Ми в Telegram

 

Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 28 Вересня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

За подачкою – до мерії: матеріальну допомогу у Кременчуці доводиться чекати по півроку

 

11 грудня 2019 16:40

Виплату допомоги від міста городянам систематично затримують. Нерідко люди за час очікування вже встигають власним коштом оплатити операцію чи курс хіміотерапії – а таких потрібних грошей все немає. І це при тому, що місцеві топ-чиновники отримують матдопомогу вчасно, а суми одноразових виплат «для себе, коханих» майже завжди перевалюють за 40 тис грн.

Кременчужанка Людмила (ім’я змінено) розповіла, що її свекруха – онкохвора. Певний час здавалося, ніби все позаду, і недугу вдалося побороти, однак стався рецидив.

«Ми ще у травні цього року звернулися за матеріальною допомогою у мерію. Здали всі необхідні документи. Приходила спеціальна комісія, яка обстежила умови проживання свекрухи. І все. Грошей і досі немає. Вже їй і хіміотерапію зробили (ми платили свої гроші), а матеріальна допомога десь зависла», – розповіла жінка.

«Яке приниження: ніби просиш милостиню»

Кременчужанка вражена, що до мерії доводиться ходити, ніби випрошуючи подачку.

«У свекрухи педагогічний стаж понад 44 роки! І яке приниження: ніби просиш милостиню у людей, яким років іноді менше, ніж вона пропрацювала вчителем. І чи врятують ситуацію ті декілька тисяч, які коли-небудь таки дадуть небожителі виконкому? Що вони порівняно з тими сумами, які ми вимушені платити за лікування?» – обурюється жінка.

Ще одна кременчужанка звернулася до нашого видання з подібною проблемою: вона подала всі необхідні документи в мерію ще у липні. Вже ось і кінець року, а грошової допомоги й досі немає.

Про довжелезні затримки із вищезгаданими виплатами говорила у жовтні на сесії міської ради і кременчужанка Валентина Трофименко. З трибуни жінка оголосила широкому загалу про те, що виплати затримують на кілька місяців.

Ось і виходить, що таких потрібних грошей (а документи на матеріальну допомоги подають кременчужани, які опинилися у скрутних життєвих умовах, або ті, кому конче потрібні кошти на лікування) людям доводиться чекати надто довго.

А це тисячі й тисячі містян. Адже, як повідомили нашій редакції у департаменті соціального захисту населення і питань АТО, протягом 10 місяців 2019 року від городян надійшло 3 тисячі 353 звернення щодо надання матеріальної допомоги. Для порівняння: за весь 2017 рік – 3 тис 579, 2018 рік – 3 тис 977.

Чиновники не заперечують, що цього року виплати затримують. Так, станом на початок листопада у Кременчуці матдопомогу виділено 3 тисячам 011 містянам на суму 6 млн 285 тис грн, з них профінансовано 4 млн 958 тис грн. Понад 1 млн 300 тис грн десь зависли. Причину в мерії не називають. На 2020 рік в бюджет заклали суму не бульшу, ніж в 2019 році – 6 млн 857 тис грн.

Кому 200 грн, а кому 10 тис грн

У відповіді на наш інформаційний звіт нам повідомили про розмір грошової допомоги від міста. Мінімальна сума у 2019 році становить 200 грн, а максимальна – 30 тис грн. А ось чи змінять їх наступного року – не знають.

«Збільшення розміру мінімальної суми залежить від суми коштів, передбачених на виплату матеріальної допомоги у 2020 року та від кількості звернень громадян», – йдеться у відповіді.

На момент, коли готувався матеріал (5 грудня), було невідомо, яку цифру на матдопомогу заклали в міському бюджеті наступного року.

Тут варто нагади, що на таку підтримку можуть розраховувати лише зареєстровані мешканці Кременчука. Загальна сума визначається на весь рік і фінансується відповідно до помісячного плану асигнувань. У мерії зазначають: розмір матеріальної допомоги визначають індивідуально у кожному випадку, після засідання комісії, зважаючи на мотивацію звернення.

«При визначенні розміру допомоги або за відмови її надати комісія обов’язково бере до уваги низку обставин: вік, стан здоров’я заявника, його матеріальний і сімейний стан, наявність родичів і опікунів, які зобов’язані його утримувати, клопотання депутатів, установ, громадських організацій тощо», – повідомили у відповіді на інформаційний запит.

За яких підстав дадуть допомогу від міста

Матеріальну допомогу один і той самий громадянин може отримати не більше одного разу на рік.

На неї можуть розраховувати у виняткових випадках. У разі виявлення чи ускладнення хвороби, лікування з хірургічним втручанням, смерті близьких родичів, стихійного лиха, катастрофи, повені тощо.

Також у наданні матеріальної допомоги можуть відмовити. Найчастіше це трапляється, коли люди надають неповний комплект документів; коли є повторне звернення, якщо попереднє не було задоволено; коли заявник відмовляється складати акт обстеження матеріально-побутових умов тощо.

У департаменті соціального захисту населення і питань АТО нагадують, що матеріальну допомогу надають на підставі письмової заяви громадянина, клопотання керівника організації чи установи, звернення депутатів усіх рівнів, акта обстеження матеріально-побутових умов.

Щодо подачі заяви на матдопомогу – її треба віднести в управління по роботі зі зверненням громадян (приміщення міськради) за адресою площа Перемоги, 2, кімната 127. Тут розкажуть і про необхідний пакет документів. Попередньо інформацію можна дізнатися за телефонами: 3-00-54, 098 -988-31-33.

Як обстежують матеріально-побутові умови

До заявника додому приходять спеціалісти по роботі з населенням Автозаводської чи Крюківської райадміністрацій або спеціалісти департаменту соціального захисту населення і питань АТО. На основі обстеження матеріально-побутових умов складають акт. Він є одним з аргументів надання чи не надання допомоги. Акт подають на розгляд постійно діючої комісії з вирішення питань про надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення, створеної при міськвиконкомі. Однак останньою точкою у процесі є затвердження отримання грошей від міста розпорядженням мера. Документ розміщують на офіційному сайті міськради, і ця інформація є у вільному доступі.

Матеріальну допомогу призначають і до певних дат

У Кременчуці традиційно є декілька дат, до яких гроші отримують ветерани, інваліди та представники інших категорій. Так щороку виплати вони отримують з нагоди Дня Перемоги над нацизмом, Дня визволення Кременчука і т.п. Тоді подаються не клопотання від окремих громадян, а списки від громадських організацій та установ. Зазвичай тут суми – по 1 тис грн кожному.

Варто відзначити, що в останні роки на матеріальну допомогу можуть розраховувати також демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО (операції об’єднаних сил), постраждалі учасники революції Гідності та інші.

Нагадаємо, у Кременчуці існує черга на отримання мат допомоги.

Депутати обурюються, що через затримки не всі кременчужани дочекались матеріальної допомоги від міста.

Три заступника міського голови у квітні отримали матдопомогу майже по 50 тис грн кожний

У серпні міському голові нарахували мат допомогу у розмірі 56 тис 720 грн.

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися