й ті ж особи: Іваненко - засновник та керівник ТОВ «Гіпохлорсервіс», фізична особа-підприємець; засновник та керівник ТОВ «Компанія «Хлортехвод» - одружений на сестрі Іваненка; засновник ТОВ «Дезсистема», батько дружини Іваненка; керівник ТОВ «Дезсистема» -подруга дружини Іваненка.

Таким чином, у клопотанні зазначено, що Іваненко створив злочинну схему щодо привласнення бюджетних коштів шляхом укладання договорів на поставку продуктів хлору комунальним підприємствам, в т.ч. КП «Кременчукводоканал», керованими ним суб`єктами господарювання ТОВ «Компанія «Хлортехвод», ТОВ «Гіпохлорсервіс» та ТОВ «Дезсистема», із залученням фізичних осіб-підприємців, які мають ознаки фіктивності.

Встановлено, що КП «Кременчукводоканал» має відкриті розрахункові рахунки у акціонерному товаристві «Полтава-банк», «Приватбанк», АТ «Державний ощадний банк України» та ін.

Враховуючи викладене, з метою додержання загальних засад кримінального провадження щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження його обставин, доведення причетності вищевказаних підприємств та осіб, які ними керують, до вчинення тяжких злочинів щодо заволодіння бюджетними коштами, шляхом ведення господарської діяльності з підприємствами, що мають ознаки фіктивності, а також з метою призначення та виконання судової економічної, судових почеркознавчих експертиз, та перевірки факту відображення по бухгалтерському та податковому обліках операцій щодо поставок, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для більш повного всебічного та об`єктивного з`ясування обставин кримінального провадження, у слідчого виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до копії справи з юридичного оформлення та відкриття рахунків КП «Кременчукводоканал», документів на відкриття/закриття рахунків; регістрів аналітичного обліку у вигляді особових рахунків та виписки з них (із зазначенням реквізитів контрагентів, розшифровки призначення, дати та часу здійснення платежів на паперовому носії та у електронному форматі); карток зі зразками підписів та відбитку печатки; касових документів, грошових чеків (прибуткових та видаткових касових ордерів, квитанцій); платіжних доручень; документів та інформацію про суми відкритих кредитних лімітів по банківських рахунках; довіреностей, виданих на право користування та розпорядження іншими особами даними банківськими рахунками, наказів про призначення осіб на посаду касирів, у період часу з 01 січня 2018 по теперішній час, із можливістю вилучення в банках.

Слідчий зазначає, що без вилучення даних документів надати правову оцінку та прийняти обґрунтоване і законне рішення у кримінальному провадженні неможливо.

В матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи являються джерелом доказів, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, які неможливо встановити іншим способом, а їх вилучення можливе лише на підставі ухвали суду.

На підставі вищевикладеного, з метою повного об`єктивного та неупередженого розслідування кримінального провадження, просить задовольнити подане клопотання.

Розглянувши справу, суддя клопотання слідчого задовольнила частково і надала групі слідчих тимчасовий доступ до інформації та документів, які перебувають у володінні банків, а саме документів банківської юридичної справи КП «Кременчукводоканал» інформації про рух коштів по рахунках.

В іншій частині вимог клопотання суддя відмовила.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали становить 1 (один) місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, Кременчуцькі свинарчуки-2: посадовців «Кременчукводоканалу» підозрюють у зловживаннях службовим становищем і виведенням через ручні ФОПи коштів

 Прокурор міста Демченко не зміг чітко відповісти: чому жодна з резонансних справ щодо «кременчуцьких свинарчуків» не доведена до суду

 

 

Олег Булашев 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися