Кременчуцька газета
П'ятниця, 8 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Як влада Кременчука перекладає відповідальність з "хворої голови на здорову": влада міста та району обмінялися звинуваченнями

14 вересня 2022 13:15

Думки з приводу.

 

Днями журналісти запитали у мера Кременчука Віталія Малецького стосовно чому влітку позашкільна освіта працювала офлайн, а тепер перейшла в режим онлайн. Зокрема, питання стосувалося шкіл естетичного виховання.

Мер заявив, що якщо поруч з цими закладами будуть укриття, то, можливо, вони запрацюють.

Допомогати В.Малецькому відповідати почала і його заступник Ольга Усанова. Вона підтвердила, що як школи естетичного виховання, так і дошкільні заклади раніше працювали, а тепер ні, бо міська влада не отримала відповідний дозвіл від Кременчуцької районної військової адміністрації.

"Цей дозвіл ми маємо отримувати від районної військової адміністрації. Весною у нас такій дозвіл був. На початку цього навчального року ми звернулися за ним, але районна військова адміністрація нам не дала такий дозвіл», - ледь не в один голос кажуть Усанова та Малецький.

Чому це так сьогодні ми запитали у начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Олега Лєдніка.

«Військова адміністрація може погодити початок освітнього процесу і взяти на себе таку відповідальність тільки в тому випадку, коли депутати відповідного рівня, наприклад, міського, приймуть рішення про відновлення навчального процесу, коли виділять кошти, зроблять роботу, облаштують найпростіші укриття, облаштують протирадіаційні укриття, відремонтують ті, що є в наявності. І коли буде відповідна робота проведена, тоді виїжджає відповідна служба ДСНС, держпродслужба і інші служби, які дають оцінку результатам роботи.

Але, якщо кременчуцька міська рада звертається до військової адміністрації просто з листом: «Прошу погодити навчальний процес», то такий навчальний процес ніхто погоджувати не буде",- заявив О.Лєднік і ще раз зазначив, що щоб таке погодження отримати, треба провести відповідну роботу.

"Але, якщо профільні заступники невзмозі організувати таку роботу, то таким заступникам треба давати відповідну оцінку.

Станом на сьогоднішній день, з 12 громад, які є на території Кременчуцького району, 8 громад розпочали навчальний процес в режимі офлайн. 4 громади: це Кременчуцька міська та Козельщинська міська громади взагалі жодним чином процес не розпочали. Навіть депутати на останній сесії проголосували за те, що процес буде виключно в режимі онлайн.

Іншими словами, Кременчуцька міська влада навіть не намагалася дати альтернативу батькам щодо відновлення такого процесу. Такої альтернативи немає у Кременчуці, в Козельщині і лише по одній школі запустили Глобинська міська громада і Піщанська територіальна громада.

Так ось, щоб зрозуміти, чому так відбулося, ми пропонуємо заслухати профільних заступників на чергових сесіях і дати оцінку таким заступникам.

У Кременчуці профільний заступник – це пані Усанова, у Глобиному – пані Авраменко.

Треба, щоб люди запитали, чому в цих громадах не відбулися навчальні процеси. Але я наголошую, що це необов’язково, щоб діти в школу. Але батьки повинні бачити, яку альтернативу їм пропонує влада.

В моєму розуміння влада повинна забезпечити надання такої альтернативи.

Можливо хтось хоче дітей в школу  повести. І це рішення приймати будуть виключно батьки, але вони повинні бачити, яку альтернативу ім дає влада. А якщо такої альтернативи немає і просто керівники громад звертаються з листами дайте дозвіл на погодження освітнього процесу - це перекладання відповідальності з хворої на здорову",- каже керівник КРВА.

О.Лєднік також констатує, що депутати Кременчуцької міської ради 22 серпня прийняли рішення, що навчальний процес в ОТГ буде відбуватися в режимі онлайн. Це рішення не прилюдне на сайті міської ради.

"На 12 шкіл вони видали 2,4 млн грн. Але жодну роботу по відновленню і ремонту найпростіших укриттів на території Кременчука ніхто не проводить",- каже О.Лєднік.

Голова Кременчуцької райради Дмитро Колотієвський каже, що нещодавно він відвідав три об’єднані територіальні громади району - Градизьку, Семенівську і Оболонську, де працють школи.

"Хочу зазначити - сховище майже в кожній школі зроблено і це враховуючи те, що коштів не вистачає, але вони зроблені силами батьків, силами депутатів цих об’єднаних територіальних громад. Якщо відверто казати,  мене дивують факти, що заможні громадити належним чином не зробили сховища,- каже Д.Колотієвський.

А ще він додає, що у кожного голови ОТГ є заступники, котрі відповідають безпосередньо за налагодження навчального процесу і там, де належним чином не підготовлені школи до навчання, необхідно розмову вести саме з ними.  

"Ні військова адміністрація, ні районна рада такі питання вирішити не може, тому що в нас органи місцевого самоврядування... Є право людей вибирати владу і вимагати від влади вирішення тих, чи інших завдань, які покладені на органи місцевого самоврядування",- зазначив Д.Колотієвський.

Нагадаємо, з Освіти починається Держава: поки Кременчук не відкрив дитсадки та школи, у громадах району є приклад для наслідування

Влада Кременчука розмірковує, аби викладачі музичних шкіл ходили на уроки до дітей до дому

Поки Малецький не зміг організувати укриття в школах, приватні навчальні заклади Кременчука показують позитивний приклад

Які школи Кременчука можуть першими прийняти дітей за партами і чи відкриються дитсадки у місті

 

Олег Булашев

Відео Олександр Попенко

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися