Під час зустрічі власне марки розглядали, як засіб вивчення історії.
Сьогодні в читальній залі філії №2 імені Павла Житецького міської бібліотеки відбулась зустріч - знайомство з філателістом Володимиром Скляром під назвою "Захоплення, що відкриває світ".
На початку заходу ведуча представила Володимира Скляра, як голову Кременчуцького відділення Спілки філателістів України
А далі почалась розмова про марки, поштові конверти, філателію, колекціонування. Під час зустрічі власне марки розглядали, як засіб вивчення історії.
Кременчужан і кременчужанок цікавило, де Володимир Скляр зберігає свою колекцію, скільки в його колекції марок, чи не збирається передати її в музейні фонди.
Пан Володимир охоче відповідав на запитання. Зокрема, так всі дізнались, що він зібрав всі конверти часів незалежної України. А якось кременчуцький меценат Володимир Матицин викупив всі екземпляри, які демонструвались на виставці і передав до музею.
"Як народилась марка? Спочатку листи передавали через гінців. І не завжди, коли ті приносили звістку, із ними розраховувались. Так почали брати кошти із тих, хто відправляє. А в Англії випустили першу марку - чорний пенні із зображенням королеви Вікторії", - із розповіді Володимира Скляра.
Торкнувся і кременчуцької земської марки. Зараз конверт із земською маркою може коштувати 50 тис доларів.
А ще печатки "Щука з Кременчука", яка є на головному відділенні Укрпошти в Кременчуці.
До цієї цікавої теми долучилась журналістка Кременчуцької газети. Детальніше про філателію на сторінках нашого видання.
Світлана Павленко
Фото авторки