Кременчуцька газета
Четверг, 22 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

За «захист» інтересів померлої жінки горе-адвокатку Бехтер таки позбавили права на заняття адвокатською діяльністю (Доповнено)

4 листопада 2022 10:15

Рішення прийняла Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури (ВКДКА) вчора на своєму сайті оприлюднила рішення, що стосується відомої своїми діями у Полтавській області горе-адвокатки Лілії Бехтер, яка "заключила" угоду на обслуговування з померлою жінкою!

Цю резонансну справу про земельні махінації за участю адвокатки Л.Бехтер висвітлювали ЗМІ і вона наробила багато галасу в Семенівському районі, де мешканці сіл намагаються відновити правду.

Щодо самої адвокатки Лілії Бехтер, то у травні цю шокову справу, коли жінка померла раніше, а горе-адвокатка Лілія Бехтер якимось чином начебто уклала з нею договір про надання їй правової допомоги, розглянула дисциплінарна палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області (КДКА) і тоді її члени лише оголосили адвокатці попередження.

«У діях Бехтер наявний склад дисциплінарного проступку... Оголошуємо їй попередження... Наше рішення можна оскаржити протягом 30 діб», - заявив в.о. голови КДКА, голова дисциплінарної палати Ігор Гонжак.

З цим не погодився представник скаржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтавазернопродукт"», адвокат Віктор Маслюк і подав скаргу на рішення дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 25.05.2022 року до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарна комісії адвокатури України.

В.Маслюк у скарзі зазначив, що на його думку адвокат Л.Бехтер порушила вимоги Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та Правила адвокатської етики та просив застосувати до неї дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю.

Короткий виклад позиції та доводів учасників дисциплінарного провадження

Скаржник не згоден з рішенням КДКА Полтавської області. Вважає, що застосований вид дисциплінарного стягнення не відповідає характеру та ступеню вчиненого адвокатом Л.Бехтер дисциплінарного проступку, оскільки не враховано всіх обставин та доказів.

Зазначає, що ТОВ «Полтавазернопродукт» 11.05.2021 р. звернулося до Семенівського районного суду Полтавської області з позовною заявою про визнання недійсною угоди від 03.11.2017 р. щодо розірвання договору оренди землі, укладеного між ним та Марією Т.

Ухвалою суду від 20.05.2021 р. відкрито провадження у справі, проте відмовлено у відкритті провадження відносно Марії Т., у зв’язку з встановленням обставини, що вона знята з реєстраційного обліку, у зв’язку зі смертю.

Проте, на адресу ТОВ «Полтавазернопродукт» надійшов відзив від 14.07.2021 р. від адвоката Л.Бехтер в інтересах відповідача Марії Т.

Адвокат Лілія Бехтер в даному відзиві зазначила, що між нею та Марією Т. укладено договір про надання правової допомоги, на підтвердження чого додала в матеріали справи оригінал ордеру про надання правової допомоги Марії Т., також в даному відзиві виклала пояснення щодо обставин справи від імені відповідача Марії Т..

Віктор Маслюк зазначає, що адвокат Л.Бехтер не могла укласти договір про надання правової допомоги з Марією Т., так як остання померла за 4 місяці до дати укладення вказаного договору, чим у черговий раз завідомо неправдиво повідомила суд повноваження представляти іншу особу в суді та діяла виключно в інтересах ТОВ «Райземінвест», інтереси якого також представляє у цій справі.

В.Маслюк пише, що зазначені скаржником обставини вказують на наявність у діях адвоката Лілії Бехтір складу дисциплінарного проступку, передбаченого п. 3 ч. 2 ст. 34 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а саме – недотримання у своїй професійній діяльності ст. 7 Правил адвокатської етики, оскільки у своїй професійній діяльності адвокат зобов’язаний використати свої знання та професійну майстерність для належного захисту та представництва прав та законних інтересів клієнта, дотримуючись чинного законодавства України, сприяти утвердженню та практичній реалізації принципів верховенства права та законності. Скаржник вважає застосований вид дисциплінарного стягнення таким, що не відповідає характеру та ступеню вчиненого адвокатом Л.Бехтер проступку, оскільки не враховано всіх обставин та доказів, просить скасувати прийняте КДКА рішення та застосувати до Л.Бехтер дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю.

В.Маслюк наголошує, що висновок дисциплінарної палати КДКА Полтавської області про те, що жодних негативних наслідків дисциплінарним проступком адвоката Л.Бехтер не було завдано доньці померлої Марії Т., є помилковим, оскільки предметом розгляду дисциплінарної справи було надання правової допомоги на підставі договору від 12.07.2021 р. Марії Т, яка померла 11.03.2021 р.

На думку скаржника, зі змісту відзиву на позовну заяву, який було подано до суду, чітко йде мова про представництво інтересів Марії Т., яка померла 11.03.2021 р., тобто адвокат Л.Бехтер діяла не в інтересах клієнта, оскільки, підписала процесуальні документи та виклала факти, які їй нібито повідомила Марія Т., яка на день підписання договору про надання правової допомоги була померлою та не могла повідомити інформацію про обставини подій, що стали предметом спору та свою позицію в даних правовідносинах.

Скаржник приходить до висновку, що дії адвоката полягали в умисному прихованні фактів на користь інших осіб та введення в оману суду та інших учасників судового процесу; порушують закони України та нормальне функціонування системи правосуддя, чим саме приводять до підриву честі, гідності, престижу адвокатури та адвокатської діяльності.

Письмових заперечень від адвоката Лілії Бехтер на скаргу представника скаржника адвоката В.Маслюка, до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури не надходило.

З матеріалів дисциплінарної справи, а саме з Витягу з протоколу засідання дисциплінарної палати КДКА Полтавської області від 25.05.2022 р., наданих КДКА Полтавської області, вбачається, що адвокат Л.Бехтер у своїх поясненнях на засіданні КДКА зазначила, що помилково зазначила у ордері, як на підставу повноважень адвоката на надання правової допомоги, договір від 12.07.2021 р., начебто укладений з Марією Т. Згодом вона вказала, що договору про надання правової допомоги з померлою не укладала.

Мотиви та висновки ВКДКА

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, дослідивши пояснення та аргументи представника скаржника Віктора Маслюка на рішення дисциплінарної палати КДКА Полтавської області від 25.05.2022 року відносно адвоката Л.Бехтер, об’єктивно оцінивши висновки, мотиви прийнятого рішення, обставини справи та наявні докази, приходить до висновку, що адвокат Л.Бехтер допустила грубе одноразове порушення правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури України.

Адвокат грубо порушила абзаци 1, 3 статті 7, абз. 1, 3 статті 12 Правил адвокатської етики. Про грубість дій адвокатки свідчить те, що порушено одні з основних принципів адвокатської діяльності – принципи верховенства права та законності.

Вищезазначені дії адвоката підривають авторитет адвокатури України, оскільки вона використала свої знання не для належного захисту й представництва прав та законних інтересів клієнта, та не з метою надання правової допомоги, хоча згідно статті 131-2 Конституції України адвокатура в Україні діє для надання професійної правничої допомоги.

Тобто, адвокат повинен стояти на захисті громадян, а не переслідувати інші інтереси під прикриттям здійснення адвокатської діяльності.

При визначенні виду дисциплінарного стягнення ВКДКА, враховуючи всі обставини вчинення дисциплінарного проступку адвокатом Л.Бехтер, дійшла до висновку, що допущене адвокатом порушення кваліфікується як грубе одноразове порушення правил адвокатської етики, що підриває авторитет адвокатури України, що є підставою для застосування дисциплінарного стягнення відповідно до пункту 4 частини 2 статті 32 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст. 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, вирішила:

- Скаргу представника скаржника Товариства з обмеженою відповідальністю «ІПК «Полтавазернопродукт», адвоката В.Маслюка, – задовольнити.

- Рішення дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області від 25.05.2022 року про притягнення адвоката Л.Бехтер до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у вигляді попередження, – скасувати.

- Ухвалити нове рішення про притягнення адвоката Л.Бехтер  до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України.

Відповідно до ч. 7 ст. 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури може бути оскаржено до суду протягом тридцяти днів з дня його прийняття.

 

Доповнено.

Третього листопада ми зайшли на сайт Національної асоціації адвокатів і побачили, що в реєстрі адвокатів зазначено, що Л.Бехтер право на заняття адвокатською діяльністю вже припинено.

Нагадаємо, Л.Бехтер якимось чином уклала договір про надання їй правової допомоги.

Як сила права і правди перемагає право сили і брехні.

Резонансна справа про земельні махінації стартувала і затихла.

У справі горе-адвокатки Бехтер, яка «захищала» інтереси людей, не маюче на це право, суд став на сторону комісії адвокатів.

Покарання настигло горе-адвокатку Бехтер: вона «уклала» договір про надання правової допомоги з померлою жінкою

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися