Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 2 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Як розглядаються петиції у Полтавській області: очікування VS реальність

 

29 июня 2019 15:00

Юристи дослідили порядок подання, оприлюднення та розгляду петицій у 4 органах місцевого самоврядування Полтавщини.

Всеукраїнська коаліція «Прозорі ради» проаналізувала рівень подання та оприлюднення петицій у Полтавській, Кременчуцькій і Миргородській міських радах та Полтавській облраді.

Юристи відмітили, що на офіційному сайті кожного органу місцевого самоврядування є згадка про електронні петиції. Однак, у Миргородській міськраді та Полтавській обласній раді процедура реєстрації для участі в голосуванні та для створення власної петиції суттєво ускладнена необхідністю ідентифікації через банківські системи ідентифікації або електронно-цифровий підпис (ЕЦП), а в Кременчуцькій міськраді – через систему Bankid або ЕЦП. Натомість, у Полтавській міській раді дана процедура не ускладнена, про що свідчить найбільша кількість підтриманих петицій серед досліджуваних сайтів органів місцевого самоврядування.

Кожен з жителів Полтавської області має можливість ознайомитися з петиціями, які набрали необхідну кількість голосів для розгляду. Проте, вони не можуть підписатися на розсилку новин жодного сайту органів місцевого самоврядування, які потрапили в коло дослідження.

На усі петиції що були подані до Полтавської міської ради та набрали необхідну кількість підписів відсутні відповіді у зазначеному розділі на офіційному сайті. В Миргородській міській раді та Кременчуцькій міській раді навпаки, на усі петиції, що набрали необхідну кількість є опубліковані відповіді на сайті. Натомість у Полтавській облраді жодна петиція не була підтримана необхідною кількістю голосів.

«Є чіткі вимоги закону до порядку розгляду електронних петицій. Зокрема, якщо петиція в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, вона розглядається як звернення громадян. У разі, якщо петиція все ж таки набрала необхідну кількість підписів в установлений строк то, по-перше, на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування оприлюднюється інформація про початок її розгляду. По-друге, про підтримку або непідтримку електронної петиції публічно оголошується на офіційному веб-сайті головою відповідної місцевої ради. Крім того, відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу, якому вона була адресована» - повідомив консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

Для ефективнішого використання такого інструменту громадського контролю як електронна петиція, юристи порадили запровадити практику розгляду всіх підтриманих петицій в строки визначені чинним законодавством з подальшим оприлюдненням результатів на офіційних сайтах.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

 

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться