
Правоохоронці надали дані щодо криміногенної ситуації у нашому місті за І півріччя 2022 року у порівнянні з минулорічними.
З травня злочинність в Україні почала рости. Про це повідомляють у Міністерстві внутрішніх справ. Зазначається, що упродовж перших двох місяців війни в Україні спостерігалося зниження рівня правопорушень.
Однак, починаючи з травня цього року, ситуація почала змінюватися. Хоча загальна злочинність в Україні зменшилася протягом І півріччя 2022 року на 25% порівняно з минулим.
При цьому кількість умисних вбивств за пів року збільшилася більш ніж на 9%, також, порівняно з 2021 роком.
Поки що порівняно з минулим роком менше розбійних нападів, пограбувань та квартирних крадіжок.
Проте на 86% збільшилася кількість незаконних заволодінь транспортними засобами, порівняно з аналогічним періодом 2021 року.
А яка криміногенні ситуація у Кременчуці? Чи співпадає загальнодержавна статистика с місцевою? Аби отримати відповідь на це питання, ми надіслали інформаційний запит до Кременчуцького районного управління поліції, у якому просили надати дані щодо кількості зареєстрованих у нашому місті злочинів за І півріччя 2022 року. Щоб проаналізувати цифри, також запросили аналогічну інформацію за звітний період 2021 року. Окрім іншого отримали дані за І квартал поточного та минулого років.
Аналізуючи цифри, можна побачити, що з початку 2022 року, у порівнянні з минулим роком, зросла кількість вбивств (ст. 115 Кримінального кодексу України): 6 проти 2 відповідно. Цікаво, що у І кварталі 2022 та 2021 років зафіксували лише 1 такий випадок. Тобто 5 сталися упродовж квітня-червня.
Про одне з них стало відомо вранці 24 травня, коли на лавці біля однієї із багатоповерхівок на вул. Небесної Сотні виявили тіло чоловіка зі слідами насильницької смерті. Правоохоронці за кілька годин встановили, що в одній із квартир між трьома чоловіками виник конфлікт, який переріс у бійку. Внаслідок якої 48-річний кременчужанин отримав тілесні ушкодження не сумісні із життям. Аби приховати злочин, 34-річний та 31-річний чоловіки винесли тіло загиблого на вулицю та поклали на лавку біля під’їзду. Правопорушників затримано.
Ще один труп 27 лютого виявили в одному з під’їздів багатоповерхівки на вул. Європейській. Правоохоронці встановили, що 38-річний кременчужанин під час сварки ножем вбив 39-річного городянина. Зловмисника також затримано.
За звітній період активізувалися й шахраї (ст. 190 ККУ), адже з січня по червень цього року зареєстровано 133 випадків проти 104 минулорічної статистики.
Так, наприклад, наприкінці травня жінка хотіла придбати сіль. Знайшла продавця, сплатила йому 108 тис грн, але товар так і не отримала. Після платежу – «власник солі» перестав виходити на зв'язок.
Також у травні затримали двох кременчужан, які здавали в оренду неіснуюче житло для внутрішньо переміщених осіб. Загалом на їхній гачок потрапило понад 10 мешканців інших регіонів. Серед них–жінки з дітьми.
Частіше стали виявляти факти незаконного погодження зі зброєю: 22 проти 14 у І півріччі 22/21 років.
Один із таких випадків стався наприкінці травня, коли нацгвардійці на одному з блок-постів затримали чоловіка, у якого виявили предмет, схожий на холодну зброю.
Інший стався зовсім нещодавно – 4 серпня на вул. О.Білаша у 22-річного чоловіка патрульні виявили пістолет. На місце викликали слідчо-оперативну групу для з’ясування усіх обставин.
Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ст. 309 ККУ) також потрапило у статистку збільшення. Адже у І півріччі 2021 року було зареєстровано 21 порушення закону, а за пів року 2022 – вже 61, з них 19 – у 1 кварталі.
Але є позиції, за якими фіксується зменшення правопорушень. Зокрема, у рази зменшилася кількість грабежів (9 проти 40). Аналогічна ситуація спостерігалася й у І кварталі 22/21 (5/22 випадків).
У звітному періоді зареєстрували лише 2 випадки розбою (ст. 187 ККУ) проти трьох у минулому році. До Єдиного реєстру досудових розслідувань їх внесли у ІІ кварталі цього року.
Зменшилася й кількість крадіжок у І півріччі: 387 проти 594 та кількість зареєстрованих випадків незаконного заволодіння транспортними засобами (ст. 289 ККУ): 4 проти 7.
Тож, як бачимо, для когось зараз найголовніше допомогти Збройним силам України вибити російських окупантів з території України, а для інших війна не стала перешкодою для порушення законів.
Олена Сінтюріна