Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 5 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

За наїзд на жінку на тротуарі кременчужанин сплатить 78 тис грн штрафу

 

5 июня 2020 08:30

Із них 50 тис грн - моральної шкоди потерпілій.

29 травня 2020 року Автозаводський районний суд Кременчука при головуючому судді Олександрі Гусачу ухвалив рішення щодо водія (уродженця Кременчука, українця, не одруженого, водія по найму), який наїхав на пішоходу неподалік магазину.  

Як сказано у судовому реєстрі, аварія сталася 25 травня 2019 року приблизно о 08.00 по мокрому асфальту, в дворовому проїзді поміж будинків №49-А та буд. №39 по просп. Лесі Українки. Жінка йшла тротуаром, у цей же час водій, керуючи автомобілем Peugeot - Expert, їхавши заднім ходом по тротуарові, правими колесами автомобіля та лівими колесами по асфальтобетонному покриттю вище зазначеного дворового проїзду. Далі, не переконавшись у безпеці свого руху, порушив п.10.1, 10.9 Правил дорожнього руху, внаслідок чого допустив наїзд задньою частиною, керованого ним автомобіля на жінку-пішохода.

Висновок експерта № 538 від 9 жовтня 2019 року: у даній дорожній обстановці водій Peugeot - Expert не переконався в безпеці, розпочав рух заднім ходом, внаслідок чого допустив наїзд на пішохода, а отже в його діях вбачаються невідповідності з вимогами п.п. 10.1, 10.9 Правил дорожнього руху (ПДР), які з технічної точки зору знаходилися в причинному зв`язку з виникненням даної пригоди, а можливість запобігання даної аварії для нього полягала у виконанні вказаних вимог ПДР, для чого у нього не було будь-яких перешкод технічного характеру.

У результаті наїзду потерпіла отримала тілесні ушкодження у вигляді: черезвертлюговий багатоскалковий перелом лівої стегнової кістки зі зміщенням уламків, який утворився від здавлення, тиснення і ротації лівої нижньої кінцівки, внаслідок дії тупого, твердого предмету і є характерним для утворення його при наїзді колесом автомобіля на ділянку стегна, лівої нижньої кінцівки підекспертної. Характер, локалізація та механізм утворення ушкоджень не суперечить часу і обставинам, на які вказує підекспертна. За ступенем тяжкості визначаються як ушкодження середнього ступеню тяжкості, за критерієм тривалого розладу здоров`я.

Черезвертлюговий багатоскалковий перелом лівої стегнової кістки зі зміщенням уламків утворився від здавлення, тиснення і ротації лівої нижньої кінцівки, внаслідок дії тупого, твердого предмету і є характерним для утворення його при наїзді колесом автомобіля на ділянку стегна, лівої нижньої кінцівки підекспертної. Характер, локалізація та механізм утворення ушкоджень не суперечить часу і обставинам, на які вказує підекспертна. За ступенем тяжкості визначаються як ушкодження середнього ступеню тяжкості, за критерієм тривалого розладу здоров`я.

 З урахуванням вище викладеного, суд прийшов до висновку, що для виправлення та перевиховання обвинуваченого , попередження нових кримінальних правопорушень, йому мають призначити необхідне й достатнє покарання у виді  штрафу, в межах санкції статті, яка передбачає відповідальність за скоєне.

Враховуючи особу винного, той факт, що обвинувачений працює водієм по найму,  іншої спеціальності ніж водій не має, суд вважає за можливе не застосовувати до нього додаткового покарання як позбавлення права керування транспортними засобами.

Враховуючи вищевикладене,  суд визнав винним водія у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України. Та  призначиі йому покарання у виді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн без позбавлення права керувати транспортними засобами.

Також зазначене стягування з нього на користь  держави в особі фінансового управління виконавчого комітету Кременчуцької міської Ради в місцевий бюджет м Кременчука на р/р НОМЕР_3 в ГУДКСУ в Полтавській області, код ЄДРПОУ 37965850, МФУ 899998 кошти, витрачені на стаціонарне лікування потерпілої у сумі 20575 (двадцять тисяч п`ятсот сімдесят п`ять) грн 21 коп.

Також з авто страхової компанії на користь потерпілої вирішено стягнути  35487,98 грн (тридцять п`ять тисяч чотириста вісімдесят сім) гривень 98 коп в рахунок відшкодування матеріальної шкоди та 1774,39 грн. (одну тисячу сімсот сімдесят чотири) гривні в рахунок відшкодування моральної шкоди.

Також вирішено стягнути на користь потерпілої 50000 ( п`ятдесят тисяч ) грн в рахунок відшкодування моральної шкоди.

В іншій частині позовних вимог потерпілої відмовити.

Арешт накладений ухвалою слідчого судді Автозаводського районного суду Кременчука від 28 травня 2019 року на тимчасово вилучене майно при проведенні огляду 25 травня 2020 року, а саме: автомобіль Peugeot – Expert - скасувати.

Процесуальні витрати пов`язані із залученням експерта на суму 942 грн 06 коп. стягнути з винуватця на користь держави.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через  Автозаводський районний суд Кременчука протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

 

 

Ліна Романченко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться