Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 17 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

З 1 жовтня пацієнти зможуть отримати інсуліни за програмою «Доступні ліки»

 

12 серпня 2021 15:25

Пресреліз Національної служби здоров’я України.

Національна служба здоров’я України почне адмініструвати програму забезпечення інсулінами з 1 жовтня. Про це повідомляє установа. Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну. У пресрелізі запевняють, що НСЗУ відшкодує аптекам, які працюватимуть за договором зі Службою, вартість препаратів.

Окрім цього, з початком адміністрування програми НСЗУ кожен пацієнт зможе отримати потрібні препарати, гарантовані державою.

З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно (за умови запровадження та дотримання певних чітких правил). Програма реімбурсації інсулінів відкриває доступ до ліків для всіх громадян.

Щоб отримати інсуліни за програмою «Доступні ліки», пацієнту потрібно:

1.    відвідати ендокринолога

2.    отримати від ендокринолога індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну, і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я

3.    отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря

4.    інсуліни можна буде отримати в будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

Головна умова - аптека повинна мати договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Чи має аптека такий договір і чи бере участь у програмі реімбурсації - можна буде уточнити за номером 16-77. Це контакт-центр Національної служби здоров’я України. Де є найближча аптека з «Доступними ліками», можна перевірити й на сайті НСЗУ на дашбордах у розділі Е-дані.

Важливо зазначити, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог недостатньо, то сімейний лікар направляє пацієнта знову до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Тому головне, що повинен зробити пацієнт, - укласти декларацію з сімейним лікарем, щоб отримувати безоплатну медичну допомогу у повному обсязі в межах Програми медичних гарантій.

Як працюють доступні ліки у Полтавській області?

На сьогодні НСЗУ вже відшкодовує вартість ліків проти серцево-судинних захворювань (зокрема і профілактику інфарктів та інсультів), бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу.  Програма включає 293 лікарських засобів. 70 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Інші - з доплатою.

Щоб скористатися програмою, потрібно отримати електронний рецепт у сімейного лікаря.

Пацієнти можуть отримувати ліки незалежно від місця виписки рецепту та місця реєстрації у будь-якій аптеці з позначкою «Тут є доступні ліки».

76 % аптек Полтавщини, які працюють за програмою «Доступні ліки», знаходяться в радіусі 1 км від місць, де мешканці області уклали договір з сімейним лікарем. А 1,2 млн населення області мають укладені декларації з лікарем первинки.

З початку цього року за програмою «Доступні ліки» лікарі первинки у Полтавській області виписали понад 349 тис. рецептів. Найбільша кількість - понад 251 тисяча -  припадає на ліки від серцево-судинних захворювань.

З січня до програми приєдналися вперше  понад 18,7 тисяч пацієнтів. А загалом програмою користуються 128  тис. пацієнтів.

НСЗУ чітко виконує умови співпраці з аптечними закладами та вчасно виплачує кошти. У 2021 році НСЗУ відшкодувала аптекам області понад 12,4 млн грн. А за весь час адміністрування програми НСЗУ відшкодувала аптекам майже 65 млн грн.

 

За матеріалами НСЗУ

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися