Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

З 1 квітня з пацієнта лікарі, як би їм цього не хотілося, не зможуть брати кошти за ті послуги, які оплатить держава


27 февраля 2020 17:15

Про це заявляють у Нацслужбі здоров’я і обіцяють карати недбайливих. Представники влади Кременчука, плутаючись, роз’яснюють, коли пацієнти мають бути готові докладати свої кошти за лікування і обіцяють деякі незрозумілі питання з’ясовувати у Нацслужбі здоров’я.

Сьогодні в Кременчуці відбулося засідання ради госпітального підокругу, на якому обговорювали стратегію розвитку медзакладів підрозділу.

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Кременчуцького міськвиконкому Максим Середа, в підокрузі 31 медзаклад і 424 тис пацієнтів.

Стратегією розвитку медзакладів підокругу та лікарів, до якого входять Кременчук, Горішні Плавні, Кременчуцький, Козельщанський, Кобеляцький, Глобинський райони, передбачене головне завдання - мати здорову людину.   

У самому документі зазначені і проблемні питання: недоукомплектування штатів медперсоналом, неякісні дороги, по яких пацієнтів матимуть везти у лікарні, недостатнє фінансування медзакладів, необхідність оновлення матеріально-технічної бази лікарень, низька зарплата у молодшого та середнього медперсоналу, неплатоспроможність пацієнтів та інше.

Проте журналістів зацікавило питання того, чи будуть пацієнти після запровадження чергового етапу медреформи - з 1 квітня 2020 року платити за медпослуги, за які заплатить і держава.

«Ось наприклад, ви казали, що операція з видалення апендициту коштує близько 18 тис грн, а держава надає близько 6 тис грн. Тож що, 12 тис грн ви проситимете з пацієнта?» - запитали журналісти.

«Якщо вартість послуги не покриває ту суму, що надає держава, то, можливо, лікарня збиток братиме на себе або кошти платитиме пацієнт», - заявив М.Середа.

«Пацієнт має бути готовий заплатити кошти за ті ліки, за які не платитиме держава», - уточнює віце-мер Ольга Усанова.

Вона привела один з прикладів того, де пацієнт може платити кошти.

«Вам призначили ліки, які не прописані в послузі, яку оплатить Нацслужба здоров’я. Тоді пацієнт сам їх купуватиме. Про це йому казатиме лікар», - пояснила віце-мер.

А ось що робити, коли, наприклад, при гострому інфаркті одному пацієнту варто ставити один, а іншому - 5 стентів, то керівники міста ще не знають: чи то лікарня сама урегульовуватиме питання як бути, чи то пацієнт, якому слід більше ставити стентів заплатить за це. Наразі це питання ще з’ясовуватиме у Нацслужбі здоров’я (НСЗУ).

Редакція Кременчуцької газети зв’язалася з НСЗУ. Керівник прес-служби Національної служби здоров'я України Лілія Гудзь в категоричній формі спростувала можливість того, що з пацієнта на місцях братимуть кошти за ті послуги, які оплачує держава.

«Якщо це операція з видалення апендициту, то ми її оплачуємо і ніяких додаткових коштів ніхто не має права брати! Якщо з когось з пацієнтів кошти братимуть, то нехай з 1 квітня телефонує нам, ми такі лікарні будемо карати фінансуванням», - заявила Л.Гудзь.

Вона каже, що в законі не передбачено можливості співоплати послуги, за яку платить держава.

«З пацієнта можуть брати у лікарні кошти в разі того, що не оплачує НСЗУ, або якщо пацієнт прийшов до лікарні без направлення. Пацієнт, наприклад, знає, що йому слід вирізати апендицит, але прийшов без направлення, то за цю операцію він має заплатити, якщо його доставить швидка меддопомога, то ми за це заплатимо.

Також ми не платимо за планову стоматдопомогу», - заявила Л.Гудзь.

Нагадаємо, перше квітня на носі, але медикам не до жартів: нововведення в галузі змусять нервувати і кременчуцьких пацієнтів.

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться