
Вперше пам’ятник на місці відпочинку Петра І пошкодили 13 липня.
У липні на пам’ятнику зробили кілька написів і обмалювали червоною фарбою, а також влаштували перформанс з унітазом. Нині з пам’ятника та території довкола все прибрали.
Про це повідомляє кореспондентка ЗМІСТу 1 серпня.
Вперше пам’ятник на місці відпочинку Петра І пошкодили 13 липня. Тоді невідомі облили його червоною фарбою та написали на ньому «окупант». Пізніше додали ще один напис.
24 липня у Полтаві поруч із пам’ятником на місці відпочинку Петра І встановили унітаз із написами. Автор об’єкта назвав його твором мистецтва, який привертає увагу до міфологізації історії Полтавської битви російською пропагандою.
Ця пам’ятка має охоронний номер, її встановили у 1849 році. З цим монументом пов’язаний один з міфів довкола битви. На пам’ятнику вказано, що він приурочений до 27 червня 1709 року, коли російський цар Петро I прибув після баталії. Натомість у тодішніх історичних джерелах згадують про приїзд Петра лише 29 червня, а не одразу після Полтавської битви.
Пам’ятник споруджений на локації, де раніше знаходився будинок козака Магденка. У ньому жив комендант фортеці Олексій Келін.
Нагадаємо, що кожен пам’ятник битві в Полтаві – це пам’ятник міфу.
«Підходь до будь-якого й розповідай про фальсифікації. Ось, наприклад, наш пам’ятник коменданту Келіну. Облава розпочалася не 1 квітня, а 1 травня, а далі жителі міста в обороні участі не брали. Штурми 21-22 червня взяли зі щоденника Келіна, який Крьокшин друкував. Тут описані події з шаленим пафосом, але насправді купа неузгодженостей і вигадок. Присвята пам’ятника подіям чи датам у цій ситуації не означає, що так і було», – кажуть у музеї Полтавської битви.
За матеріалами ЗМІСТ