Кременчуцька газета
П'ятниця, 2 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Як у виконуючого обов'язки заступника командира роти кременчуцьких патрульних Середи в суді пам’ять зникла

14 серпня 2019 14:15

У разі доведення провини поліцейським загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років з конфіскацією майна.

Сьогодні колегія суддів Крюківського райсуду продовжила розгляд кримінального провадження щодо 4 поліцейських батальйону патрульної поліції Кременчука, які наприкінці грудня 2018 року скоїли розбійний напад на перехожого. 

У ході досудового розслідування слідчі Державного бюро розслідувань встановили, що 27 грудня 2018 року, близько 1 години ночі, двоє співробітників патрульної поліції, які на той час перебували поза службою, у результаті конфлікту завдали чоловіку численні удари в область голови та тулуба.

У подальшому, до місця події на службовому автомобілі приїхали ще двоє інспекторів батальйону патрульної поліції Кременчука, які перебували на чергуванні. Побачивши протиправні дії своїх колег, поліцейські правопорушення не припинили, а навпаки, долучилися до вчинення злочину.

Застосовуючи силу, четверо правоохоронців помістили чоловіка до службового автомобіля. Поліцейські заволоділи майном постраждалого: наручним годинником, мобільним телефоном та гаманцем, в якому було 950 євро, 150 польських злотих та 700 гривень. Після цього побитого чоловіка висадили із автомобіля на виїзді з Кременчука, а викрадене майно розділили між собою.

У результаті таких дій, потерпілий, згідно висновків судово-медичної експертизи, отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Четверо правоохоронців обґрунтовано підозрюються у перевищенні влади працівниками правоохоронного органу, що супроводжувалось насильством (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України). Крім того, дії трьох із них слідчі перекваліфікували зі статті «розбій» на більш тяжку статтю – розбійний напад, вчинений організованою групою, поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень (ч. 4. ст. 187 Кримінального кодексу України).

У разі доведення провини поліцейським загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років з конфіскацією майна.

Сьогодні під час засідання допитували свідків обвинувачення. Першим покази давав чоловік, до якого у будинок прийшов закривавлений кременчужанин і попрохав про допомогу. Свідок детально розповів про події тієї ночі і відповів на запитання сторін.

Ще один свідок – фельдшер швидкої меддопомоги також розповів про виклик до потерпілого і як його госпіталізували до Третьої міськлікарні з численними крововиливами та гематомами.

Третій свідок – інспектор відділу моніторингу патрульної поліції також заявив, що отримав виклик вже до лікарні де начебто сталося непорозуміння між патрульними та потерпілим.

«Чоловік неприємно висловлювався у бік патрульних, порушував спокій… Потерпілий і його брат відмовилися зі мною спілкуватися і заявили, що будуть вести мову лише з керівником патрульних», - заявив свідок.

Ще один патрульний і також свідок по справі також розповів про події у лікарні і зазначив, що заявник тоді не писав будь-які заяви, але зазначив, що на потерпілому було багато синців.

«Ми не склали на нього протокол за порушення порядку бо родичі його вгамували. Проте він казав, що його побили мої колеги»,- заявив патрульний і додав, що ці події він сповістив керівника роти Тетяну Габерлах.

Саме під час цього допиту стало відомо, що у патрульних крім планшетів, на які приходять виклики, у телефонах правоохоронців є телеграм-канали, де вони обговорюють службу.

«Ця група для зручності. Вона не є обов’язковою. Її створили за наполягання керівництва», - заявив патрульний і далі заявив, що не пам’ятає, що про побиття патрульними кременчужанина писали тоді його колеги у телеграм-каналі.

Черговий свідок і знову таки з рядів патрульних розповів, що до лікарні, куди привезли постраждалого, приїздила командир третьої роти Тетяна Габерлах. Він також заявив, що виклики поліції надходять на планшети і в телеграм-канали на особисті телефони копів.

«Це для зручності. В службові обов’язки мати телеграм-канал це не входить. Нам до кінця зміни там слід відписатися, як ми працюємо», - заявив патрульний. Він також розповів про події тієї ночі.

А ось останній свідок – тимчасово виконуючий на той час обов’язки заступника командира третьої роти наче втратив пам'ять. На більшість питань з обох боків відповідав тим, що нічого не пам’ятає по суті питання.

Він, бідолаха, перебуваючи на високій керівній посаді, не пам’ятає а ні про події тієї ночі, а ні про ранок і чи були потім наради з питання побиття патрульними його роти кременчужанина. Не зміг він відповісти і на запитання про кількість телеграм-каналів роти.

Прокурор зажадав викликати до суду командира роти Тетяну Габерлах і вручив клопотання про подальше тримання трьох екс-патрульних під вартою та зміну запобіжного захисту четвертому екс-патрульному Івку.

Це клопотання розглядатимуть у суді вже сьогодні о 14.45. Тож подробиці – згодом.

А поки нагадаємо, що командир третьої роти Тетяна Габерлах вже приймала рішення про затримання п’яних за кермом, пробивши відкруткою колесо його машині.

Нагадаємо, в дежрбюро розслідувань назвали терміни передачі до суду справи по 4 кременчуцьким поліцейським, які вивезли за місто і пограбували чоловіка.

Це просто шок: кременчуцькі патрульні вчинили розбій і «діяли мов професійні кати». Подробиці справи.

 

 

Олег Булашев 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися