Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

За останній тиждень стало відомо про загибель 26 захисників з Полтавщини

23 січня 2023 13:45

Вічна Пам'ять Героям!

Упродовж останнього тижня офіційні джерела повідомили про загибель на війні проти російських окупантів ще 26 військових, життя яких було пов’язане з Полтавською областю. Це Володимир Масленко, Вадим Панов, Віталій Вернидуб, Юрій Дзюба, Микита Клєцков, Дмитро Кішинець, Віталій Лінський, Андрій Скрипник, Максим Спиридонов, Богдан Надутік, Сергій Почеп, Віктор Конюшенко, Іван Киркуш, Андрій Кожем’як, Валентин Криворучко, Андрій Луцай, Микола Рибалко, Володимир Колодний, Максим Чистяков, Олександр Тутко, Олександр Бодаква, Анатолій Сухомлин, Анатолій Петренко, Станіслав Барило, Володимир Полістрант та Євгеній Бойко.

За інформацією Пирятинської міської ради, 28 квітня 2022 року в районі села Озерне Краматорського району Донецької області внаслідок обстрілу ворожої ДРГ загинув Масленко Володимир Михайлович — старший сержант, командир відділення взводу матеріального забезпечення 43-ї окремої артилерійської бригади (в/ч А3085).

Забрати тіло та офіційно підтвердити смерть Захисника вдалося лише після деокупації Озерного.

Воїн народився 19 лютого 1966 року в селі Червонознам'янка (нині — Знаменка) Карлівського району. На Пирятинщину доля привела чоловіка на початку 90-х років – він приїхав працювати на будівництво села Нові Мартиновичі. З 1993 року проживав у селі Калинів Міст, протягом багатьох років працював кранівником у Новомартиновицькому комунгоспі. На захист Батьківщини став ще у 2017 році. У загиблого Героя залишилися дружина та сини.

За інформацією Зіньківської міської ради, в районі міста Бахмут Донецької області під час виконання бойового завдання загинув Панов Вадим Володимирович

Воїн народився 20 вересня 1991 року в смт Маломиколаївка Ровеньківського району Луганської області. У 1997 році родина переїхала до села Пишненки Зіньківської громади. Вадим закінчив Пишненківську середню школу, навчався у Зіньківському професійно-технічному училищі, де здобув професію водія.

У 2009 році проходив військову службу у Житомирському військовому інституті імені С.П. Корольова, працював водієм-далекобійником на різних підприємствах. У перші дні війни записався до місцевої тероборони Пишненківського старостату. У березні 2022 року був призваний до лав ЗСУ. З 10 вересня 2022 року він вважався зниклим безвісти.

У загиблого залишилася дружина та маленька донечка. 

За інформацією Горішньоплавнівської міської ради, 21 грудня 2022 року в районі села Водяне Волноваського району Донецької області при виконанні бойового завдання з вогневого прикриття наших військових підрозділів загинув Вернидуб Віталій Миколайович — матрос морської піхоти ЗСУ.

Воїн народився 26 квітня 1984 року в місті Лебедині Сумської області. У 1998 році закінчив Лебединську загальноосвітню школу № 2. Згодом навчався у Кременчуцькому навчально-курсовому комбінаті, отримав декілька спеціальностей будівельно-монтажного напрямку. У 2015 році переїхав до Горішніх Плавнів. Працював електрогазозварювальником на підприємствах, що обслуговують Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат. Останні роки працював на підприємстві «Редутський кар’єр» електрогазозварювальником у гірничому цеху. У травні 2022 року був мобілізований на російсько-українську війну.

За інформацією Кременчуцької міської ради, 5 січня в районі міста Соледар Бахмутського району Донецької області в результаті ракетного удару загинув Дзюба Юрій Михайлович — стрілець кулеметного взводу 4-ї окремої танкової бригади (в/ч А7015).

Воїн народився 11 липня 1974 року у Кременчуці. Проживав у передмісті — у селі Кривуші. Тривалий час працював на нафтопереробному заводі, дійшов до посади заступника начальника цеху № 16. На початку повномасштабного вторгнення намагався записати в тероборону, але його спеціальність танкіста тоді не згодилася. Був мобілізований до лав ЗСУ у листопаді 2022-го. У загиблого залишилася дружина та матір.

За інформацією громадського діяча Артема Ряси, 8 січня у районі міста Кремінна Сєвєродонецького району Луганської області внаслідок артилерійського обстрілу загинув Клєцков Микита Олегович — старший матрос, навідник 137-го батальйону 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського.

Воїн народився 4 липня 1995 року у Кременчуці. Закінчив кременчуцьку школу № 27 та ПТУ № 22. Проходив службу в Батальйоні почесної варти, церемоніальному підрозділі українського Президентського полку. Потім був вояком десантно-штурмового війська. Неодноразово захищав Україну у гібридній війні з росією у зоні АТО/ООС. Восени 2022 року отримав поранення, а потім повернувся на фронт до своїх побратимів, яких він не зміг залишити. 

За інформацією Полтавського об'єднаного міського ТЦК та СП, 8 січня у районі міста Красногорівка Покровського району Донецької області внаслідок танкового обстрілу загинуло двоє військових з Полтавського району:

Кішинець Дмитро Анатолійович — солдат, стрілець 13-го стрілецького батальйону в/ч А7097. Воїн народився 23 червня 1982 року. Проживав у Полтаві. Став до лав ЗСУ у лютому 2022 року.

Лінський Віталій Вікторович — солдат, кулеметник 13-го стрілецького батальйону в/ч А7097. Воїн народився 1 червня 1977 року. Проживав у селі Ковалівка Полтавської громади. Став до лав ЗСУ у лютому 2022 року.

За інформацією Решетилівської міської ради, 8 січня у районі міста Красногорівка Покровського району Донецької області загинув Андрій Скрипник — солдат, помічник гранатометника в/ч А7097. Воїн народився у 1982 році. Проживав у селі Покровське Решетилівської громади. Став на захист рідної землі у лютому 2022 року. У загиблого залишилися батьки та дружина.

За інформацією Кременчуцького районного ТЦК та СП, 8 січня в районі міста Авдіївка Покровського району Донецької області загинув Спиридонов Максим Сергійович — старший солдат, стрілець механізованого відділення 110-ї окремої механізованої бригади (в/ч А4007).

Воїн народився 13 травня 1991 року у Кременчуці. Навчався у школі № 16, закінчив професійно-технічне училище № 29 й кілька років працював на Крюківському вагонобудівному заводі. Встав на захист України від російських окупантів у листопаді 2022-го року. У загиблого залишилася матір, дружина та донька.

За інформацією Миргородської міської ради, 8 січня в районі міста Соледар Бахмутського району Донецької області загинув 49-річний Надутік Богдан Петрович, головний сержант, мешканець Миргорода.

За інформацією АТ «Полтаваобленерго», 9 січня у районі міста Красногорівка Покровського району Донецької області внаслідок артилерійського обстрілу загинув Почеп Сергій Миколайович — солдат, стрілець 13-го стрілецького батальйону в/ч А7097.

Воїн народився 16 листопада 1972 року у селі Ваці Терешківської громади Полтавського району. Багато років працював електрогазозварником, водієм на підприємствах Полтави, а у 2019 році перейшов працювати до енергетичної компанії водієм служби транспорту та логістики. Став на захист України добровольцем у лютому 2022 року.

За інформацією Полтавського об'єднаного міського ТЦК та СП, 11 січня у районі села Кліщіївка Бахмутського району Донецької області загинув Конюшенко Віктор Володимирович — капітан, командир танкового взводу 60-ї окремої механізованої бригади (в/ч А1962).

Воїн народився 4 жовтня 1975 року. Проживав у Полтаві. Працював інженером з приймання локомотивів регіональної філії «Південна залізниця». Був мобілізований до лав ЗСУ у квітні 2022 року. У загиблого залишилися батьки, дружина та діти.

За інформацією Миргородської міської ради, 12 січня поблизу села Побєда Покровського району Донецької області загинув Киркуш Іван Васильович — солдат, стрілець-зенітник 1-го ракетного взводу зенітної ракетно-артилерійської батареї 79-ї окремої десантно-штурмової бригади (в/ч А0224).

Воїн народився 27 листопада 1997 року у багатодітній миргородській родині. Після 9 класів Миргородської школи № 9 продовжив навчання у Хомутецькому фаховому коледжі, який закінчив із відзнакою  за спеціальністю технологія виробництва і переробки продукції тваринництва. З серпня 2022-го виконував бойові завдання на пекельному сході держави. У загиблого залишилася дружина та маленька донечка.

За інформацією АТ «Полтаваобленерго», 13 січня у районі міста Красногорівка Покровського району Донецької області загинув Кожем’як Андрій Романович — молодший сержант, командир відділення морської піхоти.

Воїн народився 25 липня 2001 року у селі Зінці Терешківської громади. Закінчив Полтавський політехнічний фаховий коледж. У березні 2020-го влаштувався на свою першу роботу — на посаду електромонтера з експлуатації розподільних мереж 3 групи Полтавської дільниці районних електромереж Полтавської об’єднаної філії АТ «ПОЕ». У жовтні 2020-го був призваний на строкову службу. Оголошена російською федерацією повномасштабна війна змусила бійця перейти на контракт і вкотре мужньо стати на захист своєї Батьківщини. У загиблого залишилися батьки, сестра, дружина та донька.

За інформацією Світловодської міської ради, 13 січня у районі села Новомихайлівка Покровського району Донецької області загинув Криворучко Валентин Олександрович — солдат, водій десантно-штурмового взводу.

Воїн народився 28 травня 1993 року. Проживав у Світловодську та Кременчуці. Був мобілізований до лав ЗСУ у вересні 2022 року. У загиблого залишилася дружина та двоє дітей.

За інформацією Миргородської РВА, 14 січня у районі міста Соледар Бахмутського району Донецької області внаслідок артилерійського обстрілу загинув 36-річний солдат Луцай Андрій Сергійович з Гадяча.

За інформацією Полтавського обласного ТЦК та СП, 15 січня поблизу смт Білогорівка Сєвєродонецького району Луганської області внаслідок артилерійського обстрілу загинув 36-річний Рибалко Микола Вікторович, мешканець міста Заводське Миргородського району. У загиблого залишилася дружина та син.

За інформацією Миргородської РВА, 16 січня у районі міста Соледар Бахмутського району Донецької області загинув Колодний Володимир Анатолійович — молодший сержант, командир 1-го стрілецького відділення 1-го стрілецького взводу 2-ї стрілецької роти 116 окремої бригади територіальної оборони (в/ч А7314).

Воїн народився 13 листопада 1970 року у Миргороді. Навчався у Миргородській школі № 1. Працював у міліції та ДАІ. У перші дні війни без вагань встав на захист України. У загиблого залишилася дружина та донька..

За інформацією департаменту корпоративних комунікацій компанії Ferrexpo в Україні, 16 січня у районі міста Соледар Бахмутського району Донецької області в результаті танкового обстрілу загинув Максим Чистяков.

Воїн народився 12 березня 1998 року у селі Олександрівка на Полтавщині. У 2017 закінчив Вище професійне гірничо-будівельне училище міста Горішні Плавні, отримавши спеціальність слюсаря-ремонтника. У червні 2018 року розпочав трудову діяльність у ремонтно-сервісному цехові Полтавського ГЗК, де працював до грудня 2018 року. Повернувся на підприємство у квітні 2022 року як слюсар-ремонтник цеху виробництва окатків, а у серпні 2022 року розпочав службу в ЗСУ за контрактом.

За інформацією Лохвицької міської ради, 17 січня в районі села Водяне Волноваського району Донецької області внаслідок мінометного обстрілу загинув Тутко Олександр Сергійович — старший солдат, бойовий медик механізованої роти.

Воїн народився 16 липня 1985 року у місті Лохвиця. Навчався у Лохвицькій ЗОШ №1. Після закінчення 11 класів вступив до Заводського технікуму харчових технологій, який закінчив у 2004 році. З травня 2004 року по листопад 2005 року проходив строкову військову службу. У мирному житті до початку повномасштабного вторгнення працював водієм у ТОВ «Європа Транс-Агро». Був мобілізований до лав ЗСУ у лютому 2022 року. У загиблого залишилися батьки, донька, брат та сестра.

За інформацією Глобинської міської ради, 17 січня в районі села Моначинівка Куп’янського району Харківської області загинув 44-річний лейтенант Бодаква Олександр Леонідович, мешканець Глобиного.

За інформацією Комишнянської селищної ради, 18 січня поблизу міста Бахмут Донецької області загинув головний сержант Сухомлин Анатолій Миколайович.

Воїн народився 31 травня 1985 року в селі Попівка. Навчався у місцевій школі та у Миргородському СПТУ № 44, де отримав спеціальність водія-електрика. Після демобілізації повернувся у рідне село, працював на будівництві. Був мобілізований до лав ЗСУ у березні 2022 року.

За інформацією Нехворощанської сільської ради, 19 січня в районі смт Благодатне Волноваського району Донецької області внаслідок бойового зіткнення з противником загинув Петренко Анатолій Володимирович.

Воїн народився 13 грудня 1973 року в Нехворощі. У 1991-му з відзнакою закінчив місцеву школу. Певний час жив у рідному селі, займався підприємницькою діяльністю, потім пішов навчатися до Полтавського державного аграрного університету, де здобув спеціальність агронома. У 2014 році отримав другу вищу освіту в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка зі спеціальності «інженер-механік нафтових і газових промислів».

З 2004 року постійно жив у Полтаві. До 2017 року працював на ПП «Полагропром», де пройшов службовими сходинками від торгового агента до начальника відділу продажу. Далі до 2022 року працював менеджером з продажу в ТОВ «Чуб Агроконцепт». Після повномасштабного вторгнення російських окупантів добровольцем пішов до війська та захищав країну.

У загиблого залишилася мама, сестра, дружина та дві доньки.

За інформацією Хорольської міської ради, 20 січня у Дніпропетровській обласній лікарні імені І.І.Мечникова помер Барило Станіслав Миколайович — капітан, командир 1-ї стрілецької роти 116-ї окремої бригади територіальної оборони.

Воїн народився 18 вересня 1966 року. Мав вищу освіту. Після місцевих виборів 2002 року працював на посаді сільського голови колишньої Грушинської сільської ради, пізніше виконував обов’язки старости в Новоаврамівській сільській ОТГ до реформи децентралізації.

Був призваний за мобілізацією 25 лютого 2022 року. Смертельне поранення отримав 18 січня на спостережному посту ротного опорного пункту в районі населеного пункту Соледар Донецької області. Лікарі боролися за його життя, але від отриманих поранень серце не витримало і за два дні навіки зупинилося. У загиблого залишилася дружина, син та донька.

За інформацією Миргородської РВА, 20 січня в районі міста Соледар Бахмутського району Донецької області загинуло двоє бійців 116-ї окремої бригади територіальної оборони (в/ч А7314), мешканці Миргородської громади: 21-річний солдат Полістрант Володимир Миколайович та 40-річний старший солдат Бойко Євгеній Анатолійович. Обидва воїни були мобілізовані до лав ЗСУ у лютому 2022 року.

Вадим був випускником Коледжу імені Миколи Гоголя Національного університету імені Юрія Кондратюка. У закладі згадують його студентом: «Спортсмен, активний учасник та переможець всіх змагань, чесний, відвертий, вірний товариш, чемний та врівноважений. Скільки планів на майбутнє залишилося не реалізованими… Гірко усвідомлювати, що рашисти знищують молоде покоління справжніх українців, цвіт нації!».

Нагадаємо, Військові ридали навзрид: Кременчук прощається із загиблим на війні солдатом Спиридоновим

«З перемогою повернуся додому»: у останню путь провели керівника кременчуцького підприємства, який загинув на війні

 

 

За матеріалами

видання «Полтавщина»


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися