Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 26 Липня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Якщо медзаклади Кременчука братимуть гроші з пацієнтів, їх залишать без держфінансування: Кременчуцька газета закликає містян разом фіксувати подібні факти

 

 

16 листопада 2018 11:00

 

МОЗ повідомляє, що проблему з корупцією має вирішувати місцева влада. Якщо не зможуть – розриватимуть контракт із медзакладами.

 

Якщо медзаклади Кременчука братимуть гроші з пацієнтів, їх залишать без державного фінансування.

Про це заявляє заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

«Це буде проблемою місцевої влади, якщо в них є така поліклініка, яка, отримуючи гарне фінансування з держбюджету, продовжує брати кошти з пацієнтів. Місцевій владі доведеться вживати заходів. Наприклад, звільняти головного лікаря та звертатися до Служби з проханням продовжити контракт», — заявляє заступник міністра Павло Ковтонюк.

Фактично всі кошти на фінансування галузі вже передані до Національної служби здоров’я України, з якою поступово підпишуть договори медичні установи. Ці ж договори стануть інструментом для регулювання та покарання: якщо договір буде розірвано в односторонньому порядку за ініціативою НСЗУ, то медзаклад залишиться без коштів для існування.

«Місцева влада може звільняти головного лікаря та звертатися до Служби з проханням продовжити контракт. Або місцева влада буде змушена самостійно утримувати таку поліклініку. Ми не будемо платити за корупцію, за те, щоб з пацієнтів брали гроші», — роз’яснює заступник міністра.

З одного боку, в такий спосіб у МОЗ планують створити прозорі умови для роботи медичних установ через чітке регулювання з фінансовою мотивацією. З іншого — нова система фінансування галузі за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом» має запрацювати лише з 1 липня. Медичні працівники досі не отримали гідні зарплати, які мали б зменшити кількість випадків отримання неправомірної вигоди.

Зазначимо, що в лікарнях Кременчука «процвітає» поняття благодійні внески. Але інколи подібні факти трапляються і у поліклініках. Кременчуцька газета просить читачів в разі стягнення з пацієнтів коштів у поліклініках телефонувати до нашої редакції за номером телефону 74-15-11 та повідомляти подібні факти. При цьому просимо вказувати де і за що саме з вас просили кошті і в разі надання чеку зберігати його, як доказ.

 

Олег Булашев

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися