Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Замість 25 районів Полтавщини після адміністративно-територіальної реформи сформують 4 округи


24 июля 2019 13:50

Натомість у районах та містах області з таким формуванням округів згодні не всі.

Замість 25 районів Полтавщини після адміністративно-територіальної реформи сформують 4 округи.

Про це у Фейсбуці повідомляє Департамент економрозвитку Полтавської облдержадміністрації

Такий розподіл призведе до зникнення районів, а відповідно райрад та райдержадміністрацій.

Кременчук має стати центром одного з округів. Очолювати округ буде префект, якого призначатиме Президент України.

З метою врахування всіх нюансів, думок, рекомендацій, а головне позицій жителів громад, директор нашого Департаменту Inna Ishchenko ініціювала ряд робочих зустрічей та обговорень з представниками районів, що мають увійти до новоутворених територіальних округів.

23 липня провели таку зустріч в місті Миргород, де зібрали представників Миргородського, Зінківського, Лохвицького, Великобагачанського, Гадяцького та Шишацького районів - тобто громад, які, за попередньою рекомендацією, мають увійти до нового Миргородського об’єднаного району (округу).

На початку свого виступу Інна Сергіївна коротко озвучила методичні рекомендації та критеріїв на які спиралось Міністерство, а саме: базування на містах обласного значення, чисельність населення, віддаленість від центру району до меж об’єднаного району.

Окрім цього важливим є необхідність врахування характеристик доступності (до медичних та соціальних послуг, наявність адміністративних установ, дорожнє покриття та інфраструктурна оснащеність).

Всім охочим учасникам було надано час для висловлювання.

«Наша мета сьогодні, в першу чергу, почути Ваші компетентні та уповноважені думки, а головне позицію Вашої громади щодо майбутнього приєднання. Адже сьогодні тут, у залі, зібрались представники депутатського корпусу обласної ради, представники районних рад та адміністрацій, а також органів місцевого самоврядування», - зазначила Інна Сергіївна.

Якщо представники Шишаччини висловили схвальну позицію щодо входження до Миргородського округу : 

«Ми погоджуємось із запропонованою схемою, бо іншого варіанту, крім до Миргороду ми не бачимо. Це є оптимальним для наших мешканців, бо вже за основними адмінпослугами (земельний кадастр, суд, пенсійний) ми їздимо до Миргорода», - зазначив представник Шишаччини.

Інші ж райони потребували більшого обговорення та коментування.

Зокрема депутат обласної ради Олег Діденко підкреслив, що ми можемо досить довго говорити про якість доріг та послуг і обмеження, але перше, на що ми маємо спиратись - це комфортність.

«Люди їздять туди, де їм комфортно починаючи від якості дороги до якості та швидкості обслуговування. Зрозуміло, що зараз краще з Багачки доїхати в лікарню до Полтави, бо дорога краща і фахівці вищого класу. Безумовно є ряд факторів за якими треба підтримати доєднання до Миргорода, але в цьому випадку ми маємо за завдання чітко виписати вимоги та правила, за якими мешканцям Великобагачанського району самі будуть тяготіти до Миргородщини», - підкреслив Олег Григорович.

Перший заступник Гадяцької РДА Сергій Бондаренко не висловив одностайної позиції щодо такого формату, але підкреслив, що обговорюючи території,зовсім не йде мова про повноваження майбутніх районів.

«Дійсно, сьогодні ми отримали пропозиції щодо утворення п’ятого району - Гадяцького, але ми повинні враховувати і бажання інших доєднатися, адже новоутворенний район повинен мати не менше 150 тисяч населення. На даний момент це питання під сумнівом. По факту ми матимемо 2 рівні: базовий - ОТГ та вторинний - райони. І відповідно профільні Міністерства будуть відштовхуватись при плануванні видатків від наших пропозицій профільні», - прокоментувала Інна Іщенко.

Водночас представник Зіньківщини в.о. голови райдержадміністрації Анатолій Водолага висловив більш одностайну позицію.

«Ми проаналізували всі показники, як економічні, так і соціальні, а також тривалість доїзду та розташування адмінустанов, тому єдиним прийнятним варіантом укрупнення для Зінківщини є приєднання до Полтави, а не до Миргорода», - відмітив Анатолій Володимирович.

Ситуація з Лохвицьким районом майже аналогічна, адже за ключовими показниками та позицією мешканців,яку висловив депутат обласної ради Микола Бондар та голова районної ради 
Анатолій Храпаль Лохвиччину доречніше віднести до Лубенського округу.

«Ми проведи нараду з мешканцями, безумовно в кожного є думка «краще сам по собі, але всім зрозуміло, що об’єднуватись і укрупнюватись потрібно. Так зараз у нас в районі є де отримати адмінпослуги, в нас одна з кращих дитячих лікарень. І якщо покласти руку до серця, то дорога однаково не годиться з Лохвиці, як до Гадяча, так і до Миргорода з Лубнами. Але якщо уже укрупнювати, то до Лубенщини і це думка майже усіх мешканців Лохвиччини», - висловився Микола Митрофанович.

Депутат обласної ради Сергій Соловей відмітив, що вимоги сьогодення підводять до факту, що тих районів, до яких ми звикли - існувати не буде, а новоутворені одиниці - умовні утворення, адже всі повноваження та обов`язки залишаться на рівні органів місцевого самоврядуванням, тобто громад.

«В нас вже не залишилось часу для пустого обговорення, ми маємо діяти та приймати рішення, бо може виникнути ситуація, коли ці рішення зверху приймуть за нас», - зазначив Сергій Андрійович. 

Підсумовуючи захід Інна Сергіївна подякувала присутнім за конструктив, слушні поради та фаховий підхід.

Всі пропозиції та думки будуть враховані в подальшій роботі над адмін-територіальним устроєм Полтавщини.

 

 

Клим Соколов

За інформацією джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться