Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Як заощадити на транзакціях у мережі Ethereum: найкращі L2-інструменти

Ми в Telegram

11 серпня 2022 20:35

На ринку криптовалют є інструменти, які допоможуть зменшити комісійні витрати у мережі ефіру. Тому, якщо ви вирішили продать Tether та перейти на ETH, варто ознайомитися з докладною інформацією, як економити на транзакціях.

 

Чому такі великі комісійні?

Учасники спільноти Ethereum зіткнулися зі зростанням комісій через транзакції у мережі. Це сталося через ряд факторів, у тому числі й через швидку появу численних DeFi на основі блокчейну ETH. Нагадаємо, восени 2020-го у мережі навіть з'явилася черга з тих, хто хоче здійснити транзакції на тлі випуску нативної монети криптобіржі Uniswap.

Також на зростанні вартості транзакцій позначився підвищений інтерес трейдерів до першого альткоїну. Що більше покупців ETH, то вище мережне навантаження. У результаті позитивної динаміки вартості ефіру учасникам спільноти доводиться сплачувати великі збори.

Подивитися, як впливає зростання курсу Ethereum та кількості DeFi на комісійну політику в мережі, можна завдяки зіставленню графіків вартості транзакцій, обсягу заблокованих для DeFi ресурсів та зміни курсу монети. Тут спостерігається велика кореляція.

Проблеми високих комісійних витрат також пов'язані з недостатньою масштабованістю. Коли в мережі ETH накопичуються транзакції, майнери можуть вибирати, яку з них здійснювати. Звичайно, більшість з них віддають перевагу переказам з підвищеними ставками. Користувачі змушені йти на збільшення комісій, якщо хочуть, щоб обробка транзакцій пройшла швидко.

Як заощадити на транзакціях?

Щоб скоротити комісійні витрати в мережі ефіру, використовуються фреймворки. Це L2-інструменти, які є своєрідною надбудовою над Blockchain. Такі протоколи допомагають збільшити кількість транзакцій, що обробляються, і скоротити навантаження на мережу. Вони поділяються на 2 групи: сайдчейни та канали станів.

У топ найпопулярніших L2-рішень входять:

  • Arbitrum. Це L2-протокол на основі optimistic rollups. Рішення допомагає не лише знизити комісії, а й підвищити рівень анонімності у мережі ефіру. У фінансуванні цього проекту брали участь багато криптовалютних бірж;
  • Loopring. Інструмент працює на основі zkRollups. Багатофункціональний протокол може використовуватися як для проведення криптоплатежів, так і для постачання ліквідності, обміну та торгівлі віртуальними активами;
  • Optimism. Як і інші рішення L2, ця надбудова дозволяє знизити навантаження на основний блокчейн ефіріуму. Заснована на optimistic rollups.

Самі розробники Ethereum також борються з недостатньою пропускною здатністю та підвищеними комісіями. Тому вже цього року заплановано перехід на PoS-алгоритм. Певні зміни вже відбулися, але масштабне оновлення заплановане до осені 2022 року. Поки що криптотрейдерам доводиться самим шукати шляхи скорочення вартості транзакцій.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися