Кременчуцька газета
П'ятниця, 8 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

З пліснявою у кімнатах та деревом на даху: жахіття, у яких вимушені жити кременчужани на Молодіжному

28 жовтня 2022 08:30

Найближчої, найважчої зими в Україні їм треба буде витримати не лише загальнодержавні глобальні проблеми, а й ті, які торкаються лише їх.

У кімнатах з пліснявими стінами, мешканці будинку №5, що на вул. Молодіжна живуть багато років. Через те, що постійно з даху тече вода, вони не можуть ремонтувати власні кімнати, і з острахом чекають, що у них може статися замикання електрики. На якість ремонту впливає і тріщина будинку, яку може побачити кожний перехожий. Про це вони розповіли нам під час зустрічі, яка відбулася днями. Вони не лише розповіли, а й провели «екскурсію» по кімнатах, де не можливо жити; по вбиральням, у яких навряд хтось захоче знаходитися тривалий час.

І що лякає - кременчужани вже упродовж 10 років звертаються з проханням до мерії, управляючої компанії «Житлорембудсервіс», аби відремонтували покрівлю. Вони зазначають, що міський голова Віталій Малецький, управляюча компанія, колишній кандидат у депутати міської ради Михайло Коваленко та діючий депутат Олександр Березянський – усі знають про цю проблему.

«Але ніхто нас не чує, ми Богом забуті. Ми в них упоперек горла і ніхто, нічого не робить», - розповіла Марія, висловлюючи димку усіх мешканців будинку.

Кременчужанам повідомляють, що причина тому – відсутність коштів.

Втім дехто з мешканців, зокрема Тетяна Іванівна вважає, що їхнього будинку вже немає у переліку житлових будинків.

«Коли я принесла заяву до приймальні Малецького, мені сказала, що вашого будинку взагалі немає», - пригадує  події 2016 чи 2017 року Тетяна Іванівна.

Марія каже, що проживає у цьому будинку з 1990 року. За цей час, за її словами, у під’їзді 1 раз зробили косметичний ремонт.

«У нас у кімнаті ростуть гриби на стінці», - розповідає Олександра і запрошує до себе у гості до кімнати, що знаходиться на крайньому третьому поверсі.

Вона показує, що на даху будинку, саме над її кімнатою росте дерево. Позбутися його намагалися різними засобами, але все марно. Бо там, за словами Марії, велика кількість води, тому що дах провалився.

А ще мешканці будинку зауважують, що у цьому ж будинку для переселенців нещодавно відремонтували частину під гуртожиток. Тож днями тут побував мер міста Віталій Малецький, який заявив, що у поточному році дах ремонтувати ніхто не буде. Бо коштів немає.

Через велику кількість води, яка стікає за даху, у кімнатах стіни стали чорними через плісняву. Тому багато мешканців почали винаймати інше житло, зокрема ті, хто має маленьких дітей. Дехто закрив кімнати та виїхав у Польщу.

Мешканка Юлія розповіла, що через жахливий стан власної оселі також у 2019 році подавала заяву до міського голови стосовну ремонту покрівлі над її кімнатою. Однак у відповідь отримала лист, де зазначається, що департамент житлово-комунального господарства має надати ї відповідь в установлений термін. Відповідь вона дійсно отримала. У ній йшлося про те, що її звернення спрямоване для подальшого опрацювання до «Житлорембудсервісу». І додається, якщо жінка вважає, що їй завдано майнової моральної шкоди – мешканка може звернутися до суду.

Далі Тетяна Іванівна розповіла, що здебільшого ремонтні роботи мешканці проводять за власний кошт. І за цей час працівників «Житлорембудсервіс» тут не бачили. Проте таки пригадала - бачила їх лише один раз, коли нещодавно, за її словами, вони замінили трубу довжиною близько 3 м. Інші ремонтні роботи люди згадати не змогли.

Є ще одна проблема у цьому будинку.

«З торця зробили квартири для переселенців. І як же вони придумали їх нумерувати? У нас на першому поверсі квартири №1-4, і там 1-4», - на це неподобство вказує Марія і пропонує змінити нумерацію будинку, наприклад, додавши до частини, де мешкають переселенці, літеру «Б».

«Я прописана одна, а до мене підселили ще 6 людей. Над вирішенням цієї ситуації я б’юся з серпня місяця. Сусідці підселили 4 людей. Просто і там і там однакові номери квартир і у підсумку і з них - всі прописані начебто в одній квартирі», - продовжує Марія.

Тобто це додалися внутрішньо переміщені особи, які проживають у квартирі за аналогічним номером у цьому будинку. За словами Марії, вона спілкувалася з ними. І вони зауважили, що платять комунальні послуги за власним «корешком». Коли Марія запитала у відповідних служб, як позбутися цього непорозуміння, її відповіли, що пізніше буде перерахунок, а поки вона має сплачувати за загальну кількість зареєстрованих осіб. Бо розрахунковий рахунок не поділено.

«Коли мені була потрібна довідка про склад родини, і про те, що в мене немає боргів, я ходила у бухгалтерію. І запитую: «А чому мені накинули стільки-то (коштів, ред.)? У відповідь почула: «У вас половина (мешканців, ред.) не платить за комуналку, тому тим, хто платить, «накидають» гроші». Вона мені прямим текстом повідомила», - розповіла Тетяна Іванівна.

За словами Юлії, в управляючій компанії їй пояснили, що покрівлю відремонтують лише тоді, коли усі споживачі послуг погасять борги за комунальні послуги.

Але мешканці обурюються, бо не розуміють, чому ті, хто сплачує рахунки, мають відповідати за тих, хто не робить цього.

Тетяна Іванівна вказує, що вони сплачують чималі кошти за утримання будинку. Але двір ніхто не прибирає, навіть лампочку ніхто у під’їзді не замінить.

А ще, під час воєнного стану, коли ворожі ракети прилітають зокрема у район Молодіжного, мешканці будинку №5 не мають можливості ховатися в укритті. Бо, за їхніми словами, підвал затоплений водою. Найближче укриття знаходиться у сусідньому будинку, куди їх не пускають. Тож мають йти у школу №17. Але це не дуже близько, тому під час повітряної тривоги вони залишаються вдома.

 

Управляюча компанія не погоджується зі звинуваченнями

Чому у будинку не проводять необхідні ремонтні роботи? З таким питанням ми звернулися до керівництва управляючої компанії, зокрема Олександра Бондаренка.

Він розповів, що дійсно покрівля будинку знаходиться у аварійному стані. Аби її відремонтувати необхідно знайти щонайменше 500 тис грн. Управляюча компанія ці кошти має взяти з тих, які мешканці сплатили за надані послуги. Однак, за словами Бондаренка, 50% абонентів не розрахувалися з компанією.

За його підрахунками, за останні 4 роки мешканці мали сплатити 350 тис грн, але отримано лише 220 тис грн.

Тому й коштів не має.

Розуміючі, що навряд чи мешканці будинку погасять борги, «Житлорембудсервіс» направило лист до мерії, у якому просили виділити кошти з міського бюджету на капітальний ремонт покрівлі.  

А ще Бондаренко не погоджується зі звинуваченнями мешканців. Він розповів, що покрівлю декілька разів латали. Також проводилися роботи з підіймання сантехнічним мереж – а це чи мала праця. Але виконувати необхідні роботи у борг компанія не завжди може. Тож мешканці мають розуміти це та погасити борги.

 

На вирішення ситуації вплинула війна

У Департаменті житлово-комунального господарства нам підтвердили, що лист від «Житлорембудсервіс» вони отримали. Погоджуються вони й з тим, що покрівля будівлі дійсно знаходиться у аварійному стані. Тому розроблено відповідний проєкт (зокрема й на боротьбу з пліснявою), за кошторисом підрахована сума й видатків.

Тож роботи мали б розпочатися цього року. Однак повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України вплинуло на ситуацію. Адже усі капітальні видатки, які планувалися витрати на ремонт покрівлі та боротьбу з грибком, зараз не пропускає Казначейство. Тож мешканцям будинку №5 на вул. Молодіжній сподіватися на відновлення покрівля варто лише після війни.

Тож і ремонти, які за власний кошт роблять кременчужани у вбиральнях та кімнатах, поки зупиняться. Бо на їхню думку, поки будівля «просідає», вода тече з даху, оновлювати приміщення немає сенсу.

А ось питання щодо зміни нумерації будинку чи квартир у ньому поки залишається відкритим. Аби отримати коментар з цього приводу, ми зателефонували до комунального госпрозрахункового житлово-експлуатаційного підприємства «Автозаводське». Однак там нам рекомендували надіслати відповідний запит, на який пообіцяли надати відповідь. Ми так і зробимо.

Тож, як бачимо, мешканцям цього будинку найважчу зиму в Україні треба буде пережити не лише з глобальними проблемами, а й з тими, які торкаються лише них. І чиновники не поспішають надати допомогу тим, хто цього потребує.

 

Олена Сінтюріна

Фото, відео Олександр Попенка


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися