Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Як стартові пістолети кременчужанин - любитель наркозілля переробляв на бойову зброю і що з цього вийшло

20 січня 2021 13:40

Судова справа.

 

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Оксана Пальчик розглянула у відкритому підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню уродженця Кременчука, українця, громадянина України, з середньою-спеціальною освітою, не одруженого, утриманців не має, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого, обвинувачений у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27 "Види співучасників", ч. 3 ст. 263-1 "Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, незаконне видалення чи зміна її маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв", ч. 3 ст. 28 "Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією", ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України "Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту".

Як сказано у вироку суду, в середині 2019 року обвинувачений у ролі виконавця вступив в організовану групу, до складу якої, крім останнього, входили також організатор та інший співвиконавець, матеріали стосовно яких виділені в окреме провадження.

Дана організована група характеризувалась корисливою направленістю дій її учасників, єдністю їх намірів, щодо отримання наживи шляхом переробки вогнепальної зброї та її подальшого збуту, тотожністю способу вчинення злочинів, своєю стійкістю, чіткою розробкою планів вчинення злочинів, детальною підготовкою до вчинення злочинів, розподілом ролей між співучасниками, підшукуванням стартових пістолетів та патронів для переробки, а також необхідних запчастин, місця виготовлення, а в кінцевому результаті раніше обумовленим розподілом незаконного доходу.

Крім того, всі члени організованої групи були обізнані щодо протиправних цілей угрупування, виявляли бажання і сприяли досягненню визначеної мети вчинення злочинів, в межах відведеної кожному з учасників групи спеціальної ролі.

Обвинувачений , будучи активним учасником організованої групи, діючи по раніше розробленому плану та відведеної йому ролі, приймав активну участь у підготовці до вчинення кримінальних правопорушень та безпосередньо їх вчиняв. За вказівкою організатора групи у гаражі обвинувачений займався незаконною переробкою вогнепальної зброї та бойових припасів із заздалегідь придбаних останнім стартових пістолетів, запчастин та предметів. Виготовляв ті запчастини вогнепальної зброї, які були необхідні для того, щоб стартовий пістолет міг використовуватись для стрільби бойовими патронами: курки, стволи з метою подальшого їх збуту. Підтримував постійний зв`язок із співучасниками під час спілкування каналами зв`язку мобільного оператора ПрАТ «Київстар». Також із метою конспірації в спілкуванні, використовував заздалегідь обумовлені фрази та слова, зміст яких був зрозумілий лише членам групи, за вказану роботу обвинувачений отримував від організатора групи грошові кошти.

Діючи у складі організованої групи обвинувачений  вчинив наступні злочини:

У травні 2020 року, більш точні дата та час досудовим розслідуванням не встановлені, з метою реалізації розробленого плану вчинення злочинів, організатор організованої групи, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, у всесвітній мережі інтернет підшукав стартовий пістолет «RETAY P114», калібру 9мм, який придбав у невстановленої досудовим розслідуванням особи, маючи на меті переробити його на пістолет для відстрілу стартовими патронами калібру 9мм P.A.K., комбінованим зарядом, шляхом роздільного спорядження зі снарядом діаметром до 7,7мм, та іншими патронами з аналогічними розмірними характеристиками, споряджених різними видами метальних зарядів.

У подальшому організатор групи разом з іншим співвиконавцем, знаючи вимоги законодавства України про те, що вогнепальна зброя відноситься до речей, які вилучені із вільного обігу і не можуть знаходитися у власності громадян без спеціального дозволу, почали діяти відповідно до відведеної кожному ролі за попередньо узгодженим планом.

Так, організатор та інший співвиконавець на виконання відведеної їм ролі у вчиненні злочинів організованою групою, розібрали даний стартовий пістолет «RETAY P114», калібру 9мм, в ангарі. У свою чергу обвинувачений в гаражі, використовуючи токарні інструменти та станки з металу виготовив наскрізний гладкий ствол з внутрішнім діаметром 7,7 мм, що призвело до можливості проведення з переробленого пістолету пострілів штатними стартовими патронами калібру 9 мм P.A.K., комбінованим зарядом, шляхом роздільного спорядження зі снарядом діаметром до 7,7мм, та іншими патронами з аналогічними розмірними характеристиками, споряджених різними видами метальних зарядів, що надало пістолету якостей коротокоствольної гладкоствольної самозарядної вогнепальної зброї.

У подальшому, з метою завершення переробки стартового пістолету, організатор та інший співвиконавець організованої групи в ангарі зібрали пістолет, встановили на місці попереднього стволу виготовлений обвинувачений наскрізний гладкий ствол та заглушили газовідвідний отвір, незаконно переробивши таким чином вогнепальну зброю, яку останні зберігали в ангарі з метою її подальшого збуту.

Таким чином, обвинувачений вчинив незаконну переробку вогнепальної зброї, вчинену організованою групою, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 263-1 КК України.

Наприкінці травня 2020 року організатор та інший співвиконавець організованої групи знайшли покупця на даний пістолет. З ним вони досягли домовленості щодо придбання даного переробленого пістолету «RETAY P114» за 3000 грн., а також що оплата за його придбання буде здійсненна шляхом перерахування всієї суми грошових коштів на банківську картку, яка належала іншому співвиконавцю організованої групи, що і було зроблено останнім у той же день.

У подальшому, 28 травня 2020 року, близько 17 години 20 хвилин організатор та інший співвиконавець організованої групи, діючі з метою доведення плану вчинення злочину організованою групою до кінця, знаходячись біля домогосподарства, під час проведення працівниками поліції оперативної закупівлі, пов`язаної із виявленням факту незаконного збуту вогнепальної зброї та бойових припасів незаконно збули за 3000 гривень громадянину під вигаданими біографічними даними пістолет, який згідно висновку судово-балістичної експертизи № 1255 від 03.06.2020 року являється гладкоствольною, короткоствольною, самозарядною вогнепальною зброєю, виготовленою шляхом переробки стартового пістолета "RETAY P114" промислового виготовлення, що виражається в видаленні штатного ствола та встановленні на його місце наскрізного гладкого ствола та заглушенням газовідвідного отвору самостійним способом. Даний пістолет придатний для проведення пострілів штатними стартовими патронами калібру 9мм P.A.K., комбінованим зарядом, шляхом роздільного спорядження зі снарядом діаметром до 7,7мм, та іншими патронами з аналогічними розмірними характеристиками, споряджених різними видами метальних зарядів.

Отримані від продажу вказаного пістолету грошові кошти організатор розподілив між учасниками організованої групи відповідно до виконаної кожним ролі.

Таким чином, обвинувачений вчинив незаконне носіння, зберігання, придбання, збут вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу, вчинені організованою групою, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України.

У кінці травня 2020 року, більш точні дата та час досудовим розслідуванням не встановлені, з метою реалізації розробленого плану вчинення злочинів,організатор групи у всесвітній мережі інтернет підшукав стартовий (шумовий) пістолет «EKOL Аlр», калібру 9мм P.A.K та два патрони до нього з маркуванням «SOBR 9mm P.A.», один патрон з маркуванням «YAS GLD 9mm РАК», які придбав у невстановленої досудовим розслідуванням особи, маючи на меті переробити пістолет на вогнепальну зброю для відстрілу штатними стартовими патронами калібру 9мм P.A.K., комбінованим зарядом, шляхом роздільного спорядження зі снарядом діаметром до 7,4 мм, та іншими патронами з аналогічними розмірними характеристиками, споряджених різними видами метальних зарядів, а з патронів виготовити бойові припаси, в т.ч. шляхом самостійного спорядження капсульованої гільзи кулею та пороховим зарядом.

У подальшому організатор та інший співвиконавець організованої групи, умисно, усвідомлюючи суспільно - небезпечний характер свого діяння, почали діяти відповідно до відведеної кожному ролі за попередньо узгодженим планом.

Так, організатор та інший співвиконавець на виконання відведеної їм ролі у вчиненні злочинів організованою групою, розібрали даний стартовий (шумовий) пістолет «EKOL Аlр», калібру 9мм P.A.K. в ангарі. У свою чергу обвинувачений в гаражі використовуючи токарні інструменти та станки з металу виготовив нештатний гладкий ствол з внутрішнім діаметром 7,4 мм, що призвело до можливості проведення з переробленого пістолету пострілів штатними стартовими патронами калібру 9мм P.A.K., комбінованим зарядом, шляхом роздільного спорядження зі снарядом діаметром до 7,4 мм, та іншими патронами з аналогічними розмірними характеристиками, споряджених різними видами метальних зарядів. З одного патрону з маркуванням «YAS GLD 9mm РАК» організатор та інший співвиконавець виготовили бойовий припас шляхом спорядження капсульованої гільзи кулею та пороховим зарядом.

У подальшому, з метою завершення переробки стартового пістолету, організатор та інший співвиконавець в ангарі зібрали пістолет, встановили на місці попереднього стволу, виготовлений обвинуваченим, гладкий ствол та заглушили газовідвідний отвір, незаконно переробивши таким чином вогнепальну зброю, яку останні незаконно зберігали в ангарі разом з бойовим припасом із метою їх подальшого збуту.

Таким чином, обвинувачений вчинив незаконну переробку вогнепальної зброї, незаконне виготовлення бойових припасів, вчинені повторно, організованою групою, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 263-1 КК України.

Наприкінці травня 2020 року організатор та інший співвиконавець, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, знайшли покупця на даний пістолет. У подальшому, діючі з метою доведення плану вчинення злочину організованою групою до кінця, організатор, перебуваючи 29.05.2020 в ангарі досяг домовленості з останнім щодо придбання даного переробленого пістолета «EKOL Аlр» за 3000 грн. Того ж дня, на виконання досягненої домовленості, передав іншому співвиконавцеві грошові кошти в сумі 3000 грн.

Після чого, 12 червня 2020 року, близько 15 години 35 хвилин, організатор групи, діючі з метою доведення плану вчинення злочину організованою групою до кінця, знаходячись біля домогосподарства, під час проведення працівниками поліції оперативної закупівлі, пов`язаної із виявленням факту незаконного збуту вогнепальної зброї та бойових припасів незаконно збув за 3000 гривень громадянину під вигаданими біографічними даними пістолет та три патрони. Отримані від продажу вказаного пістолету та бойових припасів грошові кошти організатор розподілив між учасниками організованої групи відповідно до виконаної кожним ролі.

Таким чином, обвинувачений вчинив незаконне носіння, зберігання, придбання, збут вогнепальної зброї, бойових припасів без передбаченого законом дозволу, вчинені повторно, організованою групою, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України.

Окрім цього обвинувачений вчинив інші кримінальні правопорушення за наступних обставин:

08 липня 2020 року, у період часу з 18 години 05 хвилини до 20 години 41 хвилини під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання обвинуваченого , працівниками поліції виявлено та вилучено десять патронів, які згідно висновку експерта № 1606 від 21.07.2020 року являються бойовими припасами.

Таким чином, обвинувачений вчинив придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 263 КК України.

Крім цього, обвинувачений, будучі особою, яка епізодично вживає наркотичні засоби і психотропні речовини, в кінці літа або на початку осені 2018 року, знаходячись на території Кременчуцького району Полтавської області, у невстановленій особи, незаконно придбав речовину рослинного походження зеленого кольору, що є особливо небезпечним наркотичним засобом обіг якого заборонено - канабісом, частину якої в подальшому особистим та громадським транспортом перевіз до місця свого проживання , а іншу частину перевіз до іншого місця свого проживання, де незаконно зберігав для власного вживання без мети збуту.

Також, 05 липня 2020 року, в проміжок часу з 16.00 год. до 17.00 год. обвинувачений знаходячись за місцем свого проживання безоплатно прийняв у подарунок від знайомого йому громадянина, який в той час прийшов до нього, тим самим придбав у нього психотропну речовину метамфетамін, обіг якої обмежено, яку в подальшому незаконно зберігав в місці свого проживання для власного вживання без мети збуту.

У подальшому, 08 липня 2020 року, у період часу з 18 години 05 хвилини до 20 години 41 хвилини під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання обвинуваченого працівниками поліції виявлено та вилучено:

1. Поліетиленовий пакет з речовиною рослинного походження зеленого кольору, масою 29,945г, яка згідно висновку експерта №1569 від 14.07.2020 року є особливо небезпечним наркотичним засобом обіг якого заборонено - канабісом. Маса канабісу у перерахунку на суху речовину становить 27,589г.;

2. Чотири прозорих полімерних пакети на пазових застібках з кристалічними речовинами світло-жовтого кольору масою 0,038г, 0,163г, 0,206г, 0,173г відповідно та полімерну трубку з кристалічною речовиною світло-жовтого кольору масою 0,0009 г, які згідно з висновком експерта №1568 від 15.07.2020 року містять метамфетамін, який відноситься до психотропних речовин, обіг яких обмежено. Маса метамфетаміну в речовинах (в перерахунку на метамфетамін основу) становить: 0,01846г, 0,05705г, 0,10217г, 0,07266г, 0,00058г.

Також, 08 липня 2020 року, у період часу з 18 години 05 хвилини до 21 години 29 хвилини під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання обвинуваченого працівниками поліції виявлено та вилучено два паперових згортки з подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору масою 2,272г, 1,832г, яка згідно висновку експерта №1604 від 15.07.2020 містить тетрагідроканабінол і є канабісом. Канабіс - особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено. Маса канабісу в перерахунку на суху речовину становить 2,062г, 1,672г.

Вищевказані особливо наркотичний засіб канабіс загальною масою 31,323 г, та психотропну речовину метамфетамін загальною масою 0,25092г, обвинувачений незаконно придбав при вказаних вище обставинах, перевіз та незаконно зберігав за місцями свого проживання для власного вживання без мети збуту.

Таким чином, обвинувачений вчинив незаконне придбанні, зберігання, перевезення наркотичних засобів, психотропних речовин, без мети збуту тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 309 КК України.

Під час судового розгляду кримінального провадження стосовно організованої групи, за ініціативою обвинуваченого між ним та прокурором відділу Полтавської обласної прокуратури Сорокіним І.В. 11.01.2021 року укладена угода про визнання винуватості. Угода укладена у присутності та з участю захисника - адвоката Гусак О.В.

В угоді зазначено, що сторони дійшли згоди щодо кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 263-1, ч.2 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 309 КК України та щодо призначення йому покарання із застосуванням ст. ст. 6975 КК України.

В судовому засіданні встановлено, що обвинувачений усвідомлює суть пред`явленого йому обвинувачення, йому роз`яснена кваліфікація його дій, з якою він погоджується. Обвинувачений зазначив, що він має можливість та погоджується виконати ті зобов`язання, які вони узгодили з прокурором під час укладення угоди про визнання винуватості.

Заслухавши справу суддя затвердив угоду про визнання винуватості між обвинуваченим та прокурором Полтавської обласної прокуратури Сорокіним Ігорем Володимировичем, укладену 11 січня 2021 року у присутності адвоката Гусак О.В.

Обвинуваченого суддя визнала винним у вчиненні кримінальних правопорушень, і за сукупністю злочинів на підставі ч. 1 ст. 70 КК України, визначила остаточне узгоджене сторонами покарання шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим і вважати його засудженим до позбавлення волі на строк 5 років.

На підставі ст. 75 КК України суддя звільнила обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк на три роки.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

 

Клим Соколов

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися