Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 24 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Якби у Мазепи, Петлюри та Бендери були профілі в Фейсбуці – припустили у Полтавському краєзнавчому музеї

 

16 октября 2019 14:00

Виставку обіцяють показати у краєзнавчих музеях та навчальних закладах області.

15 жовтня у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулася презентація виставки «Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці». Про це повідомляє прес-служба департаменту інформаційної діяльностіта комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

Організували захід Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті (УІНП), Центр досліджень визвольного руху, Полтавська обласна рада, Департамент інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації та Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

Презентація виставки, яку готував і безоплатно передав на Полтавщину УІНП, приурочена до Дня захисника України.

Історики та дослідники вперше в Україні адаптували соцмережу Facebook для візуалізації життя та політичної, громадської діяльності трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ – Мазепи, Петлюри та Бандери. Виставка демонструє, якими могли бути облікові записи видатних діячів, які локації показала б їхня Google-мапа, кого вони могли додати в друзі та представили у вигляді листування у Messenger, як узгоджувалися важливі рішення.

Крім того, в описах профілів відображено інформацію про історичні постаті, а саме: місце народження, освіта, стосунки, зацікавлення тощо. Наприклад, в акаунті Івана Мазепи зазначено посаду – гетьман України, освіту – Києво-Могилянський колегіум, Девентерська школа гармашів, Краківська академія, вказано статуси «одружений» з Ганною Мазепою та «перебуває у стосунках» із Мотрею Кочубей, у перелік друзів на сторінці додано Петра І, Семена Палія, Карла ХІІ, Івана Скоропадського та інших. У шапці профілю представлено фото зі вказівником «Мазепинці 25» та гасло «Же през шаблю маєм права».

«Ми знову повертаємося до минулого, але вже розуміємо його важливість. Ця виставка це доводить. Маємо надію, що в Полтавській області активізуються подібні дійства, їх потрібно поширювати. Адже три визначні людини – Мазепа, Петлюра, Бандера – повели за собою дуже багато послідовників, які боролися за незалежність України. Тому імена цих людей потрібно знати. А в такому сучасному форматі молодь стане на вагомий крок ближче до історії», - розповідає заступник директора Полтавського краєзнавчого музею Володимир Годзенко.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті, зазначає, що Полтава навчилася лояльно ставитися до важливих сторінок історії.

«Цього року одночасно відзначається три круглі дати: 380 років із дня народження Івана Мазепи, 140 років – Симона Петлюри та 110-річниця з дня народження Степана Бандери. Ми впродовж року здійснили багато заходів для популяризації цих видатних постатей української історії. На виставці ми представляємо усі значимі місця, пов’язані з цими людьми. І хочемо поширити інформацію не лише про трьох діячів, а про цілі покоління українського визвольного руху», – говорить Олег Пустовгар.

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського виставку демонструватимуть упродовж 20 днів, а далі – у краєзнавчих музеях та навчальних закладах області.

Нагадаємо, обновка довгобуда - у Кременчуцькому краєзнавчому музеї встановлюють вікна.

Також: нарешті: названий термін закінчення ремонту краєзнавчого музею Кременчука.

У 2019 році на створення експозиції краєзнавчого музею необхідно мало не стільки, скільки пішло на ремонт - близько 25 млн грн.

 

 

Аріна Алініна

За матеріалами джерела

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться