Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Як суд покарав водія, який у Кременчуці збив пішохода, який йшов по «зебрі», на зелений сигнал світлофора і був госпіталізований та помер у лікарні

Ми в Telegram

6 лютого 2023 09:00

Судова справа.

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Андрій Малтиз розглянув під час відкритого судового засідання обвинувальний акт у кримінальному провадженні  від 04.11.2022 року за обвинуваченням ОСОБА_4 ,  уродженця с. Рокитно Рокитнянського району Київської області, українеця, громадянина України, не одруженого, не маючого на утриманні неповнолітніх дітей, освіта середньо-спеціальна, працюючого в водієм, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами».

Як сказано у вироку, 03.11.2022 о 18 год. 17 хв., в темний час доби, під час дощу, за відсутності зовнішнього міського електроосвітлення, по мокрому асфальтобетонному покриттю вул. Вадима Пугачова в м. Кременчуці Полтавської області, зі сторони вул. Миру в напрямку до перехрестя вул. Київська - Вадима Пугачова м. Кременчука, ОСОБА_4 керуючи вантажним автомобілем марки ISUZU моделі АВ 130, зупинився перед виїздом на перехрестя на забороняючий рух червоний сигнал світлофору у крайній лівій смузі руху.

В момент ввімкнення зеленого сигналу світлофора, ОСОБА_4 розпочав рух, виїхав на вищевказане перехрестя вул. Київська - Вадима Пугачова та за відсутності зустрічного транспорту, розпочав виконання маневру повороту ліворуч в напрямку с. Піщане Кременчуцького району.

В цей саме час, на острівку безпеки між смугами руху по вул. Київська в м. Кременчуці, яка має по три смуги руху у кожному напрямку, розташовувалась пішохід ОСОБА_6 , для якої ввімкнувся зелений сигнал світлофору для пішоходів через вул. Київську, одномоментно з ввімкненням зеленого сигналу світлофору для автомобілів, що рухаються по вул. Вадима Пугачова, і яка почала переходити проїзну частину вул. Київської, рух з ліва на право по напрямку руху транспорту, поза межами дорожньої розмітки 1.14.1. «зебра» в зоні дії дорожнього знаку 5.38.1. «Пішохідний перехід».

ОСОБА_4 , виконуючи маневр повороту ліворуч, рухаючись у вищевказаному напрямку, в заданій дорожній обстановці, під час керуванням вантажним автомобілем ISUZU АВ 130, проявив неуважність до дорожньої обстановки, перед зміною напрямку свого руху, не переконався, що це буде безпечним і не створить небезпеки іншим учасникам дорожнього руху, не надав переваги в русі пішоходу, яка переходила проїзну частину дороги в зоні дії дорожнього знаку 5.38.1. «Пішохідний перехід», не вжив своєчасних заходів до зменшення швидкості та екстреного гальмування автомобіля, тим самим порушив вимоги п.п. 10.1, 16.2, 18.1 Правил дорожнього руху України і в межах правої крайньої смуги руху, допустив наїзд передньою частиною керованого ним автомобіля у праву бокову частину тіла пішохода ОСОБА_6 , яка переходила проїзну частину з ліва на право відносно напрямку руху автомобіля.

Внаслідок проявленої злочинної необережності та порушення водієм ОСОБА_4 правил безпеки дорожнього руху, пішохід ОСОБА_6 отримала тілесні ушкодження та була госпіталізована до КНМП «ЛІЛ «Кременчуцька», де від отриманих травм померла.

Смерть ОСОБА_6 , настала в результаті травми голови із дифузною травмою головного мозку, на тлі перелому кісток основи черепа і крововиливів під оболонки і в речовину головного мозку, що і стало безпосередньою причиною смерті.

Вказаними діями ОСОБА_4 вчинив порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.286 КК України.

Допитаний у судовому засіданні потерпілий  ОСОБА_6 пояснив , що обвинувачений ОСОБА_4 після ДТП допомагав у лікуванні матері , висловлював щирий жаль з приводу події що трапилася в міру своїх можливостей намагався компенсувати завдану шкоду. Просив суд суворо не карати обвинуваченого та не позбавляти його права керування транспортними засобами, оскільки останній працює водієм, вибачив його.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю.

Заслухавши справу суддя ОСОБУ_4 визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.286 КК України і призначив йому покарання у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами.

На підставіст.75КК України суддя звільнив ОСОБУ_4 від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 1 (один) рік, поклавши відповідно до ст.76 КК України обов`язки періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

 

Клим Соколов

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися